Özev; "Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."
16 Mayıs 2020 Cumartesi
Özev;  "Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."
Özev;  "Kendi gelirimizden geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."

Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev'den Tahsilat İçin Öneriler;

Saygı Değer Mükelleflerimizin Dikkatine ! . . 

Mayıs ayın içinde yaşanacak olan iki bayramda hükümet tarafından biz muhasebecilere özel, genelgeler çıkartılmıştır. 

Nedir bu genelgeler; Muhasebeciler ve yanlarında çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaftır. 
  • KDV, Muhtasar, 
  • Geçici, 
  • Kurumlar, 
  • SGK bildirgeleri, 
  • Ba-Bs formları gibi bir yığın bildirim ve beyannamelerin 10 gün içinde hazırlanması bizi beklemektedir. 
Ayrıca kısa çalışma ödeneği, kredi başvurular gibi işler belimizi bükmektedir. Sadece kısa çalışma ödeneğinin takip süreci günlerimizi almaktadır. 

Nitekim yoğun iş yükünü için bizlere ; “ sokağa çık, işyerine git, metroya bin, arabaya bin, yolda  koronaya mı yakalanırsın,  mikrop kapıp ölür müsün  önemli değil ” denmektedir. Ne milli bayram, ne tatil kutlamak bize reva görülmüştür...

Yasağa rağmen çalışmak zorunda olan;  doktor maaşını devletten almaktadır. Polis maaşını devletten almaktadır. Diğer tüm memurlar maaşını devletten almaktadır. Biz maaşımızı nereden, kimden alacağız bunu kimse düşünmemektedir.  

Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır.

İşte saygıdeğer mükellefler; muhasebecinizin işleri aksatmadan, yukarıda sayılan bir yığın işi cezasız, yaptırımsız halledebilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacı vardır. Meslek adına her türlü tehlikeyi göze alarak çalıştığımızı göz önüne alarak, emeğimizin karşılığı olan ücreti hesabımıza yatırmanızı istiyoruz. Muhasebe ücretini de zamanında yapmanız işlemleri hatasız yapmamızı sağlayacak, yükümüzü biraz olsun hafifletecektir. Bu sıkıntılı günlerin, evde kalarak ve dayanışma ile son bulacağı söylenmektedir. Evde kalma lüksümüz yok ama dayanışma duygumuz fazlasıyla mevcuttur. 

Şimdiden ; "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı ve yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı"  kutlarız.
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .
Konya S.M. Mali Müşavirler Odasında 24. Olağan Genel Kurulu ve Oda kurullarının seçimi 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.
Şirketlerde sermaye artırımları bedelli ya da bedelsiz olarak yapılabilmektedir. Şirketlerin yeni hisse ihraç etmesi ve bu hisselerin nakit . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında . . . .