Konya SMMMO Eğitimlere Devam Ediyor
18 Kasım 2020 Çarşamba
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO)’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri KGK Bağımsız Denetçilere Yönelik
Konya SMMMO Eğitimlere Devam Ediyor
Konya SMMMO Eğitimlere Devam Ediyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO)’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri KGK Bağımsız Denetçilere Yönelik Sürekli Eğitim Programları ve SMMM Sınavlarına girecek olan stajyerlerin uzaktan eğitimiyle devam ediyor.

Eğitimlerin Sağlık Bakanlığı kurallarına uygun bir şekilde düzenlendiğini ve meslektaşların eğitimlere yoğun ilgi gösterdiğini belirten Başkan Abdil Erdal;” Odamız tarafından oluşturulan bağımsız denetçiler için Sürekli Eğitim Programının temel konulardaki dersleri Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Kurumu (KGK) tarafından onaylanmıştır. Bağımsız denetçi olan meslektaşlarımızın eğitimlerine oda hizmet binamızda başladık. Meslektaşlarımız bu eğitim programında muhasebe, denetim, etik kurallar, finans, konularında eğitim almaya başladılar. 

Eğitimimizin ilk etabında 60 bağımsız denetçi eğitimini başarıyla tamamladı ve ihtiyaç duydukları sürekli eğitim kredisini elde ederek denetçilik görevlerine devam etmeye hak kazandı. Eğitimlerimize yoğun talep olması nedeniyle yeni açılan grup kayıtlarımızda devam ediyor ve kontenjan dolmak üzere. Bu hafta içi yeni grup eğitimlerimizi de başlatacağız. Düzenlemiş olduğumuz eğitimlere yoğun ilgi gösteren kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde belirtti.

Mali Müşavir Adayları Uzaktan Eğitimde

Mali Müşavir stajyerlerinin de uzaktan eğitim yoluyla sınavlara hazırlandıklarını belirten Başkan Abdil Erdal;” Pandemi şartları sebebiyle Odamızın teknolojik altyapısına yatırım yaparak uzaktan eğitim sistemimizi hazır hale getirdik. Meslektaşlarımız için mesleki konularda uzaktan eğitim seminerleri düzenlerken stajyerlerimizin de Mali Müşavirlik sınavlarına daha iyi hazırlanabilmeleri için SMMM Sınavlarına hazırlık kursumuzu uzaktan eğitim yoluyla başlattık. Tüm eğitim faaliyetlerimiz sağlık kuralları çerçevesinde başarıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı. 
1- Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan, Uyumsoft İ.Dönüşüm Takım Liderinden Sena Rakıcı ve Akgün Koçali
7256 sayılı Kanunla yapılan değişikliğe istinaden derneklerin beyanname ve bildirimlerinin verilmesi ile genel kurul toplantılarının ertelenmesine ilişkin . .
Şirketler ve diğer kurumlar tarafından gönderilen istenmeyen kampanya mesajları, 1 Aralık'ta yürürlüğe girecek . . .
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 27/11/2020 tarihinden itibaren . . .
12 Aralık 2020 Cumartesi Günü Yapılacak Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılacak Adaylar ile Sınav Giriş Yerleri Açıklandı.
Ülkeler, kayıt ve beyan dışı bırakılan gelirlerin trilyon dolarlar ile ifade edilmesi üzerine harekete geçerek, vergi kayıp ve kaçaklarını . .
Meslek Mensupları Bugün Saatin: 23:59 olmasınımı bekleyecekler...
Vergi mevzuatımıza göre, gelir vergisi mükellefi olan gerçek kişilerin artan oranlı vergisi yüzde 40’ları bulurken,
Meslek ve Meslek Mensupları Adına Çalışan Çınarlarımızdan İbrahim Ulusoy' u Kaybettik.
Yapılandırma kapsamında Bağ-Kur’lulara müjde geldi. Borçlu olduğu için günleri silinen Bağ-Kur’lular, borcu ödeyerek emekli olacak.
Mücbir Sebep Halinde Olduğu Kabul Edilen Mükelleflerin Nisan/2020 Dönemi Borçlarına İlişkin Hatırlatma
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutlar Önlerinde Saygı İle Eğiliriz...
30 Vergi Dairesi Başkanının Katılımıyla 7256 Sayılı Kanun ile İlgili Telekonferans Yöntemiyle Değerlendirme Toplantısı Yapılmıştır.
Konya Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.
Kalkınmanın temel şartı olan eğitim ve öğretimin kalitesi, bir toplumun dünya üstündeki yerini belirler.
11/11/2020 tarihli ve 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 42. maddesiyle,
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ışığıyla ülkemizin geleceğini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.