MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliğinin Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğu ;
13 Kasım 2023 Pazartesi
Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinliği Harbiye Orduevi Eylül Restaurantta Meslek Mensupları ve Dostları ile Coşku İçinde Kutladılar.
MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliğinin Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğu ;
MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliğinin Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğu Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinliği Harbiye Orduevi Eylül Restaurantta Meslek Mensupları ve Dostları ile Coşku İçinde Kutladılar.

 • Güller Yalçınlar Konukları Saygı İle Selamladıktan, Açılış Konuşmalarını Yapması İçin MMMBD Beyoğlu Şube Başkanı Zekiye Ağca' yı Kürsüye Davet Etti. 
 • Daha sonra İstanbul SMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilcisi Hatice Sunay meslek mensuplarına hitaben bir konuşma yaptı.
 • MMMB Derneği Genel Başkanı Ercan Ceylan,
 • İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel,
 • Geçmiş Dönem TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan ve 
 • TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan konuşmalarını tamamladıktan sonra; 
MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliği Mensupları ve Konuklar Müzik Eşliğinde 100. Yıl Etkinliğini Oyunlarla, Halaylarla Kutlamanın Hazını Yaşadılar.

Güller Yalçınlar Konukları selamlaması ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapması için  MMMB Beyoğlu Şube Başkanı Zekiye Ağca' yı kürsüye  davet etti. 

Ağca sözlerine şöyle başladı. 

Çok Değerli yöneticilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarımız ve misafirlerimiz Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi olarak İlçe Temsilciliğimizle birlikte düzenlediğimiz Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlama yemeğimize hepiniz hoş geldiniz. Bizlerle birlikte olmanızdan onur ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.

Bu arada aramızda bulunan;
 • MMMB Genel Merkez Genel Başkanımız Sayın Ercan Ceylan’a
 • Oda Başkanımız Sayın Erol Demirel’e
 • İSMMMO Kurucu Onursal Başkanımız Türmob genel sekreterimiz Sayın Yahya Arıkan’a
 • Önceki dönem Genel Merkez Genel Başkanımız, İSMMMO Başkan yardımcımız Sayın Mahmut Şahin’e
 • Oda Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Özlem Gül Er’e
 • Önceki dönem TÜRMOB başkanımız Sayın A.Masis Yontan’a
 • Genel Merkez Yöneticilerimize, Kadıköy Şube Başkanımız Aynur Koçulu’ya, Üsküdar şube başkanımız Ali Önder Biter’e, 
 • Eminönü İlçe Temsilcimiz Yağmur Pulat’a
 • Oda kurullarında görev alan yöneticilerimize, ilçe temsilcilerimize, temsilci yardımcılarımıza,
 • Komitelerde görev alan meslektaşlarımıza, İktisadi Dayanışma Haber Ajansı Nusret Sümer’e
bu akşam bizimle birlikte oldukları için teşekkür ediyor tekrar hoş geldiniz diyorum.

“Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır. “
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve bu topraklar için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Mesleğimizin en büyük sorunu haksız rekabetin meslektaşları bir araya getirecek etkinliklerle tanışıp kaynaşmalarını sağlayarak dostluklar oluşturarak azalabileceğine inanıyorum.

Atatürk’ün dediği gibi;” Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.”

Halkın hiçbir kişi veya zümreye bağlı olmadan hür ve özgür iradesiyle yaşamını sürdürdüğü halk egemenliğine dayanan bir yönetim biçimidir Cumhuriyet.

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır.”

Bugün Cumhuriyetin 100.yılını kutlarken Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim. Ne mutlu Türküm Diyerek sözlerini noktaladı
-------------------------------------------------

VİDEOLARIN TAMAMINI SEKİZ BÖLÜM HALİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ

1- Güller Yalçınlar Konukları Saygı İle Selamladıktan, Açılış Konuşmalarını Yapması İçin MMMBD Beyoğlu Şube Başkanı Zekiye Ağca' yı Kürsüye Davet Etti

----------------------------------------------------------------------------------------
2- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilcisi Hatice Sunay' ı Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
3- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konuşmalarını Yapması İçin MMMB Derneği Genel Başkanı Ercan Ceylan'ı Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
4- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
5- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konukları ve Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin Geçmiş Dönem TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan' ı Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
6- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti

----------------------------------------------------------------------------------------
7- MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliği Mensupları ve Konuklar Müzik Eşliğinde 100. Yıl Etkinliğini Oyunlarla, Halaylarla Kutlamanın Hazını Yaşadılar.

----------------------------------------------------------------------------------------
8- MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliği Mensupları ve Konuklar Müzik Eşliğinde 100. Yıl Etkinliğini Oyunlarla, Halaylarla Kutlamaya Devam Ettiler

REKLAM ALANI
6- İç Ticaret Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Serdal Yeğen; Meslek Mensuplarından Gelen Soruları Yanıtladıktan Sonra Moderatör İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin Katılımcılara ve Konuklara Teşekkür Ederek Bir Daha ki Etkinliklerde Buluşmak Üzere Semineri Sonlandırdı.
REKLAM ALANI
Üyelerimizin ve Stajerlerimizin Katılacağı Geleneksel Aşure Etkinliğimize Davetlisiniz.
TÜRMOB ve Meslek odalarımızı yönetenlere sesleniyoruz.
Limited şirketlerde sermaye payı, ortakların kanunen devretme hakkı bulunan bir malvarlığı kalemi olarak ortaya çıkıyor. Ancak, devir süreci . . .
Yeni vergi paketleri tartışılırken asıl gözden kaçan noktaların hatırlatılması ve izah edilmesi gerekmektedir. Vergi tevkifatı, asgari gelir vergisi . . .
TSK içindeki cemaatçi bir cuntanın, (yargı, emniyet, MİT ve bürokrasi içinde örgütlenmiş destekçileriyle birlikte) hükümete darbe yaparak . . . . .
İş sözleşmesi feshedilmeden önce ihtiyari arabuluculuk ile sözleşmenin sonlandırılması fesih gibi değil, ikale sözleşmesi gibi . . . . . .
3201 sayılı Kanun’a göre Türk vatandaşları ile doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenlerin . . .
SPK ya tabii şirketlerin dahi Bilançoları zaman zaman ek süre ile tamamlanmaktadır.
Vergi yasalarında kapsamlı değişiklik içeren ancak henüz Meclis’e sunulmayan yasa teklifinde yer alacak olan “ticari kazanç elde eden . . . . .
Milli Savunma Bakanlığı, 2024 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik tutarını 217 bin 871 TL olarak belirledi.
Özel sektör işçi ve işveren tarafını ilgilen­diren kıdem tazminatında yaşanan so­runlar, son 20 yılda neredeyse dört yılda bir hükümet . . . . .
Bilindiği üzere, vergi kanunları hükümleri uyarınca 31.12.2023 tarihli bilançolar enflasyon düzeltmesine tabi tutulmuş olup . . . .
YÖK Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını açıkladı.
Siz sahiden enflasyonun düşürülebileceğine inanıyor musunuz? Uzun süredir yaptığım saha ziyaretlerinde, yurt gezilerinde, organize sanayi . . . .
Türkiye yeni vergi kanununa kilitlenmişken torbadan başka bir şey çıktı. AK Parti Meclis grubuna 5 Temmuz 2024 tarihinde bir kanun teklifi sunuldu.
Bu köşede zaman zaman, yorumda sınırla, kanunlarda yer alan şekli şartların esası ne ölçüde etkilediğiyle ilgili makaleler yazıyorum.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) düzenleme hazırlıkları süren. . . . . .
9. Yargı Paketi nihayet Meclise sunuldu. Son yılların yasama pratiğine bakıldığında, iktidar kanadından gelen torba kanun tekliflerinin hızla . . .