TMB-Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yürütme Kurulundan;
29 Ağustos 2023 Salı
Zafer Bayramımız Kutlu Olsun !
TMB-Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yürütme Kurulundan;
TMB-Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yürütme Kurulundan; 

Zafer Bayramımız Kutlu Olsun !

Değerli Meslektaşlar
 
30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101.yılını kutladığımız bugün Türkiye ekonomik ve siyasi olarak zorlu bir süreçten geçmektedir. Yüksek faize dayalı borçlanma ekonomisi yeniden ön plana çıkarılmış, sıcak para girişi sağlamak adına uluslararası finans çevrelerinin iştahını kabartacak adımlar atılmıştır. Daha şimdiden bu yanlış politikalar halkımızın büyük kesimini yoksulluğa ve pahalılığa mahkum etmiştir.Büyük sermaye ve bankalar fahiş karlar elde ederken fatura halka çıkmıştır.Siyasi olarak ülkemizi sömüren darbeler tezgahlayan,daha dün 15 Temmuzda FETO’cu Gladyo eliyle darbe girişiminde bulunan NATO’nun genişlemesine katkı verme noktasına gelinmiştir. Halbuki o NATO yani Amerika Dedeağaç’tan başlayarak Yunanistan kıyılarına birçok üs kurmuş silahlarının namlularını Türkiye’ye çevirmiştir.
 
Türkiye derhal yüksek faiz ve dolarizasyona dayalı ekonomik politikaları terk ederek üretim ekonomisini esas alan politikalar uygulamalıdır.
 
Türkiye derhal NATO’dan çıkmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk gibi yapmalıyız. Milli Ekonomi ve Tam Bağımsız Türkiye yolunda yürümeliyiz.
 
30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyor, Yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere büyük Taarruzu zafere ulaştıranları minnet ve rahmetle anıyoruz. 29/08/2023
 
                                Saygılarımızla
       TMB-TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ
                        YÜRÜTME KURULU
Başkan                                                    Sekreter
Oktay Yeşilyurt                                     Belma Sabuncu
REKLAM ALANI
9- Avrupa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Aslı Gültekin "VERGİ KANUNLARINDA YAPILAN DÜZENLEMELER " Konusunda Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Soru-Cevap Bölümüne Geçildi. (SON)
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Geçen hafta yapılan açıklama ve raporlardan anladığımız kadarıyla, Ek MTV’nin %80’i ödenmemiş. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi
Fazla ve yersiz olarak ödenen vergilerin iadesinde faiz uygulamasıyla ilgili ilk özel düzenleme 1998 yılında 4369 sayılı Kanun’la yapıldı.
Son 1 aydır kamuoyuna yansıyan haberlerde; Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vergi müfettişleri ve vergi dairesi personeli aracılığıyla “tahsilatı hızlandırma çalışmaları” yaptığını duyuyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, adres değişikliği yapan vatandaşların 31 Mart 2024’te . . . . . . .
Merkez Bankası'nın politika faizinde 500 baz puanlık artış kararı sonrasında kredi kartı, KMH ve ticari kredi faiz tavanları da arttı. Referans . . . .
Merkez Bankası (TCMB) bugünkü toplantısında politika faizini 500 baz puan artışla yüzde 30'a yükseltti.
31/12/2022 itibariyle kanuni koşulları oluştuğu halde uygulanmayan (ertelene) enflasyon muhasebesi (düzeltmesi) mevcut mevzuatta göre . . . .
Bizler “Mersin 100. Yıl Kutlama Meclisi” olarak; Atatürk, Cumhuriyet ve Mersin ortak paydasında, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir . . . . .
2023 yılı, vergi düzenlemelerinin Anayasa’ya aykırılığı iddiaları açısından yoğun geçiyor. Deprem nedeniyle ihdas edilen ek vergi ve ek . . . . . . .
İflas Kanunu’na ilişkin üç iptal kararında da hep, iptal kararının yaratacağı kamu yararını ihlal edecek nitelikteki hukuksal boşluğun yasa . . . .
Yüksek kira ve ev fiyatlarına çözüm arayışları devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten kritik bir açıklama geldi. . . . .
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak ortak sınav tarihlerini açıkladı.
Mersin Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN odamızı ziyaret etti. Valimize Akdeniz Kaymakamı Zeyit ŞENER eşlik etti.
İHH İnsani Yardım Vakfı ile BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, 6 Şubat tarihinde meydana . . . . .
Son aylarda vergi kamuoyunun gündemini oluşturan birkaç dava var: Ek vergi, ek MTV ve finansman gider kısıtlaması (FGK). Bu davalar . . . .
22. Anadolu Odaları Eğitim Semineri - (04 - 07 Ekim 2023)
Avukatlık mesleğinin amacı, hukuki ilişkilerin düzenlenmesini, her türlü hukuki sorun ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun . . . . .