Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Yönetimi;
23 Ocak 2024 Salı
Derneklerinin 88. yılını, Okullarının 141. Kuruluş Yıldönümünü Beyoğlu Dernek Lokalinde Üyeleri ile Kokteylde Bir araya gelebilmenin . . . .
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Yönetimi;
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Yönetimi;

Derneklerinin 88. yılını, Okullarının 141. Kuruluş Yıldönümünü Beyoğlu Dernek Lokalinde Üyeleri ile Kokteylde Bir araya gelebilmenin Mutluluğunu Yaşadı.


İstanbul Şube yönetim kurulu üyesi Meriç Yalçın, bu güzel gecenin sunumu için karşınızda olacağım diyerek Yıldönümü etkinliği sunumunu yapmak üzere kürsüye gelerek;  

Sayın dernek başkanlarım, dekanlarımız, oda başkanları, saygı değer hocalarımız, Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi Mezunları, konuklarımız. 

Geleneksel Yüksek Ticaret Kuruluş etkinliğimize hoş geldiniz.

Bu güne kadar kaybettiğimiz tüm Yüksek Ticaretiler, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için sizleri bir dakika saygı duruşuna davet ediyorum diyerek, konuk ve üyeler saygı duruşuna davet etti.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği 1. Kuruluş yıl döneminde yapılan baloda Mustafa Kemal Atatürk tarafından Yüksek Ticaretlilere hitaben ifade ettiği Ulusta Gençlik’i okumak Üzere Aleyna Dönmez ve Emir Ay ı kürsüye davet etti.

Daha sonra;  

 • İstanbul Şube Başkanı sayın Yusuf Süleyman Karadağ’ı
 • Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi Başkanı  sayın Prof. Dr. Bülent Yılmaz’ı 
 • İstanbul YMM Odası Başkanı  sayın Vahap Adıyaman’ı 
 • İstanbul SMMM Odası Başkanı sayın Erol Demirel’i 
 • İstivak Başkanı sayın Nurdan Sirman’ı 
 • Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı sayın Mehmet Yalçın’ı 
 • Genel Başkan sayın Mustafa Harputluoğlu’nu,
konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.

Mazereti sebebiyle etkinliğe katılamayan Prof. Dr. Ercan Gegez’in mesajını okudu; 

Gegez'in Mesajı; " Değerli başkanım , önceden planlanmış bir başka programım nedeniyle okulumuzun ve derneğimizin kuruluş yıldönümünde aranızda olamadığım için üzgünüm. Mezunu ve mensubu olmaktan gurur duyduğum okulumuzun ve çağdaş yaşamın ve Atatürk ilkelerinin timsali derneğimizin kuruluş yıldönümünü yürekten kutlar şahsınızda tüm dernek üyelerimize selam ve saygılarımı iletmek isterim."

Derneklerinin 88. yılını, Okullarının 141. Kuruluş Yıldönümünü Onurlandıran;
 • Prof. Dr Şadi Saruhan
 • Prof. Dr Bülent Yılmaz
 • Prof. Dr. Ayşe Ümit Gökdeniz
 • Prof. Dr Nuran Cömert
 • SMMM Ziya Dişanlı
 • Hayrettin Yılmaz (Geçmiş dönem başkanı)
 • 78 liler Başkanı Celalettin Can
 • Prof. Dr Melda Cinman Şimşek
 • Dr Öğretim Üyesi Ahmet Başçı
ve saygı değer diğer konuklara katılımları için teşekkür etti.

Daha sonra gece boyunca birbirinden güzel şarkılarla eşlik eden olan Aslı Hanımı sahneye davet ederek gece boyunca kutlamalara devam ettiler.

Derneklerinin 88. yılını, Okullarının 141. Kuruluş Yıldönümünü Resimlerinin tamamına Ulaşmak için aşağıdaki linkleri tıklayınız


VİDEOLARIN TAMAMINA  https://iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ tıklayarak ulaşabilirsiniz

REKLAM ALANI
6- Eğitmen SMMM İlker Esin "Vergi Usul Kanunu (VUK) Kapsamında Enflasyon Muhasebesi" (Mali Müşavir Gözüyle Mizan Üzerinden Örneklerle Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Zaman Zaman Gelen Soruları Yanıtladı.
REKLAM ALANI
2023 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 1 Mart – 1 Nisan 2024 (31 Mart 2024 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) . . . . .
TÜİK'e göre şubatta aylık enflasyon yüzde 4,53 olurken, yıllık enflasyon yüzde 67,07'ye yükseldi. ENAG yıllık enflasyonu yüzde 121,98 olarak hesapladı.
Gazetemizde 19 Şubat’ta yayınlanan “Kaynana Vergisi” ve 27 Şubat’ta yayınlanan “Misafir Vergisi” köşe yazılarım gerek kamuoyunda . . . .
Vergi uygulamalarında Eurobondlar devlet tahvili ve Hazine bonosu gibi değerlendirilebilir Eurobondların alım-satımından doğan . . . .
Değer artışı kazancı için yapılan gayrimenkul alım ve satımından elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor.
Menkul sermaye iradına göre, belirlenen bazı durumlarda mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi beyanname zorunluluğu bulunuyor.
İşverenlerin İş Kanunu bakımından yükümlü oldukları hususlardan birisi de herhangi bir işçinin işten ayrılması durumunda; işçinin yaptığı . . . .
Gelir vergisi beyan dönemi bugün başlıyor. Beyanname verecekler için, işte pratik bazı bilgiler.
Gelir Vergisi Kanunu’na göre, gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Kanuna göre mahiyetlerine göre gelir unsurları; ticari kazanç,
Hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kurumu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinde düzenlenmiş olmakla birlikte . . . .
Belirli bir tutarın üzerinde gelir elde edenler ile sporculara 2019’da çıkarılan kanun ile beyanname zorunluluğu getirildi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı:
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
1-7 Mart Muhasebe Haftası’ çerçevesinde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılımınızı bekleriz…
Gelir Vergisi Matrahından İndirilecek Hayat/Şahıs Sigorta Primleri Rehberi Yayınlandı