MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliğinin Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğu ;
13 Kasım 2023 Pazartesi
Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinliği Harbiye Orduevi Eylül Restaurantta Meslek Mensupları ve Dostları ile Coşku İçinde Kutladılar.
MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliğinin Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğu ;
MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliğinin Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğu Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinliği Harbiye Orduevi Eylül Restaurantta Meslek Mensupları ve Dostları ile Coşku İçinde Kutladılar.

 • Güller Yalçınlar Konukları Saygı İle Selamladıktan, Açılış Konuşmalarını Yapması İçin MMMBD Beyoğlu Şube Başkanı Zekiye Ağca' yı Kürsüye Davet Etti. 
 • Daha sonra İstanbul SMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilcisi Hatice Sunay meslek mensuplarına hitaben bir konuşma yaptı.
 • MMMB Derneği Genel Başkanı Ercan Ceylan,
 • İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel,
 • Geçmiş Dönem TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan ve 
 • TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan konuşmalarını tamamladıktan sonra; 
MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliği Mensupları ve Konuklar Müzik Eşliğinde 100. Yıl Etkinliğini Oyunlarla, Halaylarla Kutlamanın Hazını Yaşadılar.

Güller Yalçınlar Konukları selamlaması ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapması için  MMMB Beyoğlu Şube Başkanı Zekiye Ağca' yı kürsüye  davet etti. 

Ağca sözlerine şöyle başladı. 

Çok Değerli yöneticilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarımız ve misafirlerimiz Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi olarak İlçe Temsilciliğimizle birlikte düzenlediğimiz Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlama yemeğimize hepiniz hoş geldiniz. Bizlerle birlikte olmanızdan onur ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.

Bu arada aramızda bulunan;
 • MMMB Genel Merkez Genel Başkanımız Sayın Ercan Ceylan’a
 • Oda Başkanımız Sayın Erol Demirel’e
 • İSMMMO Kurucu Onursal Başkanımız Türmob genel sekreterimiz Sayın Yahya Arıkan’a
 • Önceki dönem Genel Merkez Genel Başkanımız, İSMMMO Başkan yardımcımız Sayın Mahmut Şahin’e
 • Oda Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Özlem Gül Er’e
 • Önceki dönem TÜRMOB başkanımız Sayın A.Masis Yontan’a
 • Genel Merkez Yöneticilerimize, Kadıköy Şube Başkanımız Aynur Koçulu’ya, Üsküdar şube başkanımız Ali Önder Biter’e, 
 • Eminönü İlçe Temsilcimiz Yağmur Pulat’a
 • Oda kurullarında görev alan yöneticilerimize, ilçe temsilcilerimize, temsilci yardımcılarımıza,
 • Komitelerde görev alan meslektaşlarımıza, İktisadi Dayanışma Haber Ajansı Nusret Sümer’e
bu akşam bizimle birlikte oldukları için teşekkür ediyor tekrar hoş geldiniz diyorum.

“Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır. “
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve bu topraklar için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Mesleğimizin en büyük sorunu haksız rekabetin meslektaşları bir araya getirecek etkinliklerle tanışıp kaynaşmalarını sağlayarak dostluklar oluşturarak azalabileceğine inanıyorum.

Atatürk’ün dediği gibi;” Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.”

Halkın hiçbir kişi veya zümreye bağlı olmadan hür ve özgür iradesiyle yaşamını sürdürdüğü halk egemenliğine dayanan bir yönetim biçimidir Cumhuriyet.

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır.”

Bugün Cumhuriyetin 100.yılını kutlarken Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim. Ne mutlu Türküm Diyerek sözlerini noktaladı
-------------------------------------------------

VİDEOLARIN TAMAMINI SEKİZ BÖLÜM HALİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ

1- Güller Yalçınlar Konukları Saygı İle Selamladıktan, Açılış Konuşmalarını Yapması İçin MMMBD Beyoğlu Şube Başkanı Zekiye Ağca' yı Kürsüye Davet Etti

----------------------------------------------------------------------------------------
2- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilcisi Hatice Sunay' ı Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
3- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konuşmalarını Yapması İçin MMMB Derneği Genel Başkanı Ercan Ceylan'ı Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
4- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
5- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konukları ve Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin Geçmiş Dönem TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan' ı Kürsüye Davet Etti.

----------------------------------------------------------------------------------------
6- Sunumları Yapan Güller Yalçınlar, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti

----------------------------------------------------------------------------------------
7- MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliği Mensupları ve Konuklar Müzik Eşliğinde 100. Yıl Etkinliğini Oyunlarla, Halaylarla Kutlamanın Hazını Yaşadılar.

----------------------------------------------------------------------------------------
8- MMMB Derneği Beyoğlu Şubesi ve İSMMM Odası Beyoğlu İlçe Temsilciliği Mensupları ve Konuklar Müzik Eşliğinde 100. Yıl Etkinliğini Oyunlarla, Halaylarla Kutlamaya Devam Ettiler

REKLAM ALANI
Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı gelen görüşler dikkate alınarak yeniden hazırlanmıştır
Adalet Bakanı Yılmaz Yılmaz Tunç, yeni yargı paketiyle detayları paylaştı. Çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Tunç, "1 ay ceza alan . . . .
Bir yılın bitimi yeni bir yılın habercisidir, her yılın son ayında kişileri bir yandan hüzün, diğer yandan mutluluk ve telaş sarar. Ticari işletmeler/şirketlerde ise hummalı bir çalışma başlar. Yazımız konusu ise, şirketlerin yıl bitmeden dikkat etmeleri gereken hususları hatırlatmaktır.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Kahramanmaraş’ta Meydana Gelen Depremlerden Etkilenen Bazı Yerler İçin Mücbir Sebep Halinin
24.11.2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7846 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile ithalatta gözetim uygulaması, korunma önlemleri ve . . . .
24 Kasım 2023 tarihinde TBMM gündemine giren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
Kayıt dışı istihdam, çalışanların SGK’ya ya hiç bildirilmemesi ya da bildirilmekle birlikte gerçek . . . .
Yıl sonunun yaklaşmasıyla birlikte, bir mali yılı daha kapama telaşı yaşanıyor. Bir yılın planları ve gerçekleşenleri arasındaki denge artık fiilen . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
24.11.2023 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan 2/1812 Esas sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . . . . .
Gündemde yine pek çok vergi kanununda değişiklikler öngören ekonomik içerikli yeni bir torba kanun var. Aslında bu torba kanun teklifi . . . .
Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyenin hesaplara yatışı için tarih verildi Çalışan emekliye 5000 TL düzenlemesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti.
Seksen maddeden oluşan Torba Yasa Teklifi, çalışan emeklilere de 5.000 TL ikramiye ödenmesine ilişkin düzenleme eklenerek, Plan ve . . . . .
TÜİK'e göre kasımda aylık enflasyon yüzde 3,28, yıllık enflasyon yüzde 61,98 oldu. ENAG enflasyonu ise aylık yüzde 5,58, yıllık enflasyonu yüzde 129,27 oldu.
Halk arasında “naylon fatura” olarak bilinen sahte fatura, gerçek bir alım/ satım işlemi olmadan düzenlenen belgedir. Hazine ve Maliye . . . .
Türk Ticaret Kanunu’nda anonim şirketler için asgari esas sermaye miktarı 50.000 TL (kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş bulunan halka . . . .
Aslen Gümüşhane Şiranlı olup, 14.02.1970 İstanbul Kartal doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini Kartal’da, üniversite eğitimini Karadeniz . . . .