Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi 84. Kuruluş Yıl Dönümü Balosunu Taksim Sofitel Otelde Coşkuyla Kutladı.
19 Ocak 2020 Pazar
Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği  İstanbul Şubesi 84. Kuruluş Yıl Dönümü Balosunu Taksim Sofitel Otelde Coşkuyla Kutladı.
Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği 
İstanbul Şubesi
 Düzenlemiş Olduğu 84. Kuruluş Yıl Dönümü Balosunu
 Taksim Sofitel Otelde Coşkuyla Kutladı.

Konukları Balo Öncesi Kokteyle Ağırlayan Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu;

konukları Balo yemeği öncesi Kokteylle ağırladıktan sonra saat 20:00 itibariyle, konukları yavaş yavaş salondaki yerlerine almaya başladı.

Konukların yerlerini almasından sonra sunumları yapan Ece Müren sahneye gelerek konuşmalarına şöyle başladı.


sayın milletvekilimiz, Dekanlarımız, Oda başkanlarımız,saygı değer hocalarımız, Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi Mezunlarımız ve konuklarımız. Geleneksel Yüksek Ticaret Kuruluş Balomuza hoşgeldiniz.


Ben Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ece Müren, bu güzel gecemizin sunumlarını yapmak üzere karşınızdayım.Hepinize şimdiden mutlu bir yeni yıl ve keyifli bir gece diliyorum. dedi ve
Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz minik bir multivizyon gösteriyle baş başa bırakıyorum dedi.


Bugün aramızda bulunan;

 * Milletvekilimiz Sayın Akif Hamza Çebi, 
 * İşletme Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Nuran Cömert, 
 İşletme Fakültesi Dekan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Volkan Türker,
 Genel Sekreterimiz sayın Yahya Arıkan, 
 * İstanbul SMMM Odası Başkanımız sayın Yücel Akdemir,
 * İstanbul YMMO Başkan Yardımcımız Sayın Sabri Tümer,
 * İTO Meclis Üyesi ve Perpa B Blok Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Hacı Demir,
 *  Meclis Üyemiz sayın Hayrettin Özbakır,
 *  İSTİVAK Başkanımız sayın Nurdan Sirman,
 *  İSTİVAK Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Yüksel Çengel,
 * Rehber Köpekler Derneği Başkanımız Sayın Nurdeniz Tuncer,
 * KAVRAM Eğitim Kurumları Y.K.Başkanımız sayın Bahattin Durmuş,
 * Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği Genel Başkanımız Sayın Mustafa Karsavuran
 * Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği Geçmiş Dönem Genel Başkanımız Sayı Hikmet Kabuk,

Bugün, Dünyanın ilk işletme okulları arasında yer alan üniversitemizin 137. Derneğimizin 84. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Köklü ve güçlü bir geçmişe sahip Üniversitemiz ile isimlerini bugün hala şükranla andığımız mezun büyüklerimiz tarafından kurulan derneğimizin 1936 dan 2020 ye bugüne kadar aralıksız düzenlenen geleneksel kuruluş balomuzda Yüksek Ticaret camiasını bir arada görmek, camiamızın birlik ve beraberlik duygusu içinde aynı heyecan ve ruhu taşıdığının göstergesidir diye düşünüyor ve bundan onur ve mutluluk duyuyoruz.


Yüksek Ticaretli ruhunun genç mezunlarımıza aktarılması ve yaşatılması adına bugüne kadar verdiğimiz maddi/manevi katkı ve destekler için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra,


Sırasıyla ; 

Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği İstanbul Şube Başkanı sayın Ömer Faruk Gürpınar,
İTİVAK Başkanı sayın Nurdan Sirman,
Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği Genel Başkanı Sayın Mustafa Karsavuran
İşletme Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Nuran Cömert ve 
CHP Milletvekili Sayın Akif Hamza Çebi, 
Konuşmalarını yaptıktan sonra


Programın ikinci bölümünde;

Derneğe emekleri geçen saygıdeğer büyüklerden ;

Derneklerinin hem üyesi, hemde derneğe destekleri olan Mantı keyfinden Sevgili Yakup Aksoy'u hem kendi hemde merhum eşi Mukadder Aksoy'un  "Yüksek Ticaret Teşekkür Plaketini " İstanbul Şube  Başkanı Sayın Ömer Faruk Gürpınar  takdim etti.

İkinciYüksek Ticaret Teşekkür Plaketini " Genel Başkan Mustafa Karsavuran, Kurukahveci Mehmet Efendi' den Sayın Hatice Tüzün Akyol'a takdim etti.


Daha sonra ;Yüksek Ticaretliler 78 yılı mezunlarından sayın Alp Altunel şiir okuyarak geceye ayrı bir renk kattı.Ardından hep birlikte 84. yıl dönümü pastalarını alkışlarla keserek, gecenin geç vakitlerine kadar eğlenmeye devam ettiler.

Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi Düzenlemiş Olduğu 84. Kuruluş Yıl Dönümü Balosunu Taksim Sofitel Otelde Coşku İçinde Kutladı. (1.BÖLÜM Kokteyl Resimleri)

KOKTEYL RESİMLERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

https://www.facebook.com/pg/%C4%B0ktisadi-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Haber-Ajans%C4%B1-136019793252536/photos/?tab=album&album_id=1292872314233939

Marmara Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi Düzenlemiş Olduğu 84. Kuruluş Yıl Dönümü Balosunu Taksim Sofitel Otelde Coşku İçinde Kutladı. (ll.BÖLÜM den RESİMLER)

BALO RESİMLERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

https://www.facebook.com/pg/%C4%B0ktisadi-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Haber-Ajans%C4%B1-136019793252536/photos/?tab=album&album_id=1292920174229153

REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN, Sosyal Güvenlik Kurumu “2022 Yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Faaliyetleri” . . .
Okurlara yararlı olabileceği inancı ile her ay, bir önceki ayın önemli ve pek çok mükellefi ilgilendirebilecek özelgelerinin özetlerini yayınlama . . .
04.01.1961 tarih ve 213 sayılı VUK’un 359’uncu maddesinde vergisel işlemler yönünden kaçakçılık suçları hüküm altına alınmıştır. Buna göre . .
Vergi hatalarının düzeltilmesiyle ilgili Ağustos ve Eylül aylarında altı makale yazdım. Birinci makalede genel olarak mevzuatı özetleyip bir . . .
2022 yılı sona yaklaşırken işletmelerimiz ve kurumlarımızın alacaklarının tahsil edilebilme risk derecesini değerlendirmeleri, gerçek
Bazı yasal düzenlemelerin uygulamasına baktıkça, insanlarımız bunlardan yararlansın diye mi yoksa yararlanmasın diye mi çıkarıldığını . . .
9 Kasım 2022 tarih ve 32008 sayılı Resmi Gazete’de “7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
TÜRMOB bilindiği gibi ülkedeki mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin üye oldukları bir birliğin adı
Ücretli çalışanlar için vergi diliminde tarife tartışmalarına son vermek için, ücretlilere farklı, diğer 6 gelir unsurlarına ise ayrı beyanname . . .
2022 yılı için % 122,93 (yüz yirmi iki virgül doksan üç) olarak tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere Türmob seçimleri 7 yönetim çağdaş, 2 yönetim meslekte birlik üyesi ile sonuçlanmıştı.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun... İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. Ekim ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca “Bu kanuna göre vergisi ödenmeden veya eksik ödenerek yurda sokulan . . . .