Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
16 Ocak 2018 Salı
17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu Değişim Grubunu Ziyaret Etti.

17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu(Genç Grup) yeni kurullarıyla ziyaretlere başladı. 
 
Değişim Grubu: Merkezine yapılan ziyarette, 

Değişim grubu Başkanı Erkan Yıldırım, 

TURMOB Denetleme Kurulu Üyesi Ali Yenidoğan ve 

İZSMMMO Denetleme Kurulu üyesi Ercan Kılınçcı karşıladı. 

Mesleğin ve meslektaşın sorunlarının konuşulduğu toplantıda Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.


----------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; 

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz' Ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz; İzmir İl Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı iyi niyetlerin ifade edilmesinin ardından söz alan Başkan Tolga YAZAR Geçtiğimiz zorlu eğitim süreci ve Sahip olduğumuz güçlü donanım ile memleketin aydın kesiminde olma vasıflarımız dikkate alındığında meslektaşlarımızın Başta TBMM olmak üzere memleketimizin tüm meclislerinde artan sayılarda görmek istediklerini dile getirdi. 

Buradaki kırmızı çizgilerinin bu siyaseti yaparken mesleği ve özellikle meslek örgütünü buna alet edilmemesidir diyen Başkan Tolga Yazar Grup faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu İzmir Meslekte Birlik Grubunu Ziyaret Etti.

İzmir Meslekte Birlik Grubu: Merkezine yapılan ziyarette grubu Başkan Mehmet Ali Demirtaş Ve kurul üyeleri tam kadro karşıladı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Meslekte birlik grubu yetkilileri tüm grupların iletişimin arttırılmasının önemine değindiler. 

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan her iki grup yetkilileri Nispi seçim sisteminden tahsilât sorununa kadar geniş bir yelpazede sorunları ele aldılar ve olası çözüm yöntemlerini tartıştılar. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga Yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.  ----------------------------------------------------------------------------------------------
Oturum Başkanı H. İbrahim AKTAN (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Konuşmacılar : Ali Demireller - (İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Kanunları KDV-ÖTV Grup Müdürü), Hüseyin Fevzi Saltık - (Yeminli Mali Müşavir)
Merkez Bankası'nın faiz politikası ve kurlardaki sert yükselişin etkileri açısından piyasalar tarafından merakla beklenen kasım ayı enflasyonu . . .
İhracatın, ekonomik büyüme üzerindeki pozitif etkisinin artırılması ve sürdürülebilir kılınması için tabana yayılması önem taşıyor. . . . .
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Gelir Vergisi Kanunu’na eklenen 20/C maddesi ile . . .
Vergi hukukunun en temel ilkesi, “vergilerin yasallığı” ilkesidir. Anayasamızın 73. maddesinde “Anayasal Vergileme İlkeleri'' tek tek sayılmıştır.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan koltuğa Nebati atandı.
Vergi Usul Kanunu’nun (VUK) 323. maddesine göre tahsili mümkün olmayan bir alacağın . . . .
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin Genel Başkanı Seçildi
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Vergi Daireleri 30 Kasım 2021 Salı Günü Saat 21:00' a Kadar Açık Bulundurulacaktır.
Yargı, Maliye ve mükellef cephesinde yaşanan bu şok ve ters köşe karar ve düzenlemeler maalesef işin doğasından kaynaklanıyor.
Ticari hayatta, ticareti yapılan mallara olan talebin artırılması amacıyla, bir takım pazarlama teknikleri geliştirilmekte, satışı yapılan malın . . .
Tarım sektörünün geliştirilmesi ve desteklenmesi, verimliliğin artırılması, doğal ve biyolojik kaynakların korunması ile tarım sektöründeki . . .
Dövizde yaşanan hareketliliğe dair açıklamalarda bulunan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz,
Bu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 olarak tespit edildi. Eğer Cumhurbaşkanı . . .
MMMB Derneği İzmir ve Karşıyaka Şubesinden;2022 Yılı Defter Tasdik ve Gider Katılım Payı
Ülkemizde, 2016 ile 2021 yılları arasında yapılandırma ve af düzenlemeleri içeren 5'inci kanun . . .