Mali Müşavirler Vakfı İlk Mütevelli Heyet Toplantısını Yaptı.
09 Temmuz 2021 Cuma
Mesleğin uzun yıllardır ihmal edilmiş, tamamen meslektaşın yaşamı, sağlığı, zor günleri, sosyal yaşamı ve yakınlarıyla birlikte geleceğine . . .
Mali Müşavirler Vakfı İlk Mütevelli Heyet Toplantısını Yaptı.

Mali Müşavirler Vakfı İlk Mütevelli Heyet Toplantısını Yaptı.


Mesleğin uzun yıllardır ihmal edilmiş, tamamen meslektaşın yaşamı, sağlığı, zor günleri, sosyal yaşamı ve yakınlarıyla birlikte geleceğine odaklanmış, hiç bir meslek grubu, dil, din, ırk, kültür, şehir, okul vs farklılığı olmaksızın tüm bağımlı ve serbest çalışan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler, Yeminli Mali Müşavirler, Bağımsız Denetçiler ve Serbest Muhasebecilerin asil ve stajyerlerin üye olabildiği Mali Müşavirler, Bağımsız Denetçiler ve Muhasebeciler Dayanışma Vakfı (MALİ MÜŞAVİRLER VAKFI) nın ilk Mütevelli heyet Toplantısı 29.06.2021 tarihinde Ankara da yapıldı.

Birçok katkı, burs, eğitim, yardım, iktisadi ve ticari teşekkül projeleriyle meslek kamuoyuna hizmet etmek için hareket eden MALİ MÜŞAVİRLER VAKFI nın ilk dönem Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliklerine aşağıdaki meslek mensupları seçilmişlerdir;

YÖNETİM KURULU

 • Eyyup Sabri GÜLER – Yönetim Kurulu Başkanı
 • Ejder ODUNKIRAN – Başkan Yardımcısı
 • Abdurrahim GÖRGÜLÜ – Başkan Yardımcısı
 • Tevfik YILMAZ – Başkan Yardımcısı / Genel Sekreter
 • Yusuf TÜR, – Başkan Yardımcısı / Sayman Üye
 • Aydın KAVRUK – Üye
 • Tansel TİTİ – Üye
 • Mehmet BAL – Üye
 • Ahmet Nuri ATALAY – Üye

DENETİM KURULU

 • Ercan YILDIZ – Denetim Kurulu Başkanı
 • Remzi ACAR – Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 • Mehmet DİNÇ – Üye
Mali Müşavirler, Bağımsız Denetçiler ve Muhasebeciler Dayanışma Vakfı (MALİ MÜŞAVİRLER VAKFI) İletişim Bilgileri ; Kocatepe Mah. Selanik Cad. 23/7 Kızılay Çankaya ANKARA

WEB: https://www.malimusavirlervakfi.org/

GSM 0532 262 49 20

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Muhasebe Meslek Yasasının 32. Yıldönümünde 38. Vergi Yapılandırmasını (Affını) Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları İle Mini Söyleşi Yaptı.
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Asgari ücret desteğini de içeren torba yasa ile turizmi teşvik kanunda değişiklik yapan yasa Resmi Gazete'de yayımlandı.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 2
Gelir Vergisi Kanunu’nun (GVK) mükerrer 20. maddesinde “ticari, zirai veya serbest meslek faaliyeti nedeniyle adına ilk defa . . .
6322 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 37’nci maddesiyle . . .
Malum olunduğu üzere elektronik defter yani kısaca e- defter kanunen tutulması zorunlu olan defterlerin dijital ortamda tutulduğu ve maliyeye
Hani bir bilmece var ya, “Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane!” diye. İşte, yazımıza konu olan düzenlemede böyle bir şey!
Sahte içkiden ölenler, hastanede yatanlar ve yurda kaçak yollarla sokulan sigaraların yakalandığına ilişkin operasyon haberlerini . . .
Gelir Vergisi 2. Taksit Ödemesi için Son Gün 2 Ağustos 2021
9 günlük Kurban Bayramı tatili dün bitti ve bugün itibarıyla normal mesai başladı. 4.5 günlük bayram tatili, çoğu işyerinde 19 Temmuz . . .
Çalışanlar zorunlu ihtiyaç durumunda işverenden avans talep edebilir mi? İşverenin avans verme yükümlülüğü var mı?
Önceki yazımızda Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31. maddesine eklenen %2 vergi ödemeli yeniden değerleme müessesesinin getirdiği . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aylık Bütçe Gerçekleşme Raporu Haziran 2021'i açıkladı. Memleket bayram ve tatil telaşı içinde olduğu için
Çalışmakta olduğum firmada iş kaybı (hat kapanmaları), küçülme kademeli olarak devam etmekte. Geçen yıl 100'ün üzerinde kişi işten . .
Vergi incelemesinde amaç, gerçeği tespit etmektedir hukuki öngörülebilirlik ve hukukun doğru uygulanmasını hedefleyen bu yolun kendine. . .
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun;