Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan'la 14-15 Mayıs İSMO Genel Kurulu Yaklaşırken Seçim Öncesi Mini Söyleşi Yaptık.
02 Mayıs 2022 Pazartesi
Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan
Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan'la 14-15 Mayıs İSMO Genel Kurulu Yaklaşırken Seçim Öncesi Mini Söyleşi Yaptık.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu: "Öncü Mali Müşavirler Grubu Neden Kuruldu, Grubunuz Ne Yapmak İstiyor Altı Yıldır Ne Yaptınız ? " Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan Yanıtladı.

Özkan; " Biz Grup Olarak; Mesleği Konuşmak ve Mesleki Sorunları Çözmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek, Grupların Birleşmesi Değil, Öyle Bir İddiamız ve Beklentimizde Yok. 

Sümer; "İrfan Demirci Grubunuzla İlişkisini Niye Dondurdu, İttifak Çalışmanız Ne Durumda ?"

Sümer; " Diyelim ki İSMO Yönetimine Girdiniz, Etkiniz Ne Olacak, Sizin Önerileriniz Dikkate Alınacak mı, Meslek Mensupları Siyasete Girmeliler mi, Tahsilatta Zorlanıyor musunuz? " 

Özkan ; " Bizim Amacımız Bağcıyı Dövmek Değil, Üzüm Yemek İstiyoruz. Meslek Mensuplarımıza Hem Dışarıda, İçeride Sarılmak İstiyoruz. Meslek Mensupları Siyasete Girmeli."

Sümer ; " Meslek Mensupları Odalarına Niye Duyarsız Kalıyorlar, Siz Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatları Düşürecek misiniz? 

Özkan; "Planlamayı Doğru Yapmalıyız. Şu Anki Yöneticilerimiz Otuz Üç Yıl Öncesinden Çıkamadıkları ve Bir Masa Bir Sandalye da Takılıp Kalmışlar Gelemiyorlar. Ama Şunu da Biliyorlar. Bu Camia Odası Darda Kaldığı Zaman Odasını Yarı Yolda Bırakmaz.

Serdar Özkan'la Mini Söyleşi de Buluştuk. 
Mesleğin ve Meslek Mensuplarının Bir Çok Sıkıntılarını Dile Getirdik.

1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu: "Öncü Mali Müşavirler Grubu Neden Kuruldu, Grubunuz Ne Yapmak İstiyor Altı Yıldır Ne Yaptınız ? " Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan Yanıtladı. 

--------------------------------------------0-------------------------------------------


--------------------------------------------0-------------------------------------------
2- Özkan; " Biz Grup Olarak; Mesleği Konuşmak ve Mesleki Sorunları Çözmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek, Grupların Birleşmesi Değil, Öyle Bir İddiamız ve Beklentimizde Yok. Sümer; "İrfan Demirci Grubunuzla İlişkisini Niye Dondurdu, İttifak Çalışmanız Ne Durumda ?" 


--------------------------------------------0-------------------------------------------

3- Sümer; " Diyelim ki İSMO Yönetimine Girdiniz, Etkiniz Ne Olacak, Sizin Önerileriniz Dikkate Alınacak mı, Meslek Mensupları Siyasete Girmeliler mi, Tahsilatta Zorlanıyor musunuz? " Özkan ; " Bizim Amacımız Bağcıyı Dövmek Değil, Üzüm Yemek İstiyoruz. Meslek Mensuplarımıza Hem Dışarıda, İçeride Sarılmak İstiyoruz. Meslek Mensupları Siyasete Girmeli."

--------------------------------------------0-------------------------------------------

4- Sümer ; " Meslek Mensupları Odalarına Niye Duyarsız Kalıyorlar, Siz Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatları Düşürecek misiniz? Özkan; "Planlamayı Doğru Yapmalıyız. Şu Anki Yöneticilerimiz Otuz Üç Yıl Öncesinden Çıkamadıkları ve Bir Masa Bir Sandalye da Takılıp Kalmışlar Gelemiyorlar. Ama Şunu da Biliyorlar. Bu Camia Odası Darda Kaldığı Zaman Odasını Yarı Yolda Bırakmaz. 

37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.