Konya SMMMO Eğitimlere Devam Ediyor
18 Kasım 2020 Çarşamba
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO)’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri KGK Bağımsız Denetçilere Yönelik
Konya SMMMO Eğitimlere Devam Ediyor
Konya SMMMO Eğitimlere Devam Ediyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO)’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri KGK Bağımsız Denetçilere Yönelik Sürekli Eğitim Programları ve SMMM Sınavlarına girecek olan stajyerlerin uzaktan eğitimiyle devam ediyor.

Eğitimlerin Sağlık Bakanlığı kurallarına uygun bir şekilde düzenlendiğini ve meslektaşların eğitimlere yoğun ilgi gösterdiğini belirten Başkan Abdil Erdal;” Odamız tarafından oluşturulan bağımsız denetçiler için Sürekli Eğitim Programının temel konulardaki dersleri Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Kurumu (KGK) tarafından onaylanmıştır. Bağımsız denetçi olan meslektaşlarımızın eğitimlerine oda hizmet binamızda başladık. Meslektaşlarımız bu eğitim programında muhasebe, denetim, etik kurallar, finans, konularında eğitim almaya başladılar. 

Eğitimimizin ilk etabında 60 bağımsız denetçi eğitimini başarıyla tamamladı ve ihtiyaç duydukları sürekli eğitim kredisini elde ederek denetçilik görevlerine devam etmeye hak kazandı. Eğitimlerimize yoğun talep olması nedeniyle yeni açılan grup kayıtlarımızda devam ediyor ve kontenjan dolmak üzere. Bu hafta içi yeni grup eğitimlerimizi de başlatacağız. Düzenlemiş olduğumuz eğitimlere yoğun ilgi gösteren kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde belirtti.

Mali Müşavir Adayları Uzaktan Eğitimde

Mali Müşavir stajyerlerinin de uzaktan eğitim yoluyla sınavlara hazırlandıklarını belirten Başkan Abdil Erdal;” Pandemi şartları sebebiyle Odamızın teknolojik altyapısına yatırım yaparak uzaktan eğitim sistemimizi hazır hale getirdik. Meslektaşlarımız için mesleki konularda uzaktan eğitim seminerleri düzenlerken stajyerlerimizin de Mali Müşavirlik sınavlarına daha iyi hazırlanabilmeleri için SMMM Sınavlarına hazırlık kursumuzu uzaktan eğitim yoluyla başlattık. Tüm eğitim faaliyetlerimiz sağlık kuralları çerçevesinde başarıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı. 
Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .