TÜRMOB’a Çağrımızdır! Meslektaşlarımız Ölüyor.Görevinizi Yapın!
15 Aralık 2020 Salı
Bilindiği üzere tüm dünya’da ve ülkemizde etkisini giderek artıran Covid-19 salgını yaşanmaktadır. . .
TÜRMOB’a  Çağrımızdır! Meslektaşlarımız Ölüyor.Görevinizi Yapın!

TÜRMOB’a  Çağrımızdır!

Meslektaşlarımız Ölüyor.Görevinizi Yapın!

     
 Sayın TÜRMOB başkanı ve yönetim kurulu üyeleri;

Bilindiği üzere tüm dünya’da ve ülkemizde etkisini giderek artıran Covid-19 salgını yaşanmaktadır. Salgın çok büyük can kayıplarına neden olmaktadır.Ülkemizdeki salgın tablosuna bakıldığında hastalığa yakalanma ve ölüm oranları açısından meslek mensuplarımızın sağlık çalışanlarından sonra en ön sırada olduğu değerlendirilmektedir. Ne yazık ki salgının başlangıcından bu yana derin bir suskunluk içinde olduğunuzdan  hastalanan ve ölen meslektaş sayıları konusunda istatistiki verilere sahip değiliz. Ancak gerek sosyal medyadaki verilere gerekse meslektaşlardan birebir aldığımız verilere bakıldığında hastalığa yakalanan ve ölen meslek mensubu sayıları giderek artmaktadır. Sonuç olarak ağır iş yükümüz  ve çalışma koşullarımızın özellikleri (birebir insan ilişkisi,kargo,evrak vs.) nedeniyle MESLEKTAŞ COVİD’E YAKALANIYOR  MESLEKTAŞ ÖLÜYOR!!!

Bu nedenle ilgili makamlarla görüşerek sağlığımızı korumak ve ölümlere son vermek en acil göreviniz ve sorumluluğunuzdur.

      ACİL GÖREV
  • 1-Meslektaşların yüksek risk grubunda olduğu gerçeğinden hareketle istisnasız olarak ÖNCELİKLE AŞILANMASI sağlanmalıdır.
  • 2-Covid-19 salgını kontrol altına alınıncaya kadar tüm beyan ve bildirimlerin ÜÇER AYLIK sürelerde verilmesi temin edilmelidir.
  • 3-Hastalığa yakalanan ve ölen meslek mensuplarına TÜRMOB kaynaklarından karşılıksız maddi destek verilmelidir.
  • 4-Meslektaşlarımızın kamuya olan tüm borçları salgın sonuna kadar ertelenmeli ve sonrasında uygun koşullarla taksitlendirilmelidir.
  • 5-Salgın sürecince mücbir sebep halleri etkin ve kolaylaştırıcı  şekilde uygulanmalıdır.
  • Gereğini yapmak üzere sizleri göreve davet ediyoruz.11/12/2020

                         Saygılarımızla
 
    TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ( T M B )
                  Yürütme Kurulu adına

Oktay Yeşilyurt                            Belma Sabuncu
Başkan                                         Sekreter 
Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .