Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Uzunköprü Şubesi 08 Eylül 2021 Çarşamba Günü Başkan Gülnar Başkanlığında Seçimli Genel Kurulunu Yaptı.
09 Eylül 2021 Perşembe
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Uzunköprü Şubesi 08 Eylül 2021 Çarşamba Günü Başkan Gülnar Başkanlığında Seçimli Genel Kurulunu Yaptı.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Uzunköprü Şubesi 08 Eylül 2021 Çarşamba Günü Başkan Gülnar Başkanlığında Seçimli Genel Kurulunu Yaptı. 


Şube Başkanı Gülnar Özer Konukları Selamlayarak Genel Kurul Açışını Yaptı. Daha Sonra Divanın Oluşumuna Geçildi. İstiklal Marşının Okunmasıyla Şube Başkanı Özer, İlk sözü MMMBD Genel Merkezi Temsilen Hasan Türkekul'a Verdi.

Daha sonra; Şube Başkanı Gülnar Özer, Konuşmalarını Yapması İçin Sözü Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek'e Verdi.

Dübek'in sözlerini noktalamasından sonra ; Konuşmalarını Yapması İçin Edirne SMMM Odası Başkanı Enver Çevik kürsüye davet edildi.

Edirne SMMM Odası Başkanı Çevik, Konuşmalarına Devam Ederken, Oda Çalışmaları Hakkında Bilgi Verirken, Zaman Zaman Serzenişte Bulunarak Sözlerini Noktaladı.

Daha sonra;

Şube Başkanı Gülnar Özer, Konuşmalarını Yapması İçin Sözü MMMBD Zeytinburnu Şube Başkanı Osman Gelir'e Verdi.

Gelir'in konuşmalarını tamamlamasından sonra ; Şube Başkanı Gülnar Özer, Kürsüye Gelerek Üyeleri Bilgilendirmek için Yönetim Kurulu Çalışma Raporunu Okudu.

Mali müşavirler muhasebeciler birliği Uzunköprü şubesi 11/09/2018-08/09/2021 dönemi olağan genel kurul toplantısı yönetim kurulu çalışma raporu

                Sayın mmmbd genel başkan yardımcımız ve trakya sorumlumuz , sayın Esmmmo başkanımız ve kurulları, sayın Meriç belediye başkanımız, sayın mmmbd zeytinburnu şube başkanım, sayın ismmmo zeytinburnu ilçe temsilcimiz, sayın korurlar sigorta bölge sorumlusu ve iktisadi dayanışma haber ajansı imtiyaz sahibi,   

Değerli meslektaşlarımız, 

2018-2021 dönemi olağan gelen kurul toplantımıza hoş geldiniz.

                Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Uzunköprü Şubesi  kurullarım adına hepinize sevgi ve saygılarımı sunar genel kurulumuzun hepimize hayırlı olmasını temenni ederim.

                Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Uzunköprü Şubesi  olarak 10/09/2018 tarihinde göreve başladık. mali müşavirler muhasebeciler birliği genel merkezi olağan genel kuruluna katılarak, üst birliğimiz ile birlikte olduk. eğitim ve seminerlerde genel merkezimizden  sınırsız söz aldık. 

Beraber düzenlediğimiz mesleki eğitimlerimiz;

 • 1-28/12/2018 e-uygulamaları-defter beyan sistemi
 • 2-03/05/2019 sosyal güvenlik güncel değişiklikler
 • 3-16/10/2019 vergi usul incelemeleri ve mesleki sorumluluk
 • 4-20/11/2019 kişisel verilerin korunması kanunu ve uygulamaları
 • 5-30/01/2019 muhtasar SGK birleşmesi
 • 6-12/03/2020 güncel vergi ve muhasebe uygulamaları
 • bu tarih itibariyle birde covıd 19 girdi hayatımıza. buradan hastalıktan aramızdan ayrılan meslektaşlarımıza rahmet diliyorum.
 • covıd-19 la beraber eğitimlerimiz online olarak devam ederek
 • 7-14/03/2021 güncel vergi uygulamaları
 • 8-21/05/2021 finansman gider kısıtlaması
 • 9-08/07/2021 7326 sayılı kanun
 • olarak eğitimlerimiz yapılmıştır.
 • Esmmmo başkan ve kuruları ile de
 • 05/11/2019 luca eğitim semineri yapılmıştır.

             15/12/2018 tarihinde yapılan genel merkez seçimlerinde genel başkanımız sayın Mahmut Şahin ve kurulları ile başlayan dönemde mesleki eğitim konusunda hiçbir zaman bizlere olmaz demeden yaptığımız bütün seminerlerde ve düzenlediğimiz bütün etkinliklerde her zaman yanımızda oldukları ve desteklerini hiçbir zaman esirgemedikleri için sonsuz teşekkür ederiz.

             Esmmmo 12/05/2019 tarihinde yapılan seçimlerde oda başkanımız sayın Enver Çevik ve kurullarına da yaptığımız eğitimlerde ve etkinliklerimizde desteklerini esirgemedikleri ve odada da hız kesmeden düzenledikleri eğitimlerden dolayı da teşekkürlerimizi sunarız.

             Görevde olduğumuz sürede 1-7 mart muhasebeciler haftalarımıza sadece 2021 yılında etkinlik izni alamayacağımız için bizlerde hastalığı göze alarak bütün meslektaşlarımızı ziyaret ettik. izin aldıktan sonra katılım sınırlı olsada etkinliklerimizi gerçekleştirerek kamuoyuna haklı nedenlerimizi bildirdik.              

              Her zaman bir aralık yemek yaparız deyipte bu dönemde ilki 02/12/2018 diğeri de 01/12/2019 tarihlerinde yüksek katılımlarınız ile yemek düzenledik. festival bayram kutlamalarında her zaman yanımızda oldunuz. bu süreçte bıkmadan ve usanmadan hep beraberiz diyen siz meslektaşlarımıza çalışanlarımıza ve stajyerlerimize sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

               Pandemi sürecinde bıkmadan yılmadan yorulmadan bir oh çekmeden her daim işinin başında olan meslektaşlarımıza Uzunköprü belediyesi tarafından dağıtılmak üzere gönderilen maskelerin dağıtımlarını ve yönetim olarak karar alarak bürolarımızda pandemi sürecinde müşterilerimizin ve gelen misafirlerimizin  uyması gereken kurallar ile ilgili olarak afiş dağıtımı gerçekleştirilmiştir. 

                Ayrıca ; Dernek kiramız hakkında belediye başkanımız ve meclis üyelerimiz ile yapılan görüşmeler sonucunda gerekli işlemler yapılarak kira bedelimiz cazip hale getirilmiştir. yardımlarını esirgemeyen belediye başkanımız sayın özlem becan’a ve belediye meclis üyemiz ismail ateş’e  teşekkür ederiz.

               Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Uzunköprü Şubesi  kurulları ile beraber görev sürecimiz pandemiden dolayı kısıtlandığı için sizlere bu kadar hizmet verebildik covıd 19 olmasa idi daha fazla eğitim ve seminerde hep beraber olmayı isterdik.

olağan genel kurul toplantısının mesleğimize ve siz değerli meslek mensubu arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz diyerek sözlerini noktaladıktan sonra

Şube Başkanı Gülnar Özer, Denetim Kurulu Raporunu Okuması İçin Ercan Aysünger'i, Daha Sonra İşletme Hesabı Raporunu Okuması İçin Raif Dondurmacı' yı Kürsüye Davet Etti. 

Divan Yönetim ve Denetim Kurulu Oy birliği ile İbra Ettikten Sonra, Üye Aidatları Oylanarak Kabul Edildi. Korurlar Sigorta Sahibi Mert Korur'a Söz Vererek Genel Kurul Sona Erdi.


                                                                                   *****

GENEL KURULUN TAMAMINI AŞAĞIDA 8 BÖLÜM HALİNDE İKTİSADİ TV DE İZLEYEBİLİRSİNİZ.

1- Şube Başkanı Gülnar Özer Konukları Selamlayarak Genel Kurul Açışını Yaptı. Daha Sonra Divanın Oluşumuna Geçildi. İstiklal Marşının Okunmasıyla Şube Başkanı Özer İlk sözü MMMBD Genel Merkezi Temsilen Hasan Türkekul'a Verdi
 *****  

 2- Şube Başkanı Gülnar Özer, Konuşmalarını Yapması İçin Sözü Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek'e Verdi.
  *****   
 3- Şube Başkanı Gülnar Özer, Konuşmalarını Yapması İçin Sözü Edirne SMMM Odası Başkanı Enver Çevik'e Verdi.
  
*****   
 4- Edirne SMMM Odası Başkanı Çevik, Konuşmalarına Devam Ederken, Oda Çalışmaları Hakkında Bilgi Verirken, Zaman Zaman Serzenişte Bulunarak Sözlerini Noktaladı.  
*****    
 5- Şube Başkanı Gülnar Özer, Konuşmalarını Yapması İçin Sözü MMMBD Zeytinburnu Şube Başkanı Osman Gelir'e Verdi.  
 *****   
 6- Şube Başkanı Gülnar Özer, Kürsüye Gelerek Üyeleri Bilgilendirmek için Yönetim Kurulu Çalışma Raporunu Okudu.  
 *****   
 7- Şube Başkanı Gülnar Özer, Denetim Kurulu Raporunu Okuması İçin Ercan Aysünger'i, Daha Sonra İşletme Hesabı Raporunu Okuması İçin Raif Dondurmacı' yı Kürsüye Davet Etti.  
 *****   
 8- Divan Yönetim ve Denetim Kurulu Oy birliği ile İbra Ettikten Sonra, Üye Aidatları Oylanarak Kabul Edildi. Korurlar Sigorta Sahibi Mert Korur'a Söz Vererek Genel Kurul Sona Erdi.

Başkan Gülnar Başkanlığında Yönetim, Denetim ve Onur Kurulu Üyeleri Aşağıdaki Şekilde Oluştu. 
Yönetim Kurulu Üyeleri
1- Gülnar Özer
 2- Fikret Bozkurt 
3- Esat Özgenç 
4- Raif Dondurmacı 
5- Harika Aracı 
6- Bülent Öztopçu 
7- Barbaros Özer 

Denetleme Kurulu Üyeleri 
1- Ercan Aysünger 
2- Selahattin Özdemir 
3- Serdar Arabacı 

Onur Kurulu Üyeleri 
1- Enver Çevik 
2- Ünal Kardeş 
3- Osman Özgüner

İKTİSADİ DAYANIŞMA OLARAK YENİ SEÇİLEN YÖNETİM, DENETİM ve ONUR KURULU ÜYELERİNE ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.
7- Divan Başkanı Orhan Üstekidağ Genel Bir Bilgilendirme Yaptıktan Sonra Genel Kurulu Selamlayarak Kapattı.
Aynı Zamanda İktisadi Dayanışma Yazı Ailemiz Yazarlarından Olan Değerli Arkadaşım Emir Es'in Vefatını Üzülerek Öğrenmiş Bulunuyoruz.
İngiliz haber ajansı Reuters, Rusya'nın Suriye'de muhaliflerin elindeki son bölge olan kuzeybatı bölgelerine hava saldırılarını artırdığını,. . .
Merkez Bankası'nın faiz indirim kararıyla yükselişe geçen dolar/TL, yeni haftaya 8,89'luk yeni zirveyle başladı. Karar sonrası yabancı çıkışı . . .
İnternette “Emeklilik statüsünün belirlenmesinde son 7 yılın önemi? ve “Emeklilikte son yedi yıl hesabı nasıl yapılır? başlıklı yazılarınızı . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından 2 Eylül 2021 gün ve Sıra No: 531 ile “Akaryakıt ve LPG piyasasının yanı sıra . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Oğlum 1.5 yıl işsizdi. GSS borcu birikti. Şimdi işe girdi borcu yapılandıracağız. İnternet üzerinden SGK'ya başvurduğumuzda, 2.307 TL . . . .
Köşemde, 11 Ocak 2021 tarihinde “Akarkayıt dağıtım şirketi mi, sahte fatura üretim merkezi mi?” ve 18 Ocak 2021 tarihinde de “Akaryakıta . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
İşçi-İşveren anlaşmazlıklarında ihbar tazminatı da önemli bir anlaşmazlık konusudur. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. maddesi, . . .
Değerli Yüksek Ticaretli ve Marmara’lı okuldaşlarım. Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel . . .
09.06.2021 tarihi itibarıyla ilk derece (Vergi Mahkemeleri) yargı mercileri nezdinde dava açılmış ya da dava açma süresi henüz geçmemiş . . .
Akaryakıt ve LPG piyasasında rekabet eşitliği sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi amacıyla 7318 Sayılı . .
Geçtiğimiz Ağustos ayında bir bölgemizde sel felaketleri yaşarken bir bölgemizde çok sayıda yangınla karşılaştık. Felaketlerde elbette . . . .
Hazine, haksız vergi alır mı? Alır. Bu sonuç çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. Örneğin mükellef ihtirazi kayıtla beyanname verip, . . .
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Yapılandırma Müracaat Süreleri İçin Son Tarih 30 Eylül 2021
Doğum tarihim 14 Aralık 1970. İlk kez 1 Aralık 1992'de sigortalı olarak işe başladım. Şu an çalışıyorum, 9450 prim günüm var.. . . .