Yeni Başkan Adayı Hayrettin Eryılmaz' la MİNİ SÖYLEŞİ
09 Mayıs 2012 Çarşamba
İstanbul Yüksek Ticaret Ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulunun Almış Oldukları Ortak Karar Gereği,
Yeni Başkan Adayı Hayrettin Eryılmaz

Yeni Başkan Adayı Hayrettin Eryılmaz

Haber: İktisadi Dayanışma - İktisadi haber Ajansı - Özel

İstanbul Yüksek Ticaret Ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği İstanbulŞubesi Yönetim Kurulunun Almış Oldukları Ortak Karar Gereği, 12 Mayıs 2012 Cumartesi Günü Saat 10: 00 - 17:00 Arası Yapılacak Olan 39. Seçimli Genel Kurula Giderken Başkan Adaylarını Belirlediler.

İstanbul Şube Başkanı Mehmet Şahan - Hayrettin Eryılmaz' la birlikte Ajansımıza poz verirken görülmekteler

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer, İstanbul Yüksek Ticaret Ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulunun Yeni Başkan adayı Sayın Hayrettin Eryılmaz' la MİNİ SÖYLEŞİ yaptı.

SÜMER ; Sayın Eryılmaz Kısaca kendinizden bahsedermisiniz ?

ERYILMAZ ; 1957 yılı Giresun doğumluyum, 1980 yılında Bahçelievler’den İşletme bölümünden mezun olup, evli ve 2 çocuk babasıyım.

Okulu bitirdikten sonra bir süre özel sektör kuruluşlarında Muhasebe ve finansman konularında çalıştım. 1988 den itibaren ise Sınai Yatırım Bankasında Proje finansmanı ve yatırım projelerinde uzman, Müdür yardımcılığı, uzun süre Hazine ve operasyon müdürlüklerinde bulundum. Daha sonra Türkiye Sınai Kalkınma Bankasında Menkul Kıymetler Müdürü , Yatırım Fonları kurul başkanlıkları ile bir çok iştirakte yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum.

Emekli olduktan sonra kendi işimi yapmaya başladım. Yönetim ve Organizasyon konularında çalışmalarım olup, Tecrübe ve birikimlerimi Derneğe ve üyelerine hizmet için, kullanmak istiyorum.

SÜMER ; Sayın Eryılmaz, Neden aday oldunuz şube başkanlığına ?

ERYILMAZ ; Öncelikle şunu belirtmek isterim. Şuanki İstanbul Şubemiz Yönetim Kuruluna ve üyelerine beni böyle ulvi bir göreve layık gördükleri için teşekkür ederim.

Adaylığıma gelince , Yönetim Kurulunun almış olduğu ortak karar olup, layıkıyla görevimizi ifa etmek için var gücümüğzle çalışacağız.

Ayrıca;
Derneği yönetecek birikime ve vizyona sahibim, Camiamızı yakından tanıyor ve biliyorum, Bugüne kadar yaptığım hizmetlerle kendimi kabul ettirdiğimi düşünüyorum.

Eğer sorunlar var ise bunun çözüm yollarını en iyi bilenlerdenim, Derneğimizi eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik konularda bir çekim merkezi yapmak istiyoruz. Bunun için eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda önemli projelerimiz var.


SÜMER ; PSayın eryılmaz, projelerinizden bahsedermisiniz ?

ERYILMAZ;
Sıralayacak olursak,

1) Bu dönemde üyelik politikalarına özellikle ağırlık vereceğiz Yeni üye kazanımının yanında mevcut üyelerimizle daha yakın ilişkiler kurmak istiyoruz. Bunun için bir örgütlenme komitesi kuracağız.

Yine çok önemli, üzerine titizlikle durulması gereken bir konu GENÇLİK.. Geleceğimiz olan gençlerin derneğe katılımını sağlamak en büyük hedeflerimizden birisidir. Bunun için onların etkin olmasını ve komisyonlarda çalışmalarını teşvik etmek istiyoruz.

2) Proje üretmek ve bunları hayata geçirmek için gelir artırıcı çalışmalar yapmak.

3) Kadınlarımızın elinin değdiği her hizmette mutlak başarı vardır. Kadınlarımıza ve kızlarımıza yönelik bazı etkinlikler planlıyoruz. Bunlar eğitimden sağlığa kadar çeşitli alanları kapsayacak.

4) Yıl içerisinde; akademik, mesleki, sosyal , sanatsal ve kültürel olduğu kadar spordan, müziğe sempozyumlar, paneller ve söyleşiler, konferanslar planlıyoruz.

Bu etkinlikler vasıtasıyla Üyelerimiz arasında toplumsal dayanışma ruhunu geliştirmek , onların birbirlerinini tanımalararını sağlamak, iletişimlerini güclendirmek istiyoruz.

5) Lokali daha işlevsel hale getireceğiz.

6) İSO 9002 belgesine sahip derneğimizin kurumsal yapısını geliştireceğiz.

Bu işlere hep beraber önem verip işbölümü yapmalıyız. Bu konularda tüm üyelerimizin ve çeşitli kuruluşlarımızın desteklerini her zaman bekleriz.


SÜMER ; Oluşturmayı düşündüğünüz veya oluşturacağınız yeni yönetim ve diğer kurullarınızdan bahsedermisiniz?

ERYILMAZ; İşini iyi bilen, iyi yapan, iyi yöneten çalışkan, başarılı, dürüst, bilgili ve tecrübeli arkadaşların yanında genç, dinamik ve heyecanlı aday adayı üyelerimiz bulunmakta, bu nedenle tüm aktivitelerimizi daha bilinçli ve şevk içinde yapacağız. Bekleyin ve hep birlikte görelim.

SÜMER ; Daha önceleri Şubenizde görev aldınız mı?

ERYILMAZ; 1997 yılından itibaren çeşitli dönemlerde İstanbul şubesinde ve Genel Merkezde görev aldım. Biz her zaman buradayız ve çalışıyoruz, işimizi yapıyoruz. Hiç bir zaman kimseye kırılmadık ve kimseye küsmedik.

Gerek üye olarak gerekse kurullarda görev aldığım sürede, Sorun çıkaran değil, çözüm üreten kişi oldum. Derneğimize, üyelerimize ve Camiamıza daha iyi hizmet vermek için aday oldum.


SÜMER ; Sayın Eryılmaz Başarıyı Nasıl Yakalayacaksınız. Bunun Sırrı Ne ?

ERYILMAZ; Bilgi ve tecrübelerim, hizmet aşkım ve çalışma ahlakımla bunu başaracağım.

Bulunduğum bu güzel kurumu, ekip ruhuyla,yöneteceğiz. Yetkin ve donanımlı ekiplerimizle Camiamıza ,Okulumuza ve üyelerimize yakışan en doğru ve en iyi hizmetleri üreterek, başarılı olacağız.


Biz hiçbir şekilde çelişkileri derinleştirmek, uyumsuzlukları besleyerek sürdürmek ve kullanmak taraftarı da değiliz. Birlik ve beraberliğimizin çatısını oluşturacak hiçbir olumsuzluğa meydan vermeden ilkeli, şeffaf tüm üyeleri kucaklayan ve hizmet eden diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil edecek bu derneğimizi en iyi bir şekilde hep beraber yaşatacağız. İşte başarının sırrı burada.

SÜMER ;
Sayın Eryılmaz, bize zaman ayırdığınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

ERYILMAZ; Bende camiam ve tüm kurullarım adına İktisadi Dayanışma' ya, bize sitenizde yer ayırdığınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
TÜRMOB Genel Kurulu Yaklaşırken, "Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Kişi mi Mesleğe İtibar Kazandırır, Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor, " Konulu Söyleşimizde . . . .
Genel yayın yönetmenimiz Nusret Sümer yine bir ilke imza attı.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.