MMMBD Genel Başkanı Ercan Ceylan'la Muhasebe Mesleğini, Türkiye Ekonomisini , Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Meslek Mensuplarına Yaklaşımlarını Masaya Yatırdık.
09 Eylül 2022 Cuma
MMMBD Genel Başkanı Ercan Ceylan
MMMBD Genel Başkanı Ercan Ceylan'la Muhasebe Mesleğini, Türkiye Ekonomisini , Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Meslek Mensuplarına Yaklaşımlarını Masaya Yatırdık.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu;

MMMB Derneği Genel Başkanı Ercan Ceylan Mesleki Açıdan Mali Mühendisliğe Sıcak Baktıklarını, Pandemi Döneminde Doktorlar dan Sonra Meslek Mensuplarının Sıralamada İkinci Kahraman Olduklarını Dile Getirdi. 
Ayrıca; 

MMMB Derneğinin çalışmaları hakkında bilgi veren Ceylan;  Türkiye ekonomisi ile ilgili görüşlerini dile getirirken; Rusya - Ukrayna savaşının Türkiye ekonomisini nasıl etkilediği,
İstanbul SMMM Odasının çalışmaları hakkında görüşlerini belirtti.

15-16 Ekimde yapılacak olan TÜRMOB' un Genel kuruluna da değinen Ceylan; Nispi Aidata, Pandemi döneminde evrak alımlarında ve tahsilatlarda büyük sorun yaşadıklarını dile getirdi.

Enflasyon oranlarını kendi aldıkları ücretlere tamamen yansıtamadıklarını dile getiren Ceylan, Zamana endeksli ücretlere biran evvel geçilmesi gerektiğini vurguladı. Hatta TÜRMOB bu konu üzerinde hassasiyetle durduğunu dile getirdi.

Şu an 27 MMMB Dernek Genel Merkezinin şubelerinin olduğunu; Bunun 15 inin İstanbul ve İlçelerinde olduğunu, 12 isininde Anadolu da olduğunu ve zamanla şube sayılarının artırılacağını söyledi.

Meslek mensuplarının gruplaşmalarına da değinen Ceylan; Biz İktisadi Dayanışma ile görüşlerini dile getirerek söyleşimiz sona erdi.

Yapmış olduğumuz söyleşiyi aşağıdaki videoyu tıklayarak izleyebilirsiniz.

1- TÜRMOB Genel Kurulu Yaklaşırken, "Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Kişi mi Mesleğe İtibar Kazandırır, Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor, " Konulu Söyleşimizde . . . .
REKLAM ALANI
2021 yılında vergi uygulamasındaki tartışmalı konuların başında finansman gider kısıtlaması gelmiştir. 2012 yılında Kurumlar Vergisi . . . .
DKV, yani değerli konut vergisi. Önemli bir vergi mi, istemde kalmalı mı yoksa kaldırılmalı mı? Bu gün bu konu üzerinde durmak istiyorum.
Yıllardır çözülemeyen “devreden KDV sorunu”nda geçmişte neler yaşandı, önce ona bakalım. Konu en ciddi şekilde 2018’de gündeme alındı,
213 sayılı Vergi Usul Kanununun 376 ncı maddesi cezalarda indirim uygulaması ile mükellefler veya vergi sorumluları adına kesilen cezalar . . .
Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olanlar EYT kapsamında sayılıyor. Zira 9 Eylül 1999 öncesinde yaş şartı aranmaksızın prim . . .
Önceki yazımda Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun istinaf ve temyize ilişkin maddelerindeki bazı ifadelerin . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2022- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Beyoğlu Mısır Apt Kat:2 Yüksek Ticaret Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokalinde 01 Ekim 2022 Cumartesi günü Sabri Tümer' i Anma Günü Yapılacaktır.
Vergi Usul Kanunu’nun 359’uncu maddesinde “Kaçakcılık Suçları ve Cezaları” yer almaktadır. Şöyle ki;
Pandeminin tahribatını azaltmak ve seçim öncesi toplumun ekonomik yönden sıkıntılı kesimlerini kısmen rahatlatacak önlemleri içeren Torba . . .
Karşılaşmalar 22 Ekim Cumartesi Günü Başlıyor.
21. Anadolu Odaları Eğitim Semineri Programı
Danıştay, inşaat sektörü açısından son derece önemli ve yıllarca tartışması devam eden ihtilaflı bir konuyu daha çözüme kavuşturdu, . . .
Ekim 1996 işe girişim, Mart 1971 doğumum. SSK'lıyım. Hükümetin çıkaracağı EYT yasası formülleri arasında 9.000 prim günü de bulunuyor.
Vadesinde ödenmeyen vergi ve sigorta borçları; son 6 yılda darbe girişimi, aşırı kur yükselişleri, yükselen kredi faizleri, pandemi, . . . .
Son zamanlarda vergi daireleri tarafından miras yoluyla intikal eden gayrimenkul ile gayrimenkul üzerinde yer alan . . . .
Vergi hatalarının düzeltilmesi konusuna devam. Bugün, 24 Mart 2021 tarihli DÜNYA’da yayınlanan makalemin bir kısmını, biraz değiştirerek . . .