TGTV’de Yeni Dönem Başladı
12 Temmuz 2021 Pazartesi
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın 2021 - 2023 Çalışma Dönemi vakıf organları seçim süreci, 26.06.2021 tarihinde Kurucular Kurulu . . . .
TGTV’de Yeni Dönem Başladı
TGTV’de Yeni Dönem Başladı

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın 2021 - 2023 Çalışma Dönemi vakıf organları seçim süreci, 26.06.2021 tarihinde Kurucular Kurulu toplantısı ile başladı. TGTV Kurucular Kurulu’nun seçtiği yönetim kurulu, Kurucular Kurulu Başkanı Hamza Akbulut başkanlığında 08.07.2021 tarihinde görevlendirme toplantısı yaparak, yeni icra kurulu seçimini yaptı.
 
TGTV Başkanlığı İlim Yayma Vakfı’nda

TGTV Yönetim Kurulu’nun 08.07.2021 tarihli toplantısında, İlim Yayma Vakfı’nı temsilen Mehmet Yıldız, yönetim ve icra kurulu başkanı seçildi. TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanlığını İlim Yayma Cemiyeti’ni temsilen 2011 yılından itibaren yapan Av. Hamza Akbulut, TGTV’de başkanlığının iç tüzük gereği, kurumdan kuruma devrettiğini, bu toplantı sonunda da başkanlık sorumluluğunun İlim Yayma Cemiyeti’nden,  İlim Yayma Vakfı’na geçtiğini, bu kurumu temsilen de TGTV başkanlığını Mehmet Yıldız’ın üstlendiğini söyledi.

TGTV Kurucular Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Mehmet Yıldız yönetiminde TGTV’nin çok daha güzel hizmetler yapacağına inandığını söyleyerek, yeni seçilen yönetime başarılar diledi ve her zaman destekçileri olacağı sözünü verdi.

TGTV Kurucular Kurulu Toplantısı Yapıldı

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucular Kurulu toplantısı 26.06.2021 tarihinde İlim Yayma Vakfı Genel Merkezi’nde yapıldı. TGTV’nin 2021- 2023 çalışma döneminin şekillendirildiği toplantıda, Kurucular Kurulu Divan Kurulu Başkanlığına TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, Divan başkanlığı yardımcılıklarına Mehmet Alacacı ve Necati Ceylan, divan sekreterliğine de Necmi Sadıkoğlu’nun seçildiği, TGTV Kurucular Kurulu toplantısında başkanlık değişimi de gerçekleşti. 

Hamza Akbulut, TGTV Kurucular Kurulu Başkanlığına Seçildi

TGTV Kurucular Kurulu, önemli kararlar alarak, kurumun 2021 - 2023 dönemi organlarını seçti. Divan başkanlığına sunulan bir teklifle Hamza Akbulut, vefat eden kurucular kurulu üyesi Abdullah Sevinç’in yerine TGTV Kurucular Kurulu Üyeliğine ve TGTV Kurucular Kurulu Başkanlığına aday gösterildi. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi. 

Sorumlu olduğu dönemlerde üye kuruluşların TGTV’ye çok destek verdiğini ve faaliyetlere katılım sağlandığını hatırlatan Akbulut, tüm üye kuruluşlara ve birlikte çalıştığı yönetim ve icra kurulu üyelerine teşekkür etti. 

Gönüllü kuruluşlarımızın TGTV’ye mensup olmalarını önemsediklerinin altını çizen Akbulut, TGTV’de birlik ve beraberliğin en güzel şekilde sağlandığına dikkat çekti. 

TGTV’nin önemli faaliyetlere imza attığını söyleyen Akbulut,  bunlardan en anlamlısının da devletimizin, salgın hastalık döneminin hemen başında başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyasına TGTV olarak bizzat destek olup, destek çağrısı yapılması olduğunun altını çizdi. 
Kurucular Kurulu Divan Başkanı İsmail Kahraman, Hamza Akbulut’a teşekkür edip, Hamza Akbulut’un Kurucular Kurulu Başkanı olarak tüm vakıf organları toplantısına katılması teklifini heyete sundu. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi.

Kurucular Kurulu Toplantısı, kurucular kurulunun 2019 - 2021 Çalışma Dönemi yönetim, icra ve denetleme kurulu üyelerine teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Muhasebe Meslek Yasasının 32. Yıldönümünde 38. Vergi Yapılandırmasını (Affını) Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları İle Mini Söyleşi Yaptı.
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Asgari ücret desteğini de içeren torba yasa ile turizmi teşvik kanunda değişiklik yapan yasa Resmi Gazete'de yayımlandı.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 2
Gelir Vergisi Kanunu’nun (GVK) mükerrer 20. maddesinde “ticari, zirai veya serbest meslek faaliyeti nedeniyle adına ilk defa . . .
6322 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 37’nci maddesiyle . . .
Malum olunduğu üzere elektronik defter yani kısaca e- defter kanunen tutulması zorunlu olan defterlerin dijital ortamda tutulduğu ve maliyeye
Hani bir bilmece var ya, “Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane!” diye. İşte, yazımıza konu olan düzenlemede böyle bir şey!
Sahte içkiden ölenler, hastanede yatanlar ve yurda kaçak yollarla sokulan sigaraların yakalandığına ilişkin operasyon haberlerini . . .
Gelir Vergisi 2. Taksit Ödemesi için Son Gün 2 Ağustos 2021
9 günlük Kurban Bayramı tatili dün bitti ve bugün itibarıyla normal mesai başladı. 4.5 günlük bayram tatili, çoğu işyerinde 19 Temmuz . . .
Çalışanlar zorunlu ihtiyaç durumunda işverenden avans talep edebilir mi? İşverenin avans verme yükümlülüğü var mı?
Önceki yazımızda Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31. maddesine eklenen %2 vergi ödemeli yeniden değerleme müessesesinin getirdiği . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aylık Bütçe Gerçekleşme Raporu Haziran 2021'i açıkladı. Memleket bayram ve tatil telaşı içinde olduğu için
Çalışmakta olduğum firmada iş kaybı (hat kapanmaları), küçülme kademeli olarak devam etmekte. Geçen yıl 100'ün üzerinde kişi işten . .
Vergi incelemesinde amaç, gerçeği tespit etmektedir hukuki öngörülebilirlik ve hukukun doğru uygulanmasını hedefleyen bu yolun kendine. . .
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun;