"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
10 Mayıs 2023 Çarşamba
Ödeal, İSMMMO Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil" 

Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası (ISMMMO) Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.

Ödeal & Analistim IT, 
İstanbul Serbest Muhasebesi 
Mali Müşavirler Odası Üyeleri ile Buluştu.


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir Kesen’in organizasyonu ile; İSMMMO Kurucu Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, ISMMMO Başkanı Erol Demirel, ISMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Gül Er, ISMMMO Saymanı Yalçın Sütütemiz, ISMMMO İlçe temsilcileri ve yardımcıları ile çok sayıda ISMMMO üyesi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir katılım sağladı. Ayrıca organizasyona, ÖDEAL’dan İş Ortakları Satış Direktörü Akgün Koçali ve Kanal Yöneticisi Anıl Birinci; ANALİSTİM BİLİŞİM’den Genel Müdür Serkan Koçali katıldı. 


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisinin açılış konuşmasından sonra Akgün Koçali, ÖDEAL’ı, POS ürünlerini ve SMMM’lere özel geliştirilen SMMMPOS ürünlerini tanıttı. 

Bu ürünlerden SMMM SADE POS ve SMMM CEPTEPOS ve ayrıca SMMM’lerin mükelleflerin kullanabileceği SADE POS, CEPTEPOS, YAZAR KASA POS’ların özellikleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. VUK507 kapsamında geliştirilen E-Fatura POS ile ilgili de hem sektör hem de ürün hakkında paylaşımlarda bulundu. E-fatura POS’un mükellefler için ÖKC yerine geçebilecek; e-fatura sistemleri ile entegre çalışan önemli bir yeni ürün olduğunu belirtti.


SMMMPOS’ların Bazı Özellikleri; SMMM’ler, SMMMPOS’larını bir banka şubesine gidip başvuru yapmadan tek telefonla alabiliyorlar; Tüm bankalar için geçerli tek bir komisyon oranına sahip oldukları gibi; Verimsizlik ücreti, Minimum ciro şartı ve Kullanım taahhüdünden muaf tutuluyorlar. Yaptıkları tahsilatları ise; 1 iş günü sonra, uzun bloke süreleri beklemeden alabiliyorlar. 


Daha Sonra TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan ve ISMMMO Başkanı Erol Demirel ülkemizin yaşadığımız deprem felaketinde TURMOB ve ISMMMO’un yaptığı çalışmaları anlattılar. TURGEM’deki eğitimler ile ilgili bilgi paylaştılar ve yaklaşan anneler günü ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 

SMMM’ler Mükelleflerini de SMMMPOS’lu Yapabiliyor

SMMMPOS ekosistemine dahil olan SMMM’ler, mükelleflerine de bu ürünleri avantajlı şekilde
sunabiliyorlar. Kendi mükelleflerini de SMMMPOS’lu yapan SMMM’ler, mükellefleri ile birlikte
sürdürülebilir ve sorunsuz tahsilat çözümlerine kolayca kavuşuyor. 


------------------------------------------------------------
VİDEOLARIN TAMAMINI AŞAĞIDA 6 BÖLÜM HALİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

1- Sunumları Yapan Tülay Altınkeser Konukları Saygı İle Selamlayarak, Etkinliğe Katılan TÜRMOB Sekreteri Yahya Arıkan'a, İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel 'e, Kurul Üyelerine ve Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT te Teşekkür Etti.------------------------------------------------------------
2- Tülay Altınkeser , Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT Satış Yetkilisi Akgün Koçali'yi Sunumlarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
3- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir'i Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
4- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti. Arıkan "Biz Emeği İle Geçinen Meslek Mensuplarıyız" Dedi.


------------------------------------------------------------
5- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.


------------------------------------------------------------
6- Tülay Altınkeser, Silivri Bölgesinden CHP Milletvekili Adayı Doruk Bulut'u Konukları Selamlaması İçin Kürsüye Davet Etti. Daha Sonra Büro Tescil Belgelerini Almaları İçin Pınar Kırtayfun ve Özlem Kapısız'ı Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
RESİMLERİN TAMAMINA AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (l. BÖLÜM) https://www.facebook.com/photo/?fbid=585991360302077&set=pcb.585994046968475


Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (ll. BÖLÜM) -  https://www.facebook.com/photo?fbid=585996803634866&set=pcb.585998896967990

REKLAM ALANI
4- Temsilci Yardımcısı Fatma Gürel, Sunumlarını Yapması İçin Uyumsoft Anadolu Yakası Satış Temsilcisi Mahmut Ertürk'ü Kürsüye Davet Etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesinde bölge dengeleri açısından Karadeniz ağırlığına son verdi. Kabinede çifte vatandaşlığı bulunan . . . .
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda (TTK) anonim şirkette sermaye kaybı ve borca batıklık halinde alınacak önlemleri düzenleyen . . . .
6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız depremler nedeniyle 7440 sayılı Kanun ile “Ek Vergi” getirilmişti. Söz konusu vergi, 2022 yılı kurumlar . . . .
Seçimler geride kaldı. Partilerin kazandıkları milletvekili sayıları 14 Mayıs seçimleri ile belli olmuştu. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi de bitti.
Çok keyifli ve yararlı olduğunu düşündüğüm bir program oldu. Sevgili Çetin Ünsalan ve ST Endüstri Radyo çalışanlarına çok teşekkürler.
Partilerin Almış Aldıkları Oy Oranları ve Oyların Partilere Göre Dağılımı . . .
Alınan yeni karara göre; 1 Haziran'dan itibaren açılacak veya yenilenecek kur korumalı mevduat hesaplarında prim ödemesi vade sonunda yapılabilecek.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, mayısta perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir . . . .
Gazeteci Nuray Babacan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemde görevlendireceği bakanlara ilişkin yeni kulis bilgilerini aktardı.
24 Mart 2023 tarihli yazımızda açıklandığı üzere; küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin tanımına, niteliklerine ve sınıflandırılmasına ilişkin . . . .
Günümüz vergi sisteminin ilk temelleri 1940’lı yılların başlarında atılmaya başlanmıştır. Zira o tarihlerde uygulanmakta olan kazanç vergisi,
Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşma günü 01 HAZİRAN . . .
7440 Sayılı Kanun'un 9'uncu maddesinin 16'ncı fıkrası ile Cumhurbaşkanı'na kanunda öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini bir . . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Banka ve diğer finansman kurumlarından temin edilerek grup şirketlerine aynen aktarılan kredilerin finansman hizmeti olmadığı,. . . .
Küreselleşen ekonomi son yıllarda ülkeleri ve şirketleri politik ve ekonomik dalgalanmalara karşı daha hassas bir duruma getirdi.
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan, Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden çalan, . . . .
7440 sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 31 Mayıs olarak belirlenmiş başvuru, bildirim veya beyan süreleri 31 Mayıs’ta doluyordu.