Türkiye Mali Müşavirler Birliğinden; Lanetliyoruz...
15 Kasım 2022 Salı
13 kasım günü Beyoğlu İstiklal caddesinde meydana terör saldırısı sonucu 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 53 vatandaşımız ise yaralanmıştır.
Türkiye Mali Müşavirler Birliğinden; Lanetliyoruz...
LANETLİYORUZ!

13 kasım günü Beyoğlu İstiklal caddesinde meydana terör saldırısı sonucu 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 53 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu hadise ne gaz kaçağı sonucu ne de sıradan bir terör olayı sonucu meydana gelmemiştir. 

Bu saldırı  Amerika-CİA  operasyonudur ve tetikçisi PKK terör örgütüdür. İlgili birimlerin ilk açıklamaları da bu doğrultudadır. Halkımızı acımasızca katleden, kargaşa yaratarak milletimizi birbirine düşürme hesapları yapan Amerika ve piyonu PKK şunu iyice anlamalıdır; Ne yaparsanız yapın Vatanımızı bölemeyeceksiniz, birliğimizi ve dirliğimizi bozamayacaksınız.

Buradan siyasi iktidara ve Anayasa Mahkemesine sesleniyoruz. Şeklen meşru gibi duran fakat PKK ile bağını kesmeyen HDP  ile Anayasa yapılamaz, kapatılması gereken bu siyasi partinin kapatma davası daha fazla bekletilemez.

Bu elim olay nedeniyle bir mesaj yayınlayan mensubu bulunduğumuz İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası her zamanki gibi gelişmeleri uzaydan izliyormuşcasına bir tavır almıştır. Mesajda ne terörü yapanın PKK olduğundan ne de yaptıranın ABD-CİA olduğundan tek kelime ile bahsedilmemektedir. İSMMMO derhal bu mesajı değiştirerek PKK’nın ismini vermek suretiyle bu örgütü lanetlemelidir.

Aklınızı başınıza toplayın siz Türk Milletinin ferdi olan meslektaşlarımızın odası olmak ve onların düşüncelerini yansıtmakla mükellefsiniz. Türk Milletinin yanında durmak zorundasınız. Sade suya tirit bu tavrınızı protesto ediyoruz.14/11/2022

               Saygılarımızla

                    T M B

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ

            Yürütme Kurulu

Oktay Yeşilyurt                     Belma Sabuncu
Başkan                                  Sekreter
REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN, Sosyal Güvenlik Kurumu “2022 Yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Faaliyetleri” . . .
Okurlara yararlı olabileceği inancı ile her ay, bir önceki ayın önemli ve pek çok mükellefi ilgilendirebilecek özelgelerinin özetlerini yayınlama . . .
04.01.1961 tarih ve 213 sayılı VUK’un 359’uncu maddesinde vergisel işlemler yönünden kaçakçılık suçları hüküm altına alınmıştır. Buna göre . .
Vergi hatalarının düzeltilmesiyle ilgili Ağustos ve Eylül aylarında altı makale yazdım. Birinci makalede genel olarak mevzuatı özetleyip bir . . .
2022 yılı sona yaklaşırken işletmelerimiz ve kurumlarımızın alacaklarının tahsil edilebilme risk derecesini değerlendirmeleri, gerçek
Bazı yasal düzenlemelerin uygulamasına baktıkça, insanlarımız bunlardan yararlansın diye mi yoksa yararlanmasın diye mi çıkarıldığını . . .
9 Kasım 2022 tarih ve 32008 sayılı Resmi Gazete’de “7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
TÜRMOB bilindiği gibi ülkedeki mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin üye oldukları bir birliğin adı
Ücretli çalışanlar için vergi diliminde tarife tartışmalarına son vermek için, ücretlilere farklı, diğer 6 gelir unsurlarına ise ayrı beyanname . . .
2022 yılı için % 122,93 (yüz yirmi iki virgül doksan üç) olarak tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere Türmob seçimleri 7 yönetim çağdaş, 2 yönetim meslekte birlik üyesi ile sonuçlanmıştı.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun... İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. Ekim ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca “Bu kanuna göre vergisi ödenmeden veya eksik ödenerek yurda sokulan . . . .