Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yönetim Kurulundan; 15 Temmuz Hain Darbe Girişim
15 Temmuz 2020 Çarşamba
Bundan 4 yıl önce Amerikan Emperyalizminin FETÖ terör örgütü marifetiyle kalkıştığı hain darbe girişimi Türk Ordusu, . . .
Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yönetim Kurulundan; 15 Temmuz Hain Darbe Girişim
Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yönetim Kurulundan

15 Temmuz Hain Darbe Girişim 

Bundan 4 yıl önce Amerikan Emperyalizminin  FETÖ terör örgütü marifetiyle kalkıştığı hain darbe girişimi Türk Ordusu, Türk Polisi ve Türk Milletinin büyük mücadelesi sonucu bastırıldı. Ülkemizi  doğrudan kontrol altına alarak bağımsızlığımızı akamete uğratmak isteyen Atlantik güçleri 15 Temmuzda ağır bir yenilgi aldılar. Bu olaydan çıkarılması gereken en büyük ders sözde stratejik müttefikimiz olan ABD’nin tarihin hiçbir döneminde dostumuz olmadığının ve olamayacağının bir kere daha görülmesidir.

FETÖ ve PKK terör örgütleri doğrudan ABD’den emir almaktadır. Bu hainler şunu bilsinler ki 4 yıl önce amaçlarına ulaşamadıkları gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaklardır. Hiç bir güç ülkemizi bölemeyecek ve milli birliğimizi bozmayacaktır. Bunun en büyük teminatı Atatürk’ün anti-emperyalist anlayışında birleşen Türk Milletidir.14/07/2020

                       Saygılarımızla

   TÜRKİYE MALİ M ÜŞAVİRLER BİRLİĞİ(T M B)
                 Yürütme Kurulu adına

Oktay Yeşilyurt                               Belma Sabuncu
Başkan                                              Sekreter
Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .