"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
10 Mayıs 2023 Çarşamba
Ödeal, İSMMMO Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil" 

Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası (ISMMMO) Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.

Ödeal & Analistim IT, 
İstanbul Serbest Muhasebesi 
Mali Müşavirler Odası Üyeleri ile Buluştu.


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir Kesen’in organizasyonu ile; İSMMMO Kurucu Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, ISMMMO Başkanı Erol Demirel, ISMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Gül Er, ISMMMO Saymanı Yalçın Sütütemiz, ISMMMO İlçe temsilcileri ve yardımcıları ile çok sayıda ISMMMO üyesi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir katılım sağladı. Ayrıca organizasyona, ÖDEAL’dan İş Ortakları Satış Direktörü Akgün Koçali ve Kanal Yöneticisi Anıl Birinci; ANALİSTİM BİLİŞİM’den Genel Müdür Serkan Koçali katıldı. 


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisinin açılış konuşmasından sonra Akgün Koçali, ÖDEAL’ı, POS ürünlerini ve SMMM’lere özel geliştirilen SMMMPOS ürünlerini tanıttı. 

Bu ürünlerden SMMM SADE POS ve SMMM CEPTEPOS ve ayrıca SMMM’lerin mükelleflerin kullanabileceği SADE POS, CEPTEPOS, YAZAR KASA POS’ların özellikleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. VUK507 kapsamında geliştirilen E-Fatura POS ile ilgili de hem sektör hem de ürün hakkında paylaşımlarda bulundu. E-fatura POS’un mükellefler için ÖKC yerine geçebilecek; e-fatura sistemleri ile entegre çalışan önemli bir yeni ürün olduğunu belirtti.


SMMMPOS’ların Bazı Özellikleri; SMMM’ler, SMMMPOS’larını bir banka şubesine gidip başvuru yapmadan tek telefonla alabiliyorlar; Tüm bankalar için geçerli tek bir komisyon oranına sahip oldukları gibi; Verimsizlik ücreti, Minimum ciro şartı ve Kullanım taahhüdünden muaf tutuluyorlar. Yaptıkları tahsilatları ise; 1 iş günü sonra, uzun bloke süreleri beklemeden alabiliyorlar. 


Daha Sonra TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan ve ISMMMO Başkanı Erol Demirel ülkemizin yaşadığımız deprem felaketinde TURMOB ve ISMMMO’un yaptığı çalışmaları anlattılar. TURGEM’deki eğitimler ile ilgili bilgi paylaştılar ve yaklaşan anneler günü ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 

SMMM’ler Mükelleflerini de SMMMPOS’lu Yapabiliyor

SMMMPOS ekosistemine dahil olan SMMM’ler, mükelleflerine de bu ürünleri avantajlı şekilde
sunabiliyorlar. Kendi mükelleflerini de SMMMPOS’lu yapan SMMM’ler, mükellefleri ile birlikte
sürdürülebilir ve sorunsuz tahsilat çözümlerine kolayca kavuşuyor. 


------------------------------------------------------------
VİDEOLARIN TAMAMINI AŞAĞIDA 6 BÖLÜM HALİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

1- Sunumları Yapan Tülay Altınkeser Konukları Saygı İle Selamlayarak, Etkinliğe Katılan TÜRMOB Sekreteri Yahya Arıkan'a, İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel 'e, Kurul Üyelerine ve Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT te Teşekkür Etti.------------------------------------------------------------
2- Tülay Altınkeser , Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT Satış Yetkilisi Akgün Koçali'yi Sunumlarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
3- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir'i Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
4- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti. Arıkan "Biz Emeği İle Geçinen Meslek Mensuplarıyız" Dedi.


------------------------------------------------------------
5- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.


------------------------------------------------------------
6- Tülay Altınkeser, Silivri Bölgesinden CHP Milletvekili Adayı Doruk Bulut'u Konukları Selamlaması İçin Kürsüye Davet Etti. Daha Sonra Büro Tescil Belgelerini Almaları İçin Pınar Kırtayfun ve Özlem Kapısız'ı Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
RESİMLERİN TAMAMINA AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (l. BÖLÜM) https://www.facebook.com/photo/?fbid=585991360302077&set=pcb.585994046968475


Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (ll. BÖLÜM) -  https://www.facebook.com/photo?fbid=585996803634866&set=pcb.585998896967990

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Mali Müşavirlik Mesleğinin Yasal Statüye Kavuşmasının 35. Yılı Kutlu Olsun
13 Haziran 1989 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 3568 sayılı Meslek yasamızın 35. Yılındayız.
Meslektaşları ile Nefes Kahvaltı Etkinliğinde bir araya geldi. Kahvaltıya yoğun ilgi dikkat çekti.
İhracatçıların, yurda getirdikleri yurt dışı kaynaklı dövizlerinin en az yüzde 40’ının TCMB’ye satma mecburiyeti yüzde 30’a dü­şürüldü... . . . . .
" Meslek Yasamızın 35. Yılını Kutluyor ve Tüm Meslektaşlarımızı Bekliyoruz."
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Limited şirketlerde ortak sıfatı aslen veya devren olmak üzere iki şekilde kazanılabiliyor. Kanuni intikal yollarına kısaca değinmek gerekirse; . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 4 gün önce İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin kapanış konuşmasında; kuraklık riskinin arttığını, . . . . .
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde Göztepe Nakkaş Kebapta; Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.
İşçi ve işverenlerin çalışma mevzuatından kaynaklanan pek çok hak ve yükümlülükleri bulunmaktadır. . . . . .
Bilindiği üzere; anonim şirketlerin sermayelerine ilişkin hükümler Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 332. maddesinde, limitet şirketlerin . . . . .
Her yıl Eylül veya Ekim yazılarımdan birinde “sermayeyi gözden geçirme gereği” gibi başlıklarla, izleyen yıl vergi planlaması açısından . . . . .
Bu köşede 22 Mayıs günü yayınlanan makalede, gerçek kişi ortaklardan sağlanan faizsiz borçlanmada, ortak tarafından beyan edilmesi . . . . .
Uzlaşma; ikmalen, re’sen ve idarece tarh edilecek/edilen vergiler ve bunlara ilişkin kesilecek/kesilen vergi ziyaı cezaları ile 2024 yılı için . . . .
Gayrimenkul alım/satımının vergilendirilmesi ve yaşanan sorunlar uzun yıllardır tartışılmaktadır. Nihayet, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca . . . .
Evet, bu hafta veya en geç bayram öncesi TBMM’ye sunulması beklenen yeni Torba Yasa Teklifi’nde, hemen her sektörle ilgili yeni . . . .
Geçen yıl, Türkiye’nin turizm geliri bir önceki yıla göre %17 artarak 54.3 milyar dolara çıktı. Turist sayısı ise, bir önceki yıla göre