Konya SMMMO’da Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi
19 Temmuz 2022 Salı
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında (SMMMO) Kurban Bayramı tatilinin ardından ilk mesai gününde bayramlaşma programı düzenlendi.. . .
Konya SMMMO’da Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi

Konya SMMMO’da Bayramlaşma Programı Gerçekleştirildi

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında (SMMMO) Kurban Bayramı tatilinin ardından ilk mesai gününde bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programına protokol davetlileri, Oda üyeleri ve stajyerleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Abdil Erdal;” Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir. Kurban Bayramı barış ve kardeşliğin sevincidir. Kurban Bayramı hatırlamanın ve hatırlanmanın sedası, adil ve hakkaniyetle bölüşmenin sevabıdır.  Kurban Bayramının, başta siz meslektaşlarım olmak üzere ilimize, ülkemize ve İslam alemine barış ve huzur getirmesini yüce Mevla’mdan niyaz ediyorum. 

Bu vatan için canını feda etmiş şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Göreve gelmemiz 1 ay gibi kısa bir süre oldu. Bu kısa süre zarfında bir taraftan mesleğimiz ve meslektaşımız için söz verdiğimiz projeleri masaya yatırıyor, bir taraftan meslektaşlarımızın haklarını savunmak için girişimlerde bulunuyoruz. 

Kısa süre içerisinde eğitimden sosyal faaliyetlere, teknolojiden stajyerlerimiz için olan faaliyetlerimize kadar birçok faaliyette planlamamızı yapıyoruz. İlk olarak 21.Anadolu Odaları Eğitim seminerimizi 9-12 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleştireceğiz. Anadolu odaları eğitim seminerimizin kayıtları Oda web sitemiz üzerinden devam etmektedir. Ayrıca Tesmer yönetim kurulumuz göreve yeni gelmesine rağmen Müşavirlik sınavlarına yönelik etüt eğitimleri ve Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına yönelik hazırlık ve ihtisas eğitimlerimizin kararlarını hızlı bir şekilde alarak eğitim müfredatını hazırladı ve eğitim kayıtları hızla alınmaya başlandı. Bu dönem eğitimlerimizi içerik olarak biraz daha değiştirerek hem eğitmen kadrosunda hem de kurs içeriğinde değişiklikler yaptık. Bunlarla ilgili detaylı bilgiye de Oda web sitemizden ulaşabilirsiniz. Bizim amacımız meslektaşıyla bütünleşen, meslektaşına her türlü eğitim imkanlarını sunan, mesleki eğitime ve gelişime destek veren bir yönetim modelini uygulamak. İnşallah sizlerin de desteğiyle bu amacımıza ulaşacağız. 

Bayramlaşma kokteylimize katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, Kurban Bayramının sizlere ve mesleğimize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.



1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Bu yazımda TÜRMOB tarafından yeni yayınlanmış bulunan bir Mali Mevzuat Yorum - Uygulama Sirküleri’ne değinmek istiyorum
Gelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık
Değeli Okurlar, bir süredir tatilde olmam nedeniyle yazılarıma ara vermiştim. Verginin gündemi tatil yapmadığından bu arada birçok yasal ve . . .
Türkiye'de şirket sahibiyim ve Bağ-Kur primi ödemekteyim. Yaklaşık 6 ay önce temelli olarak Avusturya'ya taşındım ancak ne yapacağımı . . .
Köşemde, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Yasa Teklifi Meclis'e sunulduğunda, “İstanbul Dubai'ye rakip olabilir” başlıklı yazımı okumuştunuz
Cenazesi 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 11.00'de Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde yapılacak törenin ardından
Son 2,5 yıldır hayatımızı alt üst eden COVID-19’da tam her şey yoluna girdi denirken bir anda vaka sayıları artmaya başladı. . . . .
Bu köşeyi izleyenler fark etmiştir, farklı görüşlerin olduğu, farklı yorumların yapıldığı konular ilgimi çekiyor. Vergi mevzuatı zaten bu tür . . . .
6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ile halka açık olmayan sermaye şirketlerine de, halka açık şirketlerde olduğu gibi, yıl dolmadan önce . . . .
TÜRMOB tarafından 22 Haziran 2022 günü Ankara Sheraton Hotel’de Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısında TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu;
Köşemde, Anayasa Mahkemesi'nin iadesi talep edilen vergilere ilişkin açılan vergi davalarında %50 teminat alınmadan yürütmenin . . . . .
Bu konudaki duyarlı davranış için TRT ve program yapımcı ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum…
Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkındaki Kanun’un 58. maddesinin 5. Fıkrasında yer alan ve ödeme emrine karşı dava açıp ta davasında . . .
TÜİK tarafından yayınlanan 2020 yılı istatistiklerine göre taşımacılık hizmeti; ülkemizin hizmet ihracatı içerisinde %64,6 ile ilk sırada yer almaktadır.
Vergi Usul Kanunu’nun “Vergi Kanunlarının Uygulanması ve İspat” başlıklı 3. maddesi önemli hükümler içeriyor. Çok tartışılan, değiştirilmesi. . .
TÜİK'e göre, tüketici enflasyonu temmuzda yüzde 79,60'a yükseldi. ENAG'a göre ise temmuz enflasyonu yüzde 176,07 oldu.
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Abdil Erdal, Staja Giriş Sınavı (SGS) 2022/3. dönem başvuruları için . . . .