SMMM Hanife Saatçi İle Bir Araya Gelerek Kadın Muhasebeciler Derneği Üzerine Bir Mini Söyleşi Yaptık.
19 Haziran 2019 Çarşamba
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
SMMM Hanife Saatçi İle Bir Araya Gelerek Kadın Muhasebeciler Derneği Üzerine Bir Mini Söyleşi Yaptık.
SMMM Hanife Saatçi İle Bir Araya Gelerek Kadın Muhasebeciler Derneği Üzerine Bir Mini Söyleşi Yaptık.

Kadın Muhasebeciler Derneği Halka Halka Büyüyerek Federasyonlaşmaya Doğru Gidiyor.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.

Yapılan söyleşimi yazılı ve görsel olarak aynen yayınlıyoruz.

Sümer ; Sayın Saatçi Bize kendinizi tanıtır mısınız ? 

Saatçi; Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal Köyünde 1984 yılında doğdum.2002 Yılında Celal Bayar Üniversitesi Muhasebe bölümünden 2006 yılında Anadolu Üniversitesi işletme Fakültesinden mezun oldum. Evli bir kız çocuk annesiyim. Faaliyetime 2013 yılından beri Bağımsız Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak eşim Caner Saatçi ile birlikte devam etmekteyim.

Sümer ; Sayın Saatçi Nereden aklınıza geldi dernek kurma fikri ? 

Saatçi : Sosyal Medyada İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği olarak Stajyerlere Ücretsiz eğitim verildiğini okudum bu benim çok hoşuma gitti. Eşim Caner Saatçı'ya aaa ne güzel İzmir'de kadın muhasebeciler derneği varmış ve stajyerlere ücretsiz eğitim düzenliyorlarmış dedim ve ilk defa Kadın Muhasebeciler derneği olduğunu öğrendim. Bu benim aklımın bir köşesinde kaldı. Çok hoşuma gitmişti. Eşime sürekli olarak ben de Edirne Muhasebeci Kadınlar Derneği kursam nasıl olur diye soruyordum ve o da verdiğim kararın arkasında olduğunu ve her zamanki gibi maddi manevi her şekilde hep yanımda olacağını söyledi. Sonra Edirne Kadın Muhasebeciler olarak ne yapabiliriz aynı çatı altında birbirimize nasıl faydalı olabiliriz diye düşünmeye başladım ve İzmir kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Necmiye Uluağaç Özcan Hanımı aradım. Bu düşüncemden ötürü çok memnun oldu ve beni bu yolda daha da teşvik etti.

Sümer ;  Sayın Saatçi Sizin dernek kurma fikrinizi çevreniz nasıl karşıladı ?

Saatçi ; Öncelikle bu düşüncemi eşim Caner Saatçı'dan sonra Edirne Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulunda olan aynı zamanda oda sekreteri Vildan Yılmaz hanım ile paylaştım. Üye bulmam konusunda bana çok destek oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Oda Başkanımız sayın Enver Çevik de tam desteğini vereceğini söyleyerek beni daha da umutlandırdılar. Sonra arkadaşlarım Nevin Dağlar, Nildah Uludağ ve Gülşah Bilgin , Seyhan Çevik, Mehtap Birincibubar, Nilden Tuna da her zaman yanımda olduklarını ve beraber çok güzel işler çıkaracağımızı söylediler.

Sümer ;  Sayın Saatçi Eklemek istediğiniz şeyler var mı ?

Saatçi ; İstanbul Muhasebeci Kadınlar Derneği başkanı ve bu derneğin ilk kurucusu Olan Gülüzar Özev hanıma paylaştığı tecrübelerinden verdiği desteklerden ve sürekli yanımda olarak bana öncülük etmesinden aynı zamandaİzmir Muhasebeci Kadınlar Derneği Başkanı Necmiye Uluağaç Özcan 'a verdiği desteklerden ötürü çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Sümer;  Bizlerde İktisadi dayanışma olarak, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- (19.06.2019) - (00009) - Kadın Muhasebeciler Derneği Halka Halka Büyüyerek Federasyonlaşmaya Doğru Gidiyor.

 
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Genel yayın yönetmenimiz Nusret Sümer yine bir ilke imza attı.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.
İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Hayri Göre İle Seçim Öncesi Baş Başa