Sümer "Meslek Mensuplarına Hizmet Etmek Bir Sevdadır. Bu Sevda Her Kişiye Nasip Olmaz"
09 Ekim 2021 Cumartesi
MMMB Derneğinin 27 Şubesi ve Uzunköprü - Maltepe Hattı - (1)
Sümer "Meslek Mensuplarına Hizmet Etmek Bir Sevdadır. Bu Sevda Her Kişiye Nasip Olmaz"
Sümer "Meslek Mensuplarına Hizmet Etmek Bir Sevdadır. Bu Sevda Her Kişiye Nasip Olmaz"

MMMB Derneğinin 27 Şubesi ve Uzunköprü - Maltepe Hattı - (1) 

Sene 2021 Aylardan Eylül günlerden Çarşamba İktisadi dayanışma olarak siz meslek mensuplarına MMMB Derneğinin 27 şubesinin seçimli genel kurulları hakkında bilgilendirebilmek için 7 Eylül 2021 Salı günü hazırlıklarımızı yaparken, ÇOK ACI BİR HABERLE SARSILDIK. Dostumuz, Maltepelilerin Kemal Ağbisi Kemal Güner'i kaybetmiştik. Bir anda dengem sarsıldı. Nereye basacağımı bilemez hale gelmiştim. İçimi derin bir hüzün kaplamıştı. İş yerimde masa da oturmuş yerimde epeyce bir zaman kalamamıştım.

MMMBD Genel Başkanı arkadaşım Mahmut Şahin' i aradım. Aynı gün Uzunköprü ve Keşan Şubelerinin Genel Kurulları vardı. MMMBD Genel Merkez Genel Başkan vekili arkadaşım Suat Özgür' le cenazeye katılacaklarını geç vakitte olsa yetişebildikleri yerden genel kurula katılacaklarını söylediler. Bana da yollara düşmek, şu genel kurullarını izlemek, sizleri bu etkinliklerden mahrum etmemek düşüyordu.

Bundan bir ay önce çocuklarını evlendirmiş onların mürüvvetini görmüştü. Üç kez düğünlerine katılmam için aranmama rağmen iş yoğunluğum ve verdiğim sözler nedeniyle randevularımı iptal edememiş bu mutlu günlerinde yanlarında olamamıştım.

İş başa düşmüştü. Aynı zaman da yayınımız İktisadi Dayanışma da zaman zaman mesleki yazılar yazarak renk katan can arkadaşımızı kaybetmiştik. Bize ruhuna fatiha okumaktan başka bir şey kalmamıştı bu PANDEMİ DÖNEMİNDE. Mekanın Cennet, Melekler yoldaşın olsun arkadaşım...

8 Eylül çarşamba sabahının erken saatlerinde İstanbul Anadolu yakasından MMMB Derneği - Uzunköprü şubesinin genel kurulunu izlemek ve genel kurulu sizlerin ekranlarına getirebilmek için video ve kameramı olarak düştüm yollara....O gün İstanbul da yağış vardı yollar adeta kilitlenmişti.Yarım saatlik yolu iki saatte alabilmiş İstanbul' dan ayrılabilmiştim. Uzunköprü'ye geldiğimde saat:10:30 olmuştu. Arabamı park ederek Uzunköprü belediyesindeki Dernek toplantı salonuna giderek, çekimleri yapabilmek için yerimi aldım. Meslek mensupları ile selamlaştıktan sonra Pandemi nedeniyle kurallar çerçevesinde Genel Kurulda Arkadaşlar yerlerini aldılar. İstanbul Zeytinburnu Şubesi Başkanı Osman Gelir ve Yücel Ay arkadaşımda genel kurula katılarak genel kurulda arkadaşlarını yalnız bırakmadılar. Ne Mutlu onlara, Ne Mutlu Uzunköprü' lü meslek mensuplarına. . .   

Genel Kurulun tamamını >>>>> https://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ linkimizi tıklayarak yedi bölüm halinde izleyebilirsiniz.Uzunköprü Şube başkanı Gülnar Özer Genel Kurulda meslek mensuplarından önümüzdeki üç yıl için vize alarak göreve devam dediler.

Takım taklavatı toplayarak Saat 14:00 başlayacak olan Keşan Şubesinin genel kuruluna katılmak için tabiri caizse arabama atlayarak topuklama ya başladım. Yarım saat sonra Keşan'a geldim eski Adliye binasında Keşan şubenin toplantı salonunda saat  14:00 den sonra genel kurul başladı.

Başkan Üzeyir Eralp Batman'dan görevi devralarak önümüzdeki üç yıl için göreve devam dediler. Genel Kurulun tamamını >>>>  https://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ linkimizi tıklayarak sekiz bölüm halinde izleyebilirsiniz.Genel Kurul sonrası Genel başkan Mahmut Şahin aradı Uzunköprü de olduklarını başkan GÜLNAR ÖZER'i ziyaret ederek Keşan' a doğru yola çıkacaklarını söylediler. 

Ertesi gün Çorlu ve Tekirdağ Şubelerinin genel Kurulları yapılacağı için İstanbul' a tekrar gidip gelmemize gerek yoktu. Keşan' da  Prejtij otelde kalmaya karar vererek otelde buluşarak odalarımıza çıktıktan sonra  Edirne SMMM Odası başkan yardımcısı Haluk Kaba bizi otelden alarak Keşan' da 20 kişinin katılımıyla keyifli bir akşam yemeği yedik.Yemek sonrası bizi otelimize bırakarak, tekrar görüşmek üzere vedalaşmamıza rağmen sabah otelden ayrılırken sabah:09:00 da yönetici arkadaşlar uğurlamak için geldiler. Onlarla vedalaştıktan sonra Tekirdağ şubesinin Genel Kuruluna katılmak için Mahmut Şahin ve Sevgili Suat'la arabalarımıza atlayarak peş peşe yola koyulduk. Bir saat sonra Tekirdağ SMMM Odasında olduk. Genel Kurul Tekirdağ SMMM Odasının toplantı salonunda yapılacaktı.


Genel Kurulun tamamını https://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ linkimizi tıklayarak on bölüm halinde izleyebilirsiniz.

Bizi, Tekirdağ SMMM Odası Başkanı Barış Karatekin' le Geçmiş dönem oda başkanlarından Şerafettin Kurt, Nedim Arslan Tekirdağ Şube Başkanı Güler İncehasan ve Şube yetkilileri karşıladılar. Oda Başkanının odasında kahvelerimizi sohbet içinde yudumladıktan sonra genel kurulda hep birlikte yerlerimiz alarak genel kurulun tamamını kayıt altına aldıktan sonra, bizleri yine bırakmadılar.

Tekirdağ Şube Başkanı Güler İncehasan, görevi (Şube başkanlığını) Nilhan Tanrıöver ve arkadaşlarına bıraktı. Tekirdağ' ın Nezih bir restoranında yemeklerimizi yedikten sonra Çorlu Şubesinin Genel kuruluna katılmak için Mahmut Şahin ve Suat Özgür 'le yine peş eşe yine yollara düştük. Yarım saat sonra Çorlu SMMM odasın da olduk. Genel Kurul saat 15:00 de başlayacaktı. Meslek mensuplarının ve oda başkanı İbrahim Otsekin ve MMMBD Çorlu Şube Başkanı Aytaç Ersoy ve  yetkililerinin sıcak karşılamalarını ardından çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Genel Kurul için yerlerimizi aldık. Kameramın başına geçerek çekime hazır bir vaziyette genel kurulun başlamasını bekledim. Divan başkanlığını Hasan Türkekul ve divan üyelerinin yerlerini almalarından sonra Başkan Aytaç Ersoy'un görevi bırakmasından sonra Aynı gruptan iki liste seçimde başkanlık için yarıştı. Adaylardan Benay Batu 21 oy, diğer aday Figen Özgür 22 oy alarak bir oy farkla seçimi kazandı.


Seçim sonrası Çorlu Ticaret ve sanayi Odasında yenilen yemekten sonra İstanbul'a dönmek üzere yollara düştük.

13 Eylülde KDZ/Ereğli Şubesinin ve Yalova Şubesinin Genel Kurulları vardı.

MMMB Derneğinin 27 Şubesinin maceralı, heyecanlı, bir o kadar meşakkatli, koşuşturmacalı, zamana endeksli, yolda Midübüsümüzün arızalanmasını  merak ediyorsanız bizi izlemeye devam ediniz.>>>>> Dizin devam ediyor...
5- Divan Başkanı Numan Sağ Genel Kurulu Yönetti. Genel Kurulun Tamamını ve Konuşmacıların Taamamını Bu Bölümde İzleyebilirsiniz..
Köşemde, 10.07. 2020 tarihinde “Gri liste tehlikesi” başlıklı yazımı okumuştunuz. Bu uyarımın üzerinden 1.5 yıl geçmeden Türkiye Mali . . . .
Zaman zaman kamu kurumlarının özellikle belediyelerin kendilerine yakın gördükleri bazı dernek ve vakıflara nakit para aktarımında . . . .
7326 sayılı Kanun ile Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31’inci maddesine yeni bir düzenleme eklenmiştir.Buna göre, tam mükellefiyete tabi ve . .
El birliği mülkiyet halinde, mülkiyet hakkına sahip ortakların her birinin doğrudan doğruya mülkiyeti kullanma hakları yoktur. . . . .
Tak tak tak! Kapı şiddetle çalınıyor. Hayırdır, sabah sabah kim o derken bir bakıyorum . . . .
Girişim sermayesi yatırım fonları, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (Kanun) 54’üncü . . .
Bilindiği üzere bağımsız denetim; finansal tablo ve diğer finansal bilgilerin, finansal raporlama
YILDIZ Holding, 2018’in ilk aylarında bankalarla 6.5 milyar dolarlık kredi yeniden . . . .
Çağımızın meşhurları olan internet ünlüleri, bir başka deyişle fenomenleri internetten elde ettikleri şöhretlerini gelire dönüştürebiliyorlar.
Başlık bana ait ama kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun tam da bunu söylüyor. Kanun özetle, borçlarını . . . .
Uzun zamandır yeni kuruluş faaliyet izinleri durdurulan döviz büfelerinin kuruluş ve faaliyet . . .
Farkında mısınız bilmiyorum ama, son zamanlarda devamlı eleştiren ve/veya eleştirecek . . .
Pandemi süreci hem dünyada hem de Türkiye'de e-ticaretin müthiş şahlanışına neden oldu. . ..
3600 ek gösterge seçim sürecinin yaklaşması ile birlikte yeniden hükümet tarafından gündeme getirilmeye başladı. . . . .
Kendi isteğiyle işten ayrılan kişi tazminat talebinde bulunmamışsa, daha sonra talep edebilir mi? Aradan 10 sene geçmiş durumda.
Güncel Değişikliklerden sıcağı sıcağına haberdar olmak için ; Telefon numaranız veya E-mailiniz adresinizde herhangi bir değişiklik var ise;
Yeni vergi düzenlemesine göre; yıllık cirosu 240 bin liranın altında olan 835 bin esnaf vergiden muaf tutulacak.