Mali Müşavirler Umut Hareketinden ; Meslek Kamuoyuna duyurumuzdur
04 Nisan 2022 Pazartesi
Mali müşavirler Umut hareketi Meslek örgütlenmesine yeni bir boyut getirdiğini . . .
Mali Müşavirler Umut Hareketinden ;  Meslek Kamuoyuna duyurumuzdur
Mali Müşavirler Umut Hareketinden
Meslek Kamuoyuna duyurumuzdur
 
                    Mali müşavirler Umut hareketi  Meslek örgütlenmesine yeni bir boyut getirdiğini , bir TÜRKİYE örgütlenmesi olduğumuzu, meslektaşın  günlük sorunları kadar yarınlara hazırlanmalarını önceleyen bir anlayışla örgütleneceğimizi meslek kamuoyuna duyurmuştuk.  

                    Duyurumuzu grup yaşamının içinde bizzat uygulayacağımızı, sözden ibaret olmadığını,  ezber bozan bir anlayış ile tarihe not düşerek 14 15 Mayıs seçimlerinde Grubumuzu temsil edecek BAŞKAN ADAYIMIZI koltuk sevdası dışında farklı bir yöntemle belirlediğimizi Grubum adına övgüyle ilan ederim.

                   Söyleyecek bir şeyleri olmayanlara inat beklenenin dışında KOLTUKLARI birbirlerine ikram eden yol arkadaşlarımızın bu onurlu duruşu karşısında, “Grup Başkanı İSMMMO seçimlerinde doğal başkan adayıdır” algısını yıkarak  ve TARİHE NOT DÜŞEREK ben ERTUĞRUL ERDEM 14-15 Mayıs İSMMMO seçimli olağan genel kurulunda Başkan adayı olmayacağımı, yol arkadaşlarımın en az benim kadar başarılı yönetim sergileyeceklerine olan inancım ile gururla açıklıyorum.

                  15 Mart 2022 Tarihinde Başkan ve Kurul aday adaylarımız için yaptığımız talep toplama çağrımıza cevap veren meclis üyesi arkadaşlarımız arasından 30 Mart 2022 tarihli  yönetim kurulumuzun değerlendirme toplantısı sonucu , oy birliği ile Grup Başkan yardımcımız BURHAN ERAY grubumuzun tartışmasız İSMMMO başkan adayı olarak seçilmiştir.

                 Grup örgütlenmemizin başında, Mali müşavirler Umut hareketi olarak İSMMMO seçimlerine , BURHAN ERAY’ ın İSMMMO Başkan adaylığı öncülüğünde girecektir.

                Başkan adayımız dışındaki diğer kurul adayları 15 Nisan 2022 tarihinde  Akgün Otelde yapacağımız İftar yemeği eşliğinde Aday tanıtım organizasyonu ile meslek kamuoyuna duyurulacaktır.

                14-15 Mayıs 2022 İSMMMO seçimlerinin Meslek ve Meslektaşlarımız için önemli sonuçları olacak bir seçim süreci olduğu bilinci ile Meslek kamuoyuna saygılarımla duyururum.
 
Mali Müşavirler Umut Hareketi
Grup Başkanı
ERTUĞRUL ERDEM
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .
Konya S.M. Mali Müşavirler Odasında 24. Olağan Genel Kurulu ve Oda kurullarının seçimi 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.
Şirketlerde sermaye artırımları bedelli ya da bedelsiz olarak yapılabilmektedir. Şirketlerin yeni hisse ihraç etmesi ve bu hisselerin nakit . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında . . . .