MMMBD Genel Merkezinin Düzenlemiş Olduğu Nevzat Pamukçu Futbol Turnuvasında Heyecan ve İstenmeyen Üzücü Kazalar Peş, Peşe Yaşandı.
15 Aralık 2019 Pazar
MMMBD Genel Merkezinin Düzenlemiş Olduğu Nevzat Pamukçu Futbol Turnuvasında Heyecan ve İstenmeyen Üzücü Kazalar Peş, Peşe Yaşandı.
MMMBD Genel Merkezinin Düzenlemiş Olduğu Nevzat Pamukçu Futbol Turnuvasında Heyecanın Yanı Sıra, İstenmeyen Üzücü Kazalar Peş, Peşe Yaşandı.
14.12.2019 Cumartesi Günü Finale kalan son Dört Takımdan MMMBD Kadıköy Şubesi ile, MMMBD Küçükçekmece Şubesi,

Ardından MMMBD Bayrampaşa Şubesi İle, MMMBD Bakırköy Şubesi Karşılaşacaklardı.

Saat:13:00 de Takımlardan MMMBD Kadıköy Şubesi ile, MMMBD Küçükçekmece Şubesi sahada yerlerini almıştı. Taraftarların birbirine başarılar dilemesinin ardından maç hakemin başlama düdüğünü çalması ile başladı. 


İlk otuz dakikalık oyunda Kadıköy Şubesi Küçükçekmece Şubesine karşı maçı 2-1 önde tamamlamıştı. Taraftarlar yerlerini almış heyecanla ikinci yarının başlamasını bekliyordu. Hakemin ve oyuncuların sahada yerlerini almasıyla ikinci yarı başladı. 

Oyuncular çok hırslı  oyuna başlamış kazanma hırsı ile oynuyorlardı. 

Bu arada; Küçükçekmece şubesi 3-2 öne geçmiş. Maç bambaşka bir önem kazanmıştı.  Taraftarlarda heyecan artmıştı. Bu arada iki tarafta galip gelmek için olan olan güçleriyle oynuyordu. Top kaleden kaleye dolaştırılıyordu. Son dakikalarda Kadıköy bir gol atarak 3-3 beraberliği yakalamış maçı uzatmaya kadar getirmişti. 


Hakem 3-3 beraberliğin ardından 10 ar dakika uzatmaya gitmişti. Sonuçta Küçükçekmece Şubesi oyuncularından Metin Gökdemir çok güzel klas bir atarak skoru 4-3 yapmış takımının maçı galip bitirmesini sağlamıştı.


Daha sonra saat: 14:00 başlaması gereken Bayrampaşa Şubesi ve Bakırköy şubesinin maçı Bayrampaşa şubesinin mazereti üzerine bir saat ertelenerek, saat:15:00 e alınmıştı.

Nihayet maç saati geldi her iki tarafın oyuncuları da sahada yerlerini almışlardı. Hakemin Maç başlama düdüğü ile maç başlamış her iki tarafta da maçı alma isteği doruktaydı. Bayrampaşa şubesinde ilk yarıda oyunculardan Tuncay'ın yokluğu belli oluyordu. İlk yarı 0-0 tamamlanmıştı.


İkinci yarının ortalarında Tuncay'ında oyuna girmesiyle maç hareketlenmişti.  Bakırköy 1 gol atarak 1-0 öne geçmişti. Daha sonra Bayrampaşa'nın 5 numaralı oyuncusu Mehmet sakatlanarak sahada kıvranmaya başladı. Çarpışma sonucu Mehmet'in sol kolu kırılmıştı. Hemen Acil yardım ekipleri yardıma koşarak, Hazır bekleyen Ambulansla Mehmet'i hastaneye götürmüşlerdi.

Oyun başlamış sakatlanan oyuncunun yerine yeni oyuncu girmişti aradan 5 dakika geçti veya geçmedi. Bayrampaşa şubesi Tuncay' la Bakırköy Filelerine topu göndererek beraberliği yakalamıştı. Topun filelerle buluşmasıyla kaleci Yalçın kendini yerde bulmuş, acılar içinde kıvranmaya başlamıştı. Kaleci Yalçın da  sol kolunun (dirseğinin) üzerine düşmüş sol kolu kırılmıştı. İkinci bir Ambulans yoktu 15-20 dakika acılar içinde Yalçın kıvranırken, her iki tarafın oyuncularında elektrikli anlar yaşanmaya başlamıştı. 


Bir taraftan 112 Acil aranıyor,  Kaleci Yalçın'ın hastaneye kaldırılması için uğraşıyorlardı.

Bir taraftan elektriklenen gergin ortamı yatıştırmak için MMMBD Genel Başkanı Mahmut Şahin'in müdahale ediyor, 

Diğer taraftan Cemal Demirhan, Kenan Mülayim'in, İrfan Demirci ve diğerlerinin müdahalesi ile olabilecek kavgayı önlemeye çalışıyorlardı. Olayların ve saktlıkların ardından;

Bakırköy' den İrfan Demirci maça devam etmeme kararı alırken, Genel Başkan Mahmut Şahin, Suat Özgür ve Muzaffer Vardar bir araya gelerek maçı erteleme kararı aldılar. Kısacası maçı ertelediler. 

Daha sonra belirlenecek bir gün ve saatte Bayrampaşa şube ile Bakırköy şubesinin karşılaşacakları gün ve saati belirleyecekler, FUTBOL heyetinin vereceği karar son karar olacak. Bizlerde maçı izleyen takip eden iktisadi Dayanışma Haber Ajansı olarak sizleri bilgilendirmek istedik. 

Ayrıca Mehmet beye ve Yalçın Beye geçirmiş oldukları kazalardan dolayı geçmiş olsun der, sağlıklarına biran evvel kavuşmaları için dualarımız onlarla..SAHADAN GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
Oturum Başkanı H. İbrahim AKTAN (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Konuşmacılar : Ali Demireller - (İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Kanunları KDV-ÖTV Grup Müdürü), Hüseyin Fevzi Saltık - (Yeminli Mali Müşavir)
Merkez Bankası'nın faiz politikası ve kurlardaki sert yükselişin etkileri açısından piyasalar tarafından merakla beklenen kasım ayı enflasyonu . . .
İhracatın, ekonomik büyüme üzerindeki pozitif etkisinin artırılması ve sürdürülebilir kılınması için tabana yayılması önem taşıyor. . . . .
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Gelir Vergisi Kanunu’na eklenen 20/C maddesi ile . . .
Vergi hukukunun en temel ilkesi, “vergilerin yasallığı” ilkesidir. Anayasamızın 73. maddesinde “Anayasal Vergileme İlkeleri'' tek tek sayılmıştır.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan koltuğa Nebati atandı.
Vergi Usul Kanunu’nun (VUK) 323. maddesine göre tahsili mümkün olmayan bir alacağın . . . .
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin Genel Başkanı Seçildi
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Vergi Daireleri 30 Kasım 2021 Salı Günü Saat 21:00' a Kadar Açık Bulundurulacaktır.
Yargı, Maliye ve mükellef cephesinde yaşanan bu şok ve ters köşe karar ve düzenlemeler maalesef işin doğasından kaynaklanıyor.
Ticari hayatta, ticareti yapılan mallara olan talebin artırılması amacıyla, bir takım pazarlama teknikleri geliştirilmekte, satışı yapılan malın . . .
Tarım sektörünün geliştirilmesi ve desteklenmesi, verimliliğin artırılması, doğal ve biyolojik kaynakların korunması ile tarım sektöründeki . . .
Dövizde yaşanan hareketliliğe dair açıklamalarda bulunan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz,
Bu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 olarak tespit edildi. Eğer Cumhurbaşkanı . . .
MMMB Derneği İzmir ve Karşıyaka Şubesinden;2022 Yılı Defter Tasdik ve Gider Katılım Payı
Ülkemizde, 2016 ile 2021 yılları arasında yapılandırma ve af düzenlemeleri içeren 5'inci kanun . . .