MMMBD Bakırköy Şubesi Başkan Hamit Gören'nin Başkanlığında Meslek Mensupları İle Dilek Pastanesinde İftarda Sofrasında Bir Arada Olmanın Mutluluğunu Yaşadı.
23 Nisan 2022 Cumartesi
MMMBD Bakırköy Şubesi Başkan Hamit Gören
MMMBD Bakırköy Şubesi Başkan Hamit Gören'nin Başkanlığında Meslek Mensupları İle Dilek Pastanesinde İftarda Sofrasında Bir Arada Olmanın Mutluluğunu Yaşadı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen davette Bakırköylü SMMM’leri böylesine anlamlı günlerinde İstanbul Vergi Daire Başkanlığı Uygulama Denetim  Müdürleri Şükran Yağmur Sabır ve Hüseyin Şevki Sabır, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Emekli Müdürü YMM Ali ince, Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev, MMMBD Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Arda Bozkurt Geçmiş dönem başkanlarından Muzaffer Vardar, Engin Aytaç ve Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Halil İbrahim Alpaslan yalnız bırakmadılar.

Bakırköy Mali Müşavirler Muhasebeciler Derneği üyeleri geleneksel iftar yemeklerinden birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşarken hemde yaşattı. e Finans Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş’nin Sponsorluğunu yaptığı iftarda bir araya gelen üyelere ve konuklara hoş geldin konuşması yapan MMMBD Bakırköy Şube Başkanı Hamit Gören, Yapılan iyilik ve yardımların yalnızca Ramazan ayıyla sınırlı kalmaması gerektiğini vurgulayarak, insanların imkanları ölçüsünde yardımlarını ilgili yerlere ulaştırması gerektiğini söyledi. 
Hamit Gören’in ardından konuşan MMMBD Derneği geçmiş dönem Başkanı İrfan Demirci, birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında “Böylesine anlamlı bir günde bizleri bir araya getiren değerli başkanım Hamit Gören’e teşekkür ederim Allah tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin. Mübarek aylar dostluk-arkadaşlık kıymetini bilmek ve pekiştirmek için önemli günlerdir.


Bizler Bakırköylü SMMM’ler olarak inandığımız bir yönetim şeklini oluşturmak için güvendiğimi ve inandığımız arkadaşlarımızla yol almaya başladık. Bu inanmışlık birlik ve beraberlik hemen her gün daha da güçlenerek yol almaktadır. Unutmayınız ki Bakırköy asla eğilmez, bükülmez. Bizler bu inançla inandığımız arkadaşlarla yol yürüdük yürümeye de devam edeceğiz.” Dedi.
37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.