Vatandaşlık Maaşı Dönemi . . . . .
06 Temmuz 2021 Salı
Beklenen oldu işten çıkarma yasağı sona erince işten çıkarma furyası başladı. Mevcut işsizliğe çare Devletin gelir desteği ile ekonomiye . . . .
Vatandaşlık Maaşı Dönemi . . . . .
Vatandaşlık Maaşı Dönemi . . . . .

Emir Es - SMMM

Beklenen oldu işten çıkarma yasağı sona erince işten çıkarma furyası başladı. 

Mevcut işsizliğe çare  Devletin gelir desteği ile ekonomiye müdahalesi şart. Bunun da bir yolu  “vatandaşlık maaşı” ile mülkünü.

işsiz, yüksekokul mezunlarına iş buluncaya kadar geçici süre ile vatandaşlık maaşı bağlanması gibi yasa tekliflerinin meclis gündemine taşınacak.

Prim ödemeden maaş almak mümkün.. 

Model uygulama yaşlı, engelli ve muhtaçlara aylık bağlanması ile ilgili 2022 sayılı Yasa’ya göre bağlanmış olan maaşlar  gibi olacak.

Asıl  önemli konu emekli olabilmek için gerekli prim ödeme gün sayısına nasıl ulaşılacak?

Prim gün sayılarının yetersizliğini gidermenin tek çıkar yolu;

Vatandaşlık maaşının sosyal güvenlik sistemimize dahil edilmesi.

Vatandaşlık maaşının ödendiği süreler zarfında sigorta primlerinin Devletçe karşılanması...

Kimlerin vatandaşlık maaşından yararlanabileceği, süresi ve tutarı üzerinde modellemeler yapmak artık bir seçim değil; bir zorunluluk.
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Muhasebe Meslek Yasasının 32. Yıldönümünde 38. Vergi Yapılandırmasını (Affını) Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları İle Mini Söyleşi Yaptı.
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Asgari ücret desteğini de içeren torba yasa ile turizmi teşvik kanunda değişiklik yapan yasa Resmi Gazete'de yayımlandı.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 2
Gelir Vergisi Kanunu’nun (GVK) mükerrer 20. maddesinde “ticari, zirai veya serbest meslek faaliyeti nedeniyle adına ilk defa . . .
6322 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 37’nci maddesiyle . . .
Malum olunduğu üzere elektronik defter yani kısaca e- defter kanunen tutulması zorunlu olan defterlerin dijital ortamda tutulduğu ve maliyeye
Hani bir bilmece var ya, “Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane!” diye. İşte, yazımıza konu olan düzenlemede böyle bir şey!
Sahte içkiden ölenler, hastanede yatanlar ve yurda kaçak yollarla sokulan sigaraların yakalandığına ilişkin operasyon haberlerini . . .
Gelir Vergisi 2. Taksit Ödemesi için Son Gün 2 Ağustos 2021
9 günlük Kurban Bayramı tatili dün bitti ve bugün itibarıyla normal mesai başladı. 4.5 günlük bayram tatili, çoğu işyerinde 19 Temmuz . . .
Çalışanlar zorunlu ihtiyaç durumunda işverenden avans talep edebilir mi? İşverenin avans verme yükümlülüğü var mı?
Önceki yazımızda Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31. maddesine eklenen %2 vergi ödemeli yeniden değerleme müessesesinin getirdiği . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aylık Bütçe Gerçekleşme Raporu Haziran 2021'i açıkladı. Memleket bayram ve tatil telaşı içinde olduğu için
Çalışmakta olduğum firmada iş kaybı (hat kapanmaları), küçülme kademeli olarak devam etmekte. Geçen yıl 100'ün üzerinde kişi işten . .
Vergi incelemesinde amaç, gerçeği tespit etmektedir hukuki öngörülebilirlik ve hukukun doğru uygulanmasını hedefleyen bu yolun kendine. . .
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun;