Türkiye Mali Müşavirler Birliğinden; Lanetliyoruz...
15 Kasım 2022 Salı
13 kasım günü Beyoğlu İstiklal caddesinde meydana terör saldırısı sonucu 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 53 vatandaşımız ise yaralanmıştır.
Türkiye Mali Müşavirler Birliğinden; Lanetliyoruz...
LANETLİYORUZ!

13 kasım günü Beyoğlu İstiklal caddesinde meydana terör saldırısı sonucu 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 53 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu hadise ne gaz kaçağı sonucu ne de sıradan bir terör olayı sonucu meydana gelmemiştir. 

Bu saldırı  Amerika-CİA  operasyonudur ve tetikçisi PKK terör örgütüdür. İlgili birimlerin ilk açıklamaları da bu doğrultudadır. Halkımızı acımasızca katleden, kargaşa yaratarak milletimizi birbirine düşürme hesapları yapan Amerika ve piyonu PKK şunu iyice anlamalıdır; Ne yaparsanız yapın Vatanımızı bölemeyeceksiniz, birliğimizi ve dirliğimizi bozamayacaksınız.

Buradan siyasi iktidara ve Anayasa Mahkemesine sesleniyoruz. Şeklen meşru gibi duran fakat PKK ile bağını kesmeyen HDP  ile Anayasa yapılamaz, kapatılması gereken bu siyasi partinin kapatma davası daha fazla bekletilemez.

Bu elim olay nedeniyle bir mesaj yayınlayan mensubu bulunduğumuz İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası her zamanki gibi gelişmeleri uzaydan izliyormuşcasına bir tavır almıştır. Mesajda ne terörü yapanın PKK olduğundan ne de yaptıranın ABD-CİA olduğundan tek kelime ile bahsedilmemektedir. İSMMMO derhal bu mesajı değiştirerek PKK’nın ismini vermek suretiyle bu örgütü lanetlemelidir.

Aklınızı başınıza toplayın siz Türk Milletinin ferdi olan meslektaşlarımızın odası olmak ve onların düşüncelerini yansıtmakla mükellefsiniz. Türk Milletinin yanında durmak zorundasınız. Sade suya tirit bu tavrınızı protesto ediyoruz.14/11/2022

               Saygılarımızla

                    T M B

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ

            Yürütme Kurulu

Oktay Yeşilyurt                     Belma Sabuncu
Başkan                                  Sekreter
REKLAM ALANI
Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı gelen görüşler dikkate alınarak yeniden hazırlanmıştır
Adalet Bakanı Yılmaz Yılmaz Tunç, yeni yargı paketiyle detayları paylaştı. Çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Tunç, "1 ay ceza alan . . . .
Bir yılın bitimi yeni bir yılın habercisidir, her yılın son ayında kişileri bir yandan hüzün, diğer yandan mutluluk ve telaş sarar. Ticari işletmeler/şirketlerde ise hummalı bir çalışma başlar. Yazımız konusu ise, şirketlerin yıl bitmeden dikkat etmeleri gereken hususları hatırlatmaktır.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Kahramanmaraş’ta Meydana Gelen Depremlerden Etkilenen Bazı Yerler İçin Mücbir Sebep Halinin
24.11.2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7846 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile ithalatta gözetim uygulaması, korunma önlemleri ve . . . .
24 Kasım 2023 tarihinde TBMM gündemine giren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
Kayıt dışı istihdam, çalışanların SGK’ya ya hiç bildirilmemesi ya da bildirilmekle birlikte gerçek . . . .
Yıl sonunun yaklaşmasıyla birlikte, bir mali yılı daha kapama telaşı yaşanıyor. Bir yılın planları ve gerçekleşenleri arasındaki denge artık fiilen . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
24.11.2023 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan 2/1812 Esas sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . . . . .
Gündemde yine pek çok vergi kanununda değişiklikler öngören ekonomik içerikli yeni bir torba kanun var. Aslında bu torba kanun teklifi . . . .
Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyenin hesaplara yatışı için tarih verildi Çalışan emekliye 5000 TL düzenlemesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti.
Seksen maddeden oluşan Torba Yasa Teklifi, çalışan emeklilere de 5.000 TL ikramiye ödenmesine ilişkin düzenleme eklenerek, Plan ve . . . . .
TÜİK'e göre kasımda aylık enflasyon yüzde 3,28, yıllık enflasyon yüzde 61,98 oldu. ENAG enflasyonu ise aylık yüzde 5,58, yıllık enflasyonu yüzde 129,27 oldu.
Halk arasında “naylon fatura” olarak bilinen sahte fatura, gerçek bir alım/ satım işlemi olmadan düzenlenen belgedir. Hazine ve Maliye . . . .
Türk Ticaret Kanunu’nda anonim şirketler için asgari esas sermaye miktarı 50.000 TL (kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş bulunan halka . . . .
Aslen Gümüşhane Şiranlı olup, 14.02.1970 İstanbul Kartal doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini Kartal’da, üniversite eğitimini Karadeniz . . . .