Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.
10 Mayıs 2022 Salı
Mali Müşavirler Umut Hareketi İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Seçime Beş Kala Meslek ve Mesleki Konular Üzerine Mini Söyleşi Yaptık.
Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.
Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.

Mali Müşavirler Umut Hareketi İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Seçime Beş Kala Meslek ve Mesleki Konular Üzerine Mini Söyleşi Yaptık.

Mali Müşavirler Umut Hareketi,  14-15 Mayıs 2022 yapılacak olan İstanbul SMMM Odasının Seçimli Genel Kurulunda biz varız diyerek Mesleki Konular Hakkında Görüşlerini Açıkladı.

Mali Müşavirler Umut Hareketi Burhan Eray Başkanlığında İstanbul SMMM Odasının 14-15 Mayısta Yapılacak Olan Seçimli Genel Kuruluna Katılma Kararı Aldı.

Tek Meslek, Tek Oda, Tek birlik şiarından vazgeçmeden, Meslektaşın "Ekonomik, Demokratik Hak ve Özgürlüğünü korumak ve Geliştirmek" amacından taviz vermeden, umutların azaldığı hatta tükendiği günlerde, Meslektaşa UMUT olmak, edilgen yapımızdan kurtulup Etkin, Aktif, Samimi, Meslek ve Meslektaş odaklı örgütlenmeyi öne çıkartmak için yola çıktık. 

Örgütlenme felsefemiz Cumhuriyetimizin kazanımlarından ve Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermeden, "Bir şey olmak isteyenlerin değil, BİR ŞEY YAPMAK İSTEYENLERİN" önünü açmak, genç ve dinamik kadrolar yetiştirmek, tabandan tavana örgütlenerek yükselmektir......Sloganı ile yola çıkan Mali Müşavirler Umut Hareketi ; 14-15 Mayıs 2022 de yapılacak olan İstanbul SMMM Odasının Seçimli Genel Kuruluna Burhan Eray Başkanlığında Mali Müşavirler Umut Hareketi Olarak İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'a Sordu; Eray Cevap Verdi.


Mali Müşavirlerin Hayatına Nasıl Dokunacaksınız ? Seçime Katılma Kararı Alan Bir Grup Olarak Projelerinizden Bahseder misiniz. Teknoloji İle Aranız Nasıl?

TESMER le ilgi Düşüncelerinizi, Muhasebe Mesleğinin Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz. Muhasebe Mesleği Denetime veya Danışmanlığa mi Gidiyor. Seçilip Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatın Kalkması Sizi Zorlayacak mı ? 

Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Yoksa Kişimi Mesleğe İtibar Kazandırır?"

"Ücret Tarifeniz Hakkında Neler Söylemek İstersiniz, Ücret Tarifenizi Adil Buluyor musunuz , Zamana Endeksli Tarife Hakkında Görüşleriniz Neler, Siz Umut Hareketi Olarak Niye Varsınız, İSMO Kimin TÜRMOB Kimin , Gruplar Niye Bir Aramaya Gelemiyorlar ? "

" KDV Tevkifatı Konusunda Neler Söylemek İstersiniz, İş Yükü Esası Devreye Girdiği An Haksız Rekabet Bitecek mi, Tahsilat Kendiliğinden Çözüme Kavuşacak mı, Bürokrasi Niye Siz Meslek Örgütüne Sıcak Bakmıyor, Umut Hareketi Olarak Bürokrasiyle Olan Kutuplaşmayı Giderebilecek misiniz ? "

Konu ve Konularını Mali Müşavirler UMUT HAREKETİ İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Masaya Yatırdık. 

Yapmış Olduğumuz Söyleşiyi Dört Bölüm Halinde Aşağıda Sizlerin Hizmetinize Sunduk..


 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 2- Sümer; " TESMER le ilgi Düşüncelerinizi, Muhasebe Mesleğinin Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz. Muhasebe Mesleği Denetime veya Danışmanlığa mi Gidiyor. Seçilip Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatın Kalkması Sizi Zorlayacak mı ? Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Yoksa Kişimi Mesleğe İtibar Kazandırır?"
   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3- Sümer ; "Ücret Tarifeniz Hakkında Neler Söylemek İstersiniz, Ücret Tarifenizi Adil Buluyor musunuz , Zamana Endeksli Tarife Hakkında Görüşleriniz Neler, Siz Umut Hareketi Olarak Niye Varsınız, İSMO Kimin TÜRMOB Kimin , Gruplar Niye Bir Aramaya Gelemediler ?"
   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4- Sümer; " KDV Tevkifatı Konusunda Neler Söylemek İstersiniz, İş Yükü Esası Devreye Girdiği An Haksız Rekabet Biter mi, Tahsilat Kendiliğinden Çözüme Kavuşur mu, Bürokrasi Niye Siz Meslek Örgütüne Sıcak Bakmıyor, Umut Hareketi Olarak Bürokrasiyle Olan Kutuplaşmayı Giderebilecek misiniz ? "
  
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Genel yayın yönetmenimiz Nusret Sümer yine bir ilke imza attı.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.
İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Hayri Göre İle Seçim Öncesi Baş Başa