Marmara Üniversitesi Mezunları Diploma Töreninde Buluştu.
07 Eylül 2021 Salı
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
Marmara Üniversitesi Mezunları Diploma Töreninde Buluştu.
Marmara Üniversitesi Mezunları Diploma Töreninde Buluştu.
  • 03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları,
  • 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak Keplerini Havaya Fırlatmanın Hazını Yaşadılar.
  • Aynı Hazı;
  • 9 Eylül 2021 Perşembe Günü İktisat Fakültesi Mezunları Yaşayacaklar.

Diploma Törenine Meslek mensuplarından SMMM Mustafa Harputluoğlu, SMMM Bayram Erat (Yüksek ticaretliler İstanbul Şubesi Bşk. Yrd.) Yüksek Ticaretliler Vakıf Genel Sekreteri Süleyman Karadağ ve İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Genel Başkanı Mustafa Karsavuran Katıldılar.
 
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Genel Başkanı başarılı öğrencilere dernek adına hediyelerini verirken günün anısına bir konuşma yaptı.Sayın Rektörüm,  Sayın Dekanlarım, ve Hocalarım,                                                                                                          Sayın Protokol, Değerli Veliler ve Okulumuzun Kıymetli Mezunları,   

İstanbul Yüksek Ticaretliler ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Genel Başkanı olarak Yönetim Kurulumuz adına hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erol ÖZVAR’in YÖK Başkanlığına atanması ile boşalan Rektörlük Makamına getirilen Sayın Prof. Dr. Mustafa KURT  Rektörümüze görevinde başarılar dileyerek mezunlar Derneği olarak her zaman yanında olacağımızı huzurlarınızda belirtmek isterim.


Sevgili Mezunlar,                                                                                                                                       

Dünyada ve Ülkemizde yaşanan Pandemi dolayısıyla geçen yıl yapılamayan mezuniyet Töreni bu yıl ki mezuniyetle birlikte birleştirilerek  bugün  gerçekleşiyor. Bugün Türkiye’nin ve Dünyanın önemli Üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesinden Mezun olmanın gururunu yaşadığınıza inanıyorum ve sizleri gönülden kutluyorum. Sizleri Mezun durumuna getiren Üzerinizde büyük emekleri olan Fakülteniz Eğitim Kadrosunu ve Ailenizin her ferdini gönülden tebrik ediyorum.     
                                                                                                                
Bugünden itibaren sizlerde Eğitim dönemini bitirerek  artık bizim gibi mezunlar sınıfına dahil oluyorsunuz. Bundan sonrasında insanlık için, ülkemiz için aileniz ve kendiniz için sorumluluklarınız başlayacak, kariyer ve iş hayatına döneceksiniz.

Değerli Mezun Kardeşlerim, Bu okuldan 1935 lı yıllarda sizin gibi mezunları Cumhuriyet sonrası sanayileşme de Mustafa Kemal Atatürk Ankara’ya Kamu kurumlarında çalışmaya davet etmiş ve bu mezunlarımız, 1936 yılında Mezunlar Derneğimizi kurmuşlardır. Bende bu çatı altına  hepinizi davet ediyorum. 

Bu çatı öyle bir çatı ki, Temelini atan Okulumuz ilk Mezunlarının, Derneğimizin 1.Kuruluş yılı  Balosunda Mustafa Kemal Atatürk bu baloya katılarak Genç Mezunlara hitabı ile derneğin çatısı oluşmuştur.  
   

Atatürk’ün 16 Ocak’ta 1937 Yüksek İktisat ve Ticaretliler’e Hitabesi “ULUSTA GENÇLİK” başlığı altıda şöyledir.                              
“Ulus uludur, büyüklüğün, yüksekliğin, gençliğin Türkçe ifadesidir. Gençlik; esas ve büyük varlıktan çıkan ve ve ardı arkası kesilmeksizin genişleyen, büyüyen, yükselen, esas varlığın asla inkıtaa uğramaksızın namütenahiliğini ifade eden bir Türk kelimesidir. Şimdi, ” Ulusta Gençlik” tabirinde birleşen “Ulus” kelimesinin manasıyla “Gençlik” kelimesi ne ifade ediyor anlıyor musunuz? Asla inkıtaa uğramayacak bir varlık, bir büyüklük, bir gençlik, bir parlaklık ve dünyaya şamil bir şeref. O halde Türk Milleti, “Ulusta Gençlik” terimiyle ancak bununla ifade olunabilir.

Her kafanın anlamakta aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. Yüksek ilim meşalesini ellerinde tutan ve bununla Türk alemini aydınlatan kıymetli, seçkin bir muhitte bulunmak fırsatını bana verdiğinizden dolayı çok memnun ve mütehassis oldum.” der.      

Sevgili Mezunlar, Yüksek İlim Meşalesini elinizden hiç bırakmayın ki, Türk Alemi daima Aydın kalsın. 

Derneğimiz uzun yıllardır mezunlara, Okulumuza, İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinde okuyan Öğrencilere ve Ülkemize yönelik çalışmalar yürütmektedir.                 

Pandemi döneminde Rektörlüğümüz tarafından düzenlenen Siz Öğrencilere  İnternet ve Bilgisayar kampanyasına katılmış, Öğrenci Kulüplerine destek olmuş, Sayın Rektörlük ve Dekanlarımızla iletişimi sağlamıştır. İstanbul Şubemizle birlikte Mezunlarımıza  yönelik Kültürel ve Sosyal çalışmaları yürütmekte olup,14.Vergi Kongresini  düzenlemiş, Pandemi öncesi, Rektörlüğümüz ve İktisat Fakültesi ile birlikte 1.Ekonomi Kongresini, ilk olmasına rağmen başarı neticelendirmiştir.                          

Beyoğlu İstiklal Caddesi Mısırlı Apartmanında bulunan Lokalimizden, Tüm Mezunlarımız, Öğrencilerimiz ve Öğrenci Kulüplerimiz faydalanmaktadır.  
                           
15 Ağustos tarihinde Fakülteniz Öğrencileri ile Alman Öğrenciler arasındaki Kültür Etkinliğine Ev Sahipliği Yapmıştır.
 Ayrıca Derneğimize üye Yöneticileri tarafından oluşturulan İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı tarafından , İşletme, İktisat ve Siyasal Bilimler Fakültelerinin ihtiyaç sahibi  Öğrencilerine Burs verilmektedir. 
Bizler Dernek yöneticileri olarak  İstanbul İktisadi Ticari İlimler  Akademisi Mezunlarıyız. Bundan böyle Yönetim Kadrolarımızın Gençleşmesini arzu ediyoruz, Bu gerekçe ile siz mezunlarımızı Derneğimiz çatısı altına tekrar davet ederek, 
                               
Hepinizi Kutluyor. 
Mezuniyet Törenine Katılan Tüm Hazirüna,    
Saygılarımı Sunuyorum.

diyerek sözlerini noktaladı

9- Divan Başkanı TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Fettah Açan 3568 Sayılı Yasa İle İlgili Genel Bilgilendirme Konuşmalarını Tamamlayarak Toplantıya Son Verdi.
Aynı Zamanda İktisadi Dayanışma Yazı Ailemiz Yazarlarından Olan Değerli Arkadaşım Emir Es'in Vefatını Üzülerek Öğrenmiş Bulunuyoruz.
İngiliz haber ajansı Reuters, Rusya'nın Suriye'de muhaliflerin elindeki son bölge olan kuzeybatı bölgelerine hava saldırılarını artırdığını,. . .
Merkez Bankası'nın faiz indirim kararıyla yükselişe geçen dolar/TL, yeni haftaya 8,89'luk yeni zirveyle başladı. Karar sonrası yabancı çıkışı . . .
İnternette “Emeklilik statüsünün belirlenmesinde son 7 yılın önemi? ve “Emeklilikte son yedi yıl hesabı nasıl yapılır? başlıklı yazılarınızı . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından 2 Eylül 2021 gün ve Sıra No: 531 ile “Akaryakıt ve LPG piyasasının yanı sıra . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Oğlum 1.5 yıl işsizdi. GSS borcu birikti. Şimdi işe girdi borcu yapılandıracağız. İnternet üzerinden SGK'ya başvurduğumuzda, 2.307 TL . . . .
Köşemde, 11 Ocak 2021 tarihinde “Akarkayıt dağıtım şirketi mi, sahte fatura üretim merkezi mi?” ve 18 Ocak 2021 tarihinde de “Akaryakıta . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
İşçi-İşveren anlaşmazlıklarında ihbar tazminatı da önemli bir anlaşmazlık konusudur. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. maddesi, . . .
Değerli Yüksek Ticaretli ve Marmara’lı okuldaşlarım. Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel . . .
09.06.2021 tarihi itibarıyla ilk derece (Vergi Mahkemeleri) yargı mercileri nezdinde dava açılmış ya da dava açma süresi henüz geçmemiş . . .
Akaryakıt ve LPG piyasasında rekabet eşitliği sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi amacıyla 7318 Sayılı . .
Geçtiğimiz Ağustos ayında bir bölgemizde sel felaketleri yaşarken bir bölgemizde çok sayıda yangınla karşılaştık. Felaketlerde elbette . . . .
Hazine, haksız vergi alır mı? Alır. Bu sonuç çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. Örneğin mükellef ihtirazi kayıtla beyanname verip, . . .
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Yapılandırma Müracaat Süreleri İçin Son Tarih 30 Eylül 2021
Doğum tarihim 14 Aralık 1970. İlk kez 1 Aralık 1992'de sigortalı olarak işe başladım. Şu an çalışıyorum, 9450 prim günüm var.. . . .