TMB - Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yürütme Kurulundan; İSVEÇ NATO' YA GİRMESİN ! . . .
23 Ocak 2024 Salı
Değerli meslektaşlar bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde İsveç'e Nato'ya kabulü görüşülecek.
TMB - Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yürütme Kurulundan; İSVEÇ NATO
TMB - Türkiye Mali Müşavirler Birliği Yürütme Kurulundan;

İsveç Nato' ya Girmesin ! . . .

Değerli  meslektaşlar bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde  İsveç'e Nato'ya kabulü görüşülecek. Nato Türkiye'nin dostu değildir ve İsveç'e Nato'ya kabulü ülkemizin Rusya ile dostluğuna ve işbirliğine zarar  verecektir. İsveç'in Nato'ya kabulü hem ülkemiz için hem de mazlum milletler için ciddi bir güvenlik sorunudur .

Nato , ABD nin güttüğü emperyalist bir örgütlenmedir.

İsveç'e Nato üyeliğine hayır diyoruz ve Gazi Meclisimizin değerli Millet Vekillerine HAYIR oyu kullanmaları için çağrıda bulunuyoruz.

Başta TÜRMOB olmak üzere tüm odalarımızı,  yönetenleri de İsveç'in Nato üyeliğine engel olmak için bütün demokratik yöntemleri kullanarak basın duyurusu yapmalarını Milletvekilleri ile siyasi Parti yöneticileri ile görüşmeler yapmalarını acilen talep ediyoruz. 

        Saygılarımızla

TMB-TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ  YÜRÜTME KURULU

Oktay Yeşilyurt     Belma Sabuncu 
Başkan                  Sekreter 
REKLAM ALANI
6- Eğitmen SMMM İlker Esin "Vergi Usul Kanunu (VUK) Kapsamında Enflasyon Muhasebesi" (Mali Müşavir Gözüyle Mizan Üzerinden Örneklerle Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Zaman Zaman Gelen Soruları Yanıtladı.
REKLAM ALANI
2023 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 1 Mart – 1 Nisan 2024 (31 Mart 2024 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) . . . . .
TÜİK'e göre şubatta aylık enflasyon yüzde 4,53 olurken, yıllık enflasyon yüzde 67,07'ye yükseldi. ENAG yıllık enflasyonu yüzde 121,98 olarak hesapladı.
Gazetemizde 19 Şubat’ta yayınlanan “Kaynana Vergisi” ve 27 Şubat’ta yayınlanan “Misafir Vergisi” köşe yazılarım gerek kamuoyunda . . . .
Vergi uygulamalarında Eurobondlar devlet tahvili ve Hazine bonosu gibi değerlendirilebilir Eurobondların alım-satımından doğan . . . .
Değer artışı kazancı için yapılan gayrimenkul alım ve satımından elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor.
Menkul sermaye iradına göre, belirlenen bazı durumlarda mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi beyanname zorunluluğu bulunuyor.
İşverenlerin İş Kanunu bakımından yükümlü oldukları hususlardan birisi de herhangi bir işçinin işten ayrılması durumunda; işçinin yaptığı . . . .
Gelir vergisi beyan dönemi bugün başlıyor. Beyanname verecekler için, işte pratik bazı bilgiler.
Gelir Vergisi Kanunu’na göre, gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Kanuna göre mahiyetlerine göre gelir unsurları; ticari kazanç,
Hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kurumu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinde düzenlenmiş olmakla birlikte . . . .
Belirli bir tutarın üzerinde gelir elde edenler ile sporculara 2019’da çıkarılan kanun ile beyanname zorunluluğu getirildi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı:
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
1-7 Mart Muhasebe Haftası’ çerçevesinde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılımınızı bekleriz…
Gelir Vergisi Matrahından İndirilecek Hayat/Şahıs Sigorta Primleri Rehberi Yayınlandı