Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik Şubesi Tarih Yazmaya Devam Ediyor.
08 Ocak 2022 Cumartesi
MMMBD Pendik Şubesi Başkanı Sayın Bahri Köseoğlu, MMMB Derneği Genel Merkez Genel . . .
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik Şubesi Tarih Yazmaya Devam Ediyor.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik Şubesi Tarih Yazmaya Devam Ediyor.

MMMBD Pendik Şubesi Başkanı Sayın Bahri Köseoğlu, MMMB Derneği Genel Merkez Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selvi Yeşilyurt ve İstanbul SMMM Odası Pendik İlçe Temsilci Yardımcısı Hülya Demirci ile Faaliyetleri Hakkında Pendik Dernek Şubesinde Ayak Üstü iki bölüm halinde MİNİ SÖYLEŞİ yaptık.

Söyleşi den sonra Halk Oyunları Hocası sayın Kenan Atav, biz İKTİSADİ DAYANIŞMA  için yapmış oldukları çalışmalardan bir kaç kare sundular.

Biz yönetim olarak sosyal kültürel ve sportif olarak yaptıklarımız ile “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN DELİLİDİR ” der “SİZ İSTEYİN BİZ YAPALIM “ sloganı ile de tüm meslek mensuplarımızı, eş ve çocuklarını aramıza bekliyoruz. Sloganı ile Şube başkanı sayın Köseoğlu Pandemi döneminin çalışmalarını Nasıl etkilediğini şöyle dile getirdi. 
  
Mali müşavir arkadaşlarımız ile birlikte başlattığımız bu çalışmalar pandemi döneminde maalesef sekteye uğradı ise de, Eylül 2021 ayından beri aralıksız olarak tekrar faaliyete geçmiş bulunmaktayız. Ancak Pandemi sürecinde 29 EKİM 2020’ de her oyuncunun evinden çektiği Halk oyunları video çalışmalarını birleştirilip, klip video oluşturarak sosyal medya hesaplarımız da Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı olarak yayınladık.  

Ekibe dahil olma şartları ; Çalışmalarımızı Perşembe akşamları PENHAD dernek lokalin de yapmaktayız. Bağlama kursumuz 18;30-19;30 saatleri arasında, folklor kursumuz 19;30-21;30 saatleri arasın da yapılmaktadır. Tüm meslek mensupları ve aileleri bu çalışmalarımıza katılabilmektedir. Önümüzdeki dönemde PENHAD ile birlikte ulusal ve uluslar arası folklor festivallerine katılmaya devam edeceğiz. Bu sayede yabancı kültür alışverişi yapmaya imkân bulmaktayız.
---------------------------------------------------------

KÖSEOĞLU; Biz yönetim olarak sosyal kültürel ve sportif olarak yaptıklarımız ile “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN DELİLİDİR ” der “SİZ İSTEYİN BİZ YAPALIM 

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik Şubesi Tarih Yazmaya Devam Ediyor. 


Folklor ve halk oyunları grubu kurma fikri nasıl ortaya çıktı;  MMMBD Pendik Şube Dernek Başkanı olarak bendeniz Köseoğlu ve İsmail Muammer Eşsiz PENHAD Başkanı Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik Şubesi  Yöneticisi olmakla beraber, 37 yıldır Pendik Halk Dansları Topluluğu Derneği’nin (PENHAD) kurucusu ve yöneticileriyiz. Dolayısı ile kültür faaliyetleri ve buna bağlı olarak halk oyunları çalışmaları bizde hep bir sevda olmuştur. 

2011  yılında PENHAD bünyemizde ki çalışmalara meslektaşımız İstanbul SMMM Odası Pendik Temsilci Yardımcımız Hülya Demirci  de katıldı.  Üç mali müşavir bir araya gelerek bu çalışmalara bölgemizde ki Mali Müşavir arkadaşlarımızı dahil edecek bir çalışma yapmayı planladık, duyurularımızı yaptık ve akabinde projemiz çok ilgi görerek önemli bir boyut kazandı. 

KÖSEOĞLU; Biz yönetim olarak sosyal kültürel ve sportif olarak yaptıklarımız ile “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN DELİLİDİR ” der “SİZ İSTEYİN BİZ YAPALIM 

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik Şubesi Tarih Yazmaya Devam Ediyor. 

2017 yılında Halk Oyunları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Nostaljik Pop Müzik, Tiyatro, Resim, Bağlama, Pratik İngilizce kursu gibi çeşitli kültür kollarını bünyesinde bulunduran çözüm ortağımız PENHAD’dan destek alıp çalışmalara başladık. Özellikle Halk Oyunları dalında dünyanın bir çok şehrinde ülkemizi temsil etmiş, katıldığı uluslar arası yarışmalarda çeşitli birincilikler kazanmış bir dernek olduğundan, onların desteği ile önemli bir yol almış bulunmaktayız. Halk oyunları çalışmalarımıza Dursun Polat hocamızla başlayıp, Kenan Atav hocamız ile devam etmekteyiz. 

Gösteri Yaptıkları Yöre oyunlarına hakkında görüşlerini dile getiren Köseoğlu; Özellikle yoğun iş ortamında kendimize zaman ayırmak, önemli bir kültür faaliyetini icra etmek, bizleri biraz olsun rahatlatmakta ve sosyal yaşamın içine girmemize vesile olmaktadır. Hali hazırda Karadeniz, Artvin, Kırklareli yöresi oyunlarının çalışmaları yapılmaktadır. Hakkari, Antep, Van, Bitlis’ten oluşan halay potpurisi yaptık. Ankara Seymen ve Zeybek oynadık. Ayrıca Sirtaki ekibimizle yabancı kökenli kültür çalışmaları da yapmaktayız. 2018 Haziran ayında PENHAD’ın yıl sonu gösterisinde Artvin yöresi gösterisi, 2019 Haziran ayında PENHAD’ın yıl sonu gösterisinde Sirtaki oyunu sergiledik. 2018 yılı Temmuz ayında  Barselona (İspanya ) da yapılan Uluslararası Folklor festivaline ekibimiz ile katıldık. 2019 yılında MMMB Derneği Genel Merkezi’nin düzenlediği Cumhuriyet Balosunda gösteri yaptık. MMMB Derneği Pendik Şubesi ve İSMMMO Pendik Temsilciliği ile ortak olarak düzenli yaptığımız yemekli toplantılarda tüm halk oyunları ekiplerimize sırası ile gösteriler yaptırıp meslektaşlarımızı sahne heyecanlarını yenmelerini sağladık.. 

Mesleğimiz çok streslidir.  Biz bu farklı etkinlikler ile uğraşıp stresimizi azaltmak ve erken bunamaları önlemek için beynimizi meşgul etmeye çalıştık. Farkını da çalışmalarımıza katılan ve katılmayan arkadaşlarımızı gözlemlemek ile de anlarsınız.  Relaks olan meslek mensubu işinden memnun ve neşe ile güne başlar ve çalışmalarında da başarılı olur. Bu tür çalışmalar ile her gün yeniden şarj olmuş olarak hayata başlarlar.
    
Öncelikle bu tarz çalışmalar bireysellikten çıkıp ekip olarak hareket etmeyi, birbirimize uyum sağlamamızı öğretiyor. Ayrıca arkadaşlıklarımız da gelişiyor. maalesef mesleğimiz bizi çoğunlukla anti sosyal yapıyor. Biz halk oyunları gibi kurslarımızla bir araya gelerek daha sosyal oluyoruz. Meslektaşlarımızı da bu tarz kalabalık ile yapılan kurs ve etkinliklere sosyalleşmek, rutin çalışma hayatlarına biraz renk katmak ve eğlenmek için katılmalarını tavsiye ederiz.

Meslektaşlarımız ve  aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirdiğimiz yurt içi ( Karadeniz, Konya , Eskişehir, Adana, İzmir, Kapadokya) ve yurt dışı (Saraybosna , İspanya, İtalya, Fransa, Yunanistan, Gürcistan) gezileri yaptık. 

Biz yönetim olarak sosyal kültürel ve sportif olarak yaptıklarımız ile “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN DELİLİDİR ” der “SİZ İSTEYİN BİZ YAPALIM “ sloganı ile de tüm meslek mensuplarımızı, eş ve çocuklarını aramıza bekliyoruz diyerek sözlerini noktaladı.
----------------------------------------- 

KÖSEOĞLU; Biz yönetim olarak sosyal kültürel ve sportif olarak yaptıklarımız ile “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN DELİLİDİR ” der “SİZ İSTEYİN BİZ YAPALIM 

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik Şubesi Tarih Yazmaya Devam Ediyor. 

ÇALIŞMALARDAN KESİTLER;


ÇALIŞMALARDAN KESİTLER;
--------------------------------------------------------------------

  ÇALIŞMALARDAN KESİTLER;


ÇALIŞMALARDAN RESİMLİ GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ >>>>> https://www.facebook.com/%C4%B0ktisadi-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Haber-Ajans%C4%B1-136019793252536
Yücel Akdemir (İstanbul SMMMO Başkanı) , Halim Bursalı - (İstanbul SMMMO Y.K.Ü) ve Serkan Sünmez - (İstanbul TESMER Eğitmeni)
REKLAM ALANI
Giyimkentte "Ramazan Bingöl Restaurant" ta Meslek Mensuplarına Uyumsoft Sponsorluğunda kahvaltı vererek ağırladı.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, tüm sektörleri ilgilendiren kapsamlı Katma Değer Vergisi (KDV) . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Vergi Usulü Kanunu ile Kurumlar Vergisi Kanunu'nda değişiklik öngören ekonomiye yönelik . . .
Bayan arkadaşımızın doğum tarihi 11 Ekim 1962. Sigorta başlangıç tarihi 1 Temmuz 1998. . . .
25.12.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7349 Sayılı Kanun’la Gelir Vergisi Kanunu’nun . . .
Gelir Vergisi Kanunu’nun ticari kazançlarla ilgili 40’ncı ve serbest meslek erbabı ile ilgili . . . .
4857 Sayılı İş Kanunun 39. Maddesine göre 2022 yılında uygulanacak asgari ücret aylık . . . .
İktidar milletvekilleri tarafından, 13.01.2022 tarihinde TBMM Başkanlığı'na sunulan . . . .
Evde bakım maaşı engelli bireylerin kendisine değil, bakımını üstlenen ailesi, akrabası, . . . .
Türkiye, Ekim 2021'de önce Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu tarafından . . .
Yapılan son açıklama ve uygulamalardan, 20 yıl süren “yüksek faiz, düşük kur” politikasında . .
Uçakla seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan kişilerden PCR testi . . .
Tüm dünyada hızla yayılan ve ekonomide birtakım olumsuzlukların oluşmasına sebep olan . . .
Cumhuriyetimizin 99.Kuruluş, Derneğimizin 89. Okulumuzun 139. Kuruluş Yıl dönümü . . . .
Covid-19 salgını kapsamında mikro ve küçük işletmelere KOSGEB tarafından istihdam . . .
Değerli Üstat Nazmi Karyağdı 10 Ocak 2022 Pazartesi günlü Dünya Gazetesi - Serbest Kürsüde