MMMBD Şube Başkanları 29.8.2023 Salı Günü Saat 10.30’da Ataköy Garden Cafe&Restaurant'ta ;
29 Ağustos 2023 Salı
Genel Başkan Ercan Ceylan ve Genel Sekreter Suat Özgür Başkanlığında Bir Araya Geldiler
MMMBD Şube Başkanları 29.8.2023 Salı Günü Saat 10.30’da Ataköy Garden Cafe&Restaurant
MMMBD Şube Başkanları 29.8.2023 Salı Günü Saat 10.30’da Ataköy Garden Cafe&Restaurant'ta ; 

Genel Başkan Ercan Ceylan ve Genel Sekreter Suat Özgür Başkanlığında Bir Araya Geldiler 

MMMBD Genel Merkez Genel Başkan Yardımcısı Nuran Uzun Turan, Genel Merkez Genel Başkan Yardımcısı Selvi Yeşilyurt, Genel Merkez Genel Sayman'ı Saliha Yıldız, Genel Merkez Genel Başkan Vekili Gülnur Kodaş Yönetiminde;

Birlikte hasret gidermek ve yeni dönem çalışma planları ile ilgili bilgi alış verişinde bulunmak üzere kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.
Genel Başkan Ercan Ceylan Şube başkanlarını ve katılımcı meslek mensubu arkadaşlarını saygı ile selamladıktan sonra, teşekkür etti. Yeni dönem çalışma planları ile ilgili açıklamalarda bulunması için sözü Genel Sekreter Suat Özgür'e verdi.
Özgür, Meslek mensuplarına ve şube başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ettikten sonra Yeni dönem çalışma planları ile ilgili detaylı bilgi verdi. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile ile ilgili olarak, İstanbul SMMM odamızla belki bir ortak çalışmaya girebiliriz müjdesini verdi. Ardından 2023 Futbol Turnuvasının ne zaman ve nerede yapılması hakkında ;
Ankara Şube Başkanı Tekin Genç'in fikrini aldı. Ayrıca inceleme geçirmiş bir şube olarak genel bilgi verdikten sonra;
Bayrampaşa Şube Başkanı Gürkan Fakir'in,
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Özbakır'ın duygu ve düşüncelerini aldıktan sonra sözü
 • Küçükçekmece Şubesi Başkan Yardımcısı Bülent Özden'in,
 • Zeytinburnu Şube Başkanı Osman Gelir' in,
 • Kartal Şube Başkanı Senem Saya Eryenilmez'in,
 • Maltepe Şube Başkanı Cem Özkan'ın,
 • Üsküdar Şube Başkanı Ali Önder Biter'in,
 • Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Arda Bozkurt'un,
 • Kadıköy Şube Başkanı Aynur Koçulu' nun,
 • Bakırköy Şubesi Başkan Yardımcısı Rıza Başak'ın,
 • Beyoğlu Şube Başkanı Zekiye Ağca'nın,
 • Pendik Şube Başkanı Bahri Köseoğlu'nun,
 • Şişli Şube Başkanı Alim Kesik ve Başkan Yardımcısı Serdar Aytül'ün,
 • Pendik Bölgesinden Erkan Demir'in,
 • Fatih Şube Başkanı Mehmet Altınordu'nun,
 • Büyükçekmece Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Alban'ın
Duygu ve düşüncelerini aldıktan sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.

Daha sonra


Fatih Şube Başkanı Mehmet Altınordu,  Başkan Yardımcısı Alpaslan Şahin, Yüksel Şahan,  Zafer İpek'in doğum günü olması nedeniyle sürpriz yaparak ışıklar altında doğum günü pastasını kestiler. Bizde İktisadi Dayanışma ailesi olarak Zafer İpek arkadaşımızın doğum gününü kutlar, her şeyin gönlünce olmasını dileriz.

RESİMLERİN TAMAMI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
REKLAM ALANI
9- Avrupa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Aslı Gültekin "VERGİ KANUNLARINDA YAPILAN DÜZENLEMELER " Konusunda Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Soru-Cevap Bölümüne Geçildi. (SON)
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Geçen hafta yapılan açıklama ve raporlardan anladığımız kadarıyla, Ek MTV’nin %80’i ödenmemiş. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi
Fazla ve yersiz olarak ödenen vergilerin iadesinde faiz uygulamasıyla ilgili ilk özel düzenleme 1998 yılında 4369 sayılı Kanun’la yapıldı.
Son 1 aydır kamuoyuna yansıyan haberlerde; Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vergi müfettişleri ve vergi dairesi personeli aracılığıyla “tahsilatı hızlandırma çalışmaları” yaptığını duyuyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, adres değişikliği yapan vatandaşların 31 Mart 2024’te . . . . . . .
Merkez Bankası'nın politika faizinde 500 baz puanlık artış kararı sonrasında kredi kartı, KMH ve ticari kredi faiz tavanları da arttı. Referans . . . .
Merkez Bankası (TCMB) bugünkü toplantısında politika faizini 500 baz puan artışla yüzde 30'a yükseltti.
31/12/2022 itibariyle kanuni koşulları oluştuğu halde uygulanmayan (ertelene) enflasyon muhasebesi (düzeltmesi) mevcut mevzuatta göre . . . .
Bizler “Mersin 100. Yıl Kutlama Meclisi” olarak; Atatürk, Cumhuriyet ve Mersin ortak paydasında, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir . . . . .
2023 yılı, vergi düzenlemelerinin Anayasa’ya aykırılığı iddiaları açısından yoğun geçiyor. Deprem nedeniyle ihdas edilen ek vergi ve ek . . . . . . .
İflas Kanunu’na ilişkin üç iptal kararında da hep, iptal kararının yaratacağı kamu yararını ihlal edecek nitelikteki hukuksal boşluğun yasa . . . .
Yüksek kira ve ev fiyatlarına çözüm arayışları devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten kritik bir açıklama geldi. . . . .
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak ortak sınav tarihlerini açıkladı.
Mersin Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN odamızı ziyaret etti. Valimize Akdeniz Kaymakamı Zeyit ŞENER eşlik etti.
İHH İnsani Yardım Vakfı ile BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, 6 Şubat tarihinde meydana . . . . .
Son aylarda vergi kamuoyunun gündemini oluşturan birkaç dava var: Ek vergi, ek MTV ve finansman gider kısıtlaması (FGK). Bu davalar . . . .
22. Anadolu Odaları Eğitim Semineri - (04 - 07 Ekim 2023)
Avukatlık mesleğinin amacı, hukuki ilişkilerin düzenlenmesini, her türlü hukuki sorun ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun . . . . .