Sermaye şirketlerinin ana sözleşmelerinde tanımlanan ve ana faaliyet alanı olan kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım, . . . . .
Danıştay, yazımın başlığındaki konuda nihayet bir karar verdi. Yapılacak uygulama ve yeni kararlarla konu tam olarak açıklığa kavuşacaktır.
Sigorta giriş tarihim 11 Ocak 1991 olup 4300 gün prim ödemem var. 550 gün olan askerliğimi borçlanırsam emekli olabilir miyim?
Özel nitelikli inşaatlarda SGK’ dan ilişiksiz belgesi alınabilmesi için bina maliyetinin SGK tarafından ilan edilen işçilik oranına denk gelen kısmı kadar sigorta primine esas kazanç bildiriminde bulunmak gerekmektedir.
Bitcoin yada kripto varlık işlemlerini 2012 yılından itibaren duymaya başladık. Sadece ülkemizde değil dünyanın gelişmiş ülkelerinde bile Dijital varlıkların ne anlama geldiğini birçok kişi bilmiyordu.
Bir hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra avukat olabilmek için altı ayı kayıtlı olduğu baronun bulunduğu yer adliyesinde, altı ayı ise en az beş senelik tecrübeye sahip bir avukatın yanında olmak üzere toplam bir sene staj yapma şartı bulunmaktadır.
Kadın işçinin emzirme izni ne kadardır? Kadın işçiye bir yaşından küçük çocuklarını emzirmeleri için günde 1.5 saat emzirme izni verilir.
Daha önce 21.9.2022-4.10.2022-1.11.2022-5.12.2022 tarihli MAKALELERİMDE Akaryakıt İstasyonu işletmeciliği yapan şirketler hakkında . . . . .
Herkes medeni haklarını, hukuk düzeninin sınırları içinde kullanma hakkına sahiptir.
Dünya devletleri verginin varlığını keşfettikleri zamanlardan beri halklar üzerinden türlü çeşit vergi almışlardır.
Yine bir seçimli Genel Kurul yaklaşırken, Anılardan bir hatırlatma yapmak istedim.
İhracatçıların, yurda getirdikleri yurt dışı kaynaklı dövizlerinin en az yüzde 40’ının TCMB’ye satma mecburiyeti yüzde 30’a dü­şürüldü.
Bu tarih meslek yasamızın meclise sevk edildiği tarih değil, meslek yasamızın T.C. Resmi Gazete’de yayımlandığı 13 Haziran tarihi olmalıdır.
7417 sayılı Devlet Memurları Kanunu İle Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun TBMM’de 01.07.2022 tarihinde kabul edildi.
Telafi çalışması, işçinin ücretini aldığı ancak çeşitli sebeplerden dolayı çalışmadığı bir süreyi daha sonra çalışması olarak tanımlanabilir.
Bilindiği üzere yaklaşık son otuz yıllık süreçte bilişim ve iletişim teknolojilerinin hızlı gelişimi ve 1980 li yıllarda internetin kullanılmaya başlaması ve . . . .
Değişen 6102 sayılı yeni Türk Ticaret Kanunuyla 01.01.2014 tarihinden itibaren;
Bildiğiniz gibi, 7491 sayılı Kanun Resmî Gazete 'de yayımlanarak uygulamaya alınmış bulunmaktadır.
Finansman Gider Kısıtlama Tablosu
13.06.1989 tarih 20194 sayılı resmi gazete MESLEĞİMİZ olan 3568 sayılı kanun yayınlandı.
Bu başlığı attığımda birçok kişi aradı. Arada konuyu öğrenmek isteyenler olduğu gibi hafiften ince uyarı yapanlar da oldu.
Evet, bu hafta veya en geç bayram öncesi TBMM’ye sunulması beklenen yeni Torba Yasa Teklifi’nde, hemen her sektörle ilgili yeni düzenlemelerin yer alması bekleniyor.
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Yatırım yapan işletmeler için çok büyük avantajlar sağlayan mevcut Yatırım Teşvik Mevzuatına göre yatırımcıya
Ve nihayet “ülkenin kaderini tayin edecek” dediğimiz 31 Mart Yerel seçimleri sükûnet içerisinde yapıldı.
Değerli Meslektaşlarım, SMMM Hüseyin YÖRÜKOĞLU tarafından 05.01.2024 tarihinde yazılmış olan “01.01.2022 Tarihinden Beri Çözülemeyen Bilirkişi Ücreti İstisnası.”
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yapılan araştırma sonucunda İstanbul’da ortalama büyüklükte bir ailenin, insani şartlarda aylık geçimini sağlayabilmesi için bir iş görenin insani geçim ücreti (İGÜ), 2024 yılı için asgari 23.120 TL olarak belirlendi.
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
" Meslek Yasamızın 35. Yılını Kutluyor ve Tüm Meslektaşlarımızı Bekliyoruz."
Gazze Basın Açıklaması