Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi’nde Görev Dağılımı Yenilendi
08 Ekim 2020 Perşembe
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi olarak 20.09.2018 tarihinde . .
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi’nde Görev Dağılımı Yenilendi

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi’nde Görev Dağılımı Yenilendi


Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi olarak 20.09.2018 tarihinde yaptığımız genel kurul sonrası, 25.09.2018 tarihinde yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında, üç yıllık yönetim döneminin ilk yarısında Güler Çalık, ikinci yarı döneminde Zekiye Ağca’nın yönetim kurulu başkanlığı görevi yapmasına oy birliği ile karar verilmişti.

Güler Çalık 25.09.2020 - 01.04.2020 tarihleri arasındaki dernek yönetim kurulu başkanlığı görevini tamamlamıştır.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan covid 19 salgını nedeniyle 01.04.2020 tarihinde sağlık kuralları ve kısıtlamalar nedeniyle toplantı yapılamadığı için 05.10.2020 tarihinde toplanan yönetim kurulu kararı gereğince, 05.10.2020 tarihinden itibaren Zekiye Ağca Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacaktır. Güler Çalık Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği 
Beyoğlu Şubesi Yönetim Kurulu
Açılış Konuşmaları; Emre Kartaloğlu (TÜRMOB Genel Bşk.)ve Fettah Açan (Sürgem Bşk.) Moderatör; Prof. Dr. Cemal Yükselen - (TÜRMOB Y.K.Üyesi) - Konuşmacılar; Prof. Dr. Cemal İbiş; (Işık Üniversitesi Rektörü), Alta Prinsloo; (IFAC),Hilde Blomme (Accountancy Aurope) ve Dr. Masum Türker ; TÜRMOB Y.K.Üyesi
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
İl Müdürlüğümüzce, “Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği” hükümleri gereğince, Ankara ilinde oturan veya mesleki . . . .
Kamusal Bir Görev Anlayışı ile Ülkemize Değer Katan Meslektaşlarımızın Ücretlerinin Tahsilatı Kamusal Güvence Altında Olmalıdır....
Hızla gelişmekte ve büyümekte olan Akdeniz Üniversitesi’nin giderek . . .
Bedelli askerliği kalıcı hale getiren yasa ile lise ve dengi okullardaki öğrenciler için 29 olan tecil yaş sınırı, 22’ye düşürüldü. . . . .
Değerli okurlar; malumunuz vergi, SGK primleri gibi kamu alacaklarının yapılandırılması (veya kamuoyunda anlaşıldığı şekliyle vergi affı)
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yayımlanan “Vergi Usul Kanunu 520 Sıra Numaralı” tebliğde ifade edildiği
İçişleri Bakanlığı'nca 81 ilin valiliğine gönderilen ek genelgeyle yarından itibaren yedi gün boyunca her gün ayrı konuda olmak üzere,
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin günlük istatistiklerini takip etmeye alışmıştık. Son günlerde takip ettiğimiz . . .
4 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan IMF çalışma raporu, küresel firmaları ve ulusal kurumlar vergisini uyuşmazlıklar bakımından inceledi.
Teklif ile; Koronavirüs (Covid-19) kaynaklı zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan kısa çalışma ve kısa çalışmanın sona ermesini . . . .
AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş "(Yeni İstihdam Paketi) Vergi ve prim borçlarının yapılandırılması çalışmamız var" dedi.
Maaşımı 12 ay boyunca çekemediğim için SGK tarafından el konulmuş. Ben de e-devlet üzerinden “hareketsiz maaş” bölümüne başvurdum.
4 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan IMF çalışma raporu, küresel firmaları ve ulusal kurumlar vergisini uyuşmazlıklar bakımından inceledi.
Bu yazımda Altyükleniciler de hakedişlerin muhasebeleştirilmesi ve özellikli hususlar hakkında deneyimlerimi paylaşmak isterim.
Pandemi nedeniyle şu anda iş sözleşmelerinin feshinin 17 Kasım 2020 tarihine kadar yasak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu,