WEBINAR - BOBİ FRS 2021 Sürümünün Getirdikleri
12 Nisan 2021 Pazartesi
Webinarda; KGK Muhasebe Standartları Dairesi Başkanı Sn. Mehmet ŞİRİN moderatörlüğünde, KGK Uzmanları . . . .
WEBINAR - BOBİ FRS 2021 Sürümünün Getirdikleri
WEBINAR - BOBİ FRS 2021 Sürümünün Getirdikleri

Tarih                          :   15/04/2021 Perşembe

Saat                           :   16:00

Son Kayıt Tarihi        :  14/04/2021 Çarşamba

Webinarda; KGK Muhasebe Standartları Dairesi Başkanı Sn. Mehmet ŞİRİN moderatörlüğünde, KGK Uzmanları Sn. Tarık BÖLÜKBAŞ ve Sn. Ali Utku DOĞANOĞLU tarafından, 30/03/2021 tarihinde yayımlanan BOBİ FRS'nin yeni sürümünün getirdiği yenilikler ele alınacaktır.

Webinara katılım sağlayan bağımsız denetçiler Sürekli Eğitim Tebliği kapsamında 2 kredi elde edebileceklerdir.

Webinara katılım sağlanması ve Sürekli Eğitim Tebliği kapsamında kredi elde edilebilmesi için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır.

Adım 1: KGK Etkinlik web sayfasında sağ üst bölümde bulunan Katılımcı İşlemleri menüsündeki Kullanıcı Hesabı Oluştur butonu ile KGK Etkinlik Uygulamasına kayıt yapılır. Daha önceki etkinliklerde KGK Etkinlik Uygulamasına kayıt yapılmışsa bu adım uygulanmaz.

Adım 2: KGK Etkinlik Uygulamasına kayıt sonrasında gelen ekranda, e-posta adresine gönderilen şifre kullanılarak kullanıcı girişi yapılır. Kullanıcı giriş ekranına aynı zamanda, Katılımcı İşlemleri menüsündeki Giriş Yap butonu ile erişilebilmektedir. Katılımcı İşlemleri menüsündeki Şifre Yenile butonu ile şifreler yenilenebilmektedir.

Adım 3: Kullanıcı girişi yapıldıktan sonra Anasayfa'da bulunan Etkinliğe Kaydol butonu ile Webinara kayıt yapılır. Bu kaydın en geç 14/04/2021 tarihinde (bu tarih dâhil) gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Adım 4: Webinar, ilgili gün ve saatte kullanıcı girişi yapılarak Anasayfa'da bulunan Etkinliği İzle butonu kullanılarak izlenir.

Adım 5: KGK web sitesinde E-HİZMETLER menüsünde bulunan Katılım Belgesi Sorgulama butonu ile erişilen uygulamaya, il bilgisi Ankara ve tarih bilgisi 15/04/2021 olarak girilerek alınan Katılım Belgesi ile EYBİS üzerinden Sürekli Eğitim Bildirimi yapılır. Katılımcı Belgeleri ilgili menü üzerinden 16/04/2021 tarihi itibarıyla alınabilecektir.

Yukarıdaki adımların gerçekleştirilmemesi durumunda Sürekli Eğitim Tebliği kapsamında kredi elde edilemez.

Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .