Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.
10 Mayıs 2022 Salı
Mali Müşavirler Umut Hareketi İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Seçime Beş Kala Meslek ve Mesleki Konular Üzerine Mini Söyleşi Yaptık.
Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.
Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.

Mali Müşavirler Umut Hareketi İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Seçime Beş Kala Meslek ve Mesleki Konular Üzerine Mini Söyleşi Yaptık.

Mali Müşavirler Umut Hareketi,  14-15 Mayıs 2022 yapılacak olan İstanbul SMMM Odasının Seçimli Genel Kurulunda biz varız diyerek Mesleki Konular Hakkında Görüşlerini Açıkladı.

Mali Müşavirler Umut Hareketi Burhan Eray Başkanlığında İstanbul SMMM Odasının 14-15 Mayısta Yapılacak Olan Seçimli Genel Kuruluna Katılma Kararı Aldı.

Tek Meslek, Tek Oda, Tek birlik şiarından vazgeçmeden, Meslektaşın "Ekonomik, Demokratik Hak ve Özgürlüğünü korumak ve Geliştirmek" amacından taviz vermeden, umutların azaldığı hatta tükendiği günlerde, Meslektaşa UMUT olmak, edilgen yapımızdan kurtulup Etkin, Aktif, Samimi, Meslek ve Meslektaş odaklı örgütlenmeyi öne çıkartmak için yola çıktık. 

Örgütlenme felsefemiz Cumhuriyetimizin kazanımlarından ve Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermeden, "Bir şey olmak isteyenlerin değil, BİR ŞEY YAPMAK İSTEYENLERİN" önünü açmak, genç ve dinamik kadrolar yetiştirmek, tabandan tavana örgütlenerek yükselmektir......Sloganı ile yola çıkan Mali Müşavirler Umut Hareketi ; 14-15 Mayıs 2022 de yapılacak olan İstanbul SMMM Odasının Seçimli Genel Kuruluna Burhan Eray Başkanlığında Mali Müşavirler Umut Hareketi Olarak İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'a Sordu; Eray Cevap Verdi.


Mali Müşavirlerin Hayatına Nasıl Dokunacaksınız ? Seçime Katılma Kararı Alan Bir Grup Olarak Projelerinizden Bahseder misiniz. Teknoloji İle Aranız Nasıl?

TESMER le ilgi Düşüncelerinizi, Muhasebe Mesleğinin Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz. Muhasebe Mesleği Denetime veya Danışmanlığa mi Gidiyor. Seçilip Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatın Kalkması Sizi Zorlayacak mı ? 

Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Yoksa Kişimi Mesleğe İtibar Kazandırır?"

"Ücret Tarifeniz Hakkında Neler Söylemek İstersiniz, Ücret Tarifenizi Adil Buluyor musunuz , Zamana Endeksli Tarife Hakkında Görüşleriniz Neler, Siz Umut Hareketi Olarak Niye Varsınız, İSMO Kimin TÜRMOB Kimin , Gruplar Niye Bir Aramaya Gelemiyorlar ? "

" KDV Tevkifatı Konusunda Neler Söylemek İstersiniz, İş Yükü Esası Devreye Girdiği An Haksız Rekabet Bitecek mi, Tahsilat Kendiliğinden Çözüme Kavuşacak mı, Bürokrasi Niye Siz Meslek Örgütüne Sıcak Bakmıyor, Umut Hareketi Olarak Bürokrasiyle Olan Kutuplaşmayı Giderebilecek misiniz ? "

Konu ve Konularını Mali Müşavirler UMUT HAREKETİ İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Masaya Yatırdık. 

Yapmış Olduğumuz Söyleşiyi Dört Bölüm Halinde Aşağıda Sizlerin Hizmetinize Sunduk..


 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 2- Sümer; " TESMER le ilgi Düşüncelerinizi, Muhasebe Mesleğinin Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz. Muhasebe Mesleği Denetime veya Danışmanlığa mi Gidiyor. Seçilip Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatın Kalkması Sizi Zorlayacak mı ? Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Yoksa Kişimi Mesleğe İtibar Kazandırır?"
   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3- Sümer ; "Ücret Tarifeniz Hakkında Neler Söylemek İstersiniz, Ücret Tarifenizi Adil Buluyor musunuz , Zamana Endeksli Tarife Hakkında Görüşleriniz Neler, Siz Umut Hareketi Olarak Niye Varsınız, İSMO Kimin TÜRMOB Kimin , Gruplar Niye Bir Aramaya Gelemediler ?"
   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4- Sümer; " KDV Tevkifatı Konusunda Neler Söylemek İstersiniz, İş Yükü Esası Devreye Girdiği An Haksız Rekabet Biter mi, Tahsilat Kendiliğinden Çözüme Kavuşur mu, Bürokrasi Niye Siz Meslek Örgütüne Sıcak Bakmıyor, Umut Hareketi Olarak Bürokrasiyle Olan Kutuplaşmayı Giderebilecek misiniz ? "
 
37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.