Konya SMMM Odasından;
15 Mayıs 2023 Pazartesi
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen Kooperatifçilik Eğitimleri Oda hizmet binasında başladı. . . . . .
Konya SMMM Odasından;
Konya SMMM Odasından;

Konya SMMM Odasında Kooperatifçilik Eğitimi Başladı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen Kooperatifçilik Eğitimleri Oda hizmet binasında başladı. Ticaret Bakanlığından kooperatifçilik eğitimleri düzenlemeye yönelik yetki alan Konya SMMM Odasında birinci grup kooperatifçilik eğitimleri başlarken ikinci grup uzaktan eğitim kayıtları ise oda web sitesinde devam ediyor.

Eğitim açılışında konuşan Oda Başkanı Abdil Erdal; ”Kooperatifçilik Eğitim Yönetmeliği ile kooperatifçilere eğitim alma zorunluluğu getirilmiştir. Bu Yönetmelik, kooperatif ve üst kuruluşlarının yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin alması gereken kooperatifçilik eğitimine ilişkin süreci kapsamaktadır. Konya SMMM Odası olarak Ticaret Bakanlığımız tarafından bu eğitimleri düzenlemeye yönelik yetki aldık. Birinci grup eğitim programımızın planlamasını ve kayıtlarını hızlı şekilde tamamlayarak eğitimimizi başlatıyoruz. İkinci grup eğitim kayıtları oda web sitemizde devam ediyor. Birinci grup eğitimlerimiz yüz yüze devam ederken ikinci grup eğitimlerimiz online şekilde uzaktan eğitim programı olarak gerçekleşecektir.“

YÖNETMELİĞE GÖRE ÜYELERİ EĞİTİM ŞARTINA TABİ KOOPERATİFLER

Esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet, tarım satış, tarım kredi ve pancar ekicileri kooperatifleri,
İnşaat ruhsatı alınmış ve ortak sayısı 50 veya daha fazla olan yapı, turizm geliştirme ve gayrimenkul işletme konularında faaliyet gösteren kooperatifler,

Ortak sayısı 50 veya daha fazla olan taşıma konularında faaliyet gösteren kooperatifler,

Faaliyet konusuna bakılmaksızın 20 milyon Türk lirası ve üstü net satış hasılatı olan kooperatifler,

Faaliyet konusuna bakılmaksızın 1.000 ve daha fazla ortağı bulunan kooperatifler.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?
  • Kooperatif yönetim, denetim ve tasfiye kurulu üyeleri,
  • Kooperatif müdürleri, kooperatif çalışanları, ortakları,
  • Kooperatifçilikle ilgili işlerde çalışan kamu görevlileri,
  • Hukukçular,
  • Muhasebeciler,
  • Kooperatifçiliğe merak duyan 18 yaşından büyük herkes programa katılarak eğitim alabilir.
REKLAM ALANI
4- Temsilci Yardımcısı Fatma Gürel, Sunumlarını Yapması İçin Uyumsoft Anadolu Yakası Satış Temsilcisi Mahmut Ertürk'ü Kürsüye Davet Etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesinde bölge dengeleri açısından Karadeniz ağırlığına son verdi. Kabinede çifte vatandaşlığı bulunan . . . .
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda (TTK) anonim şirkette sermaye kaybı ve borca batıklık halinde alınacak önlemleri düzenleyen . . . .
6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız depremler nedeniyle 7440 sayılı Kanun ile “Ek Vergi” getirilmişti. Söz konusu vergi, 2022 yılı kurumlar . . . .
Seçimler geride kaldı. Partilerin kazandıkları milletvekili sayıları 14 Mayıs seçimleri ile belli olmuştu. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi de bitti.
Çok keyifli ve yararlı olduğunu düşündüğüm bir program oldu. Sevgili Çetin Ünsalan ve ST Endüstri Radyo çalışanlarına çok teşekkürler.
Partilerin Almış Aldıkları Oy Oranları ve Oyların Partilere Göre Dağılımı . . .
Alınan yeni karara göre; 1 Haziran'dan itibaren açılacak veya yenilenecek kur korumalı mevduat hesaplarında prim ödemesi vade sonunda yapılabilecek.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, mayısta perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir . . . .
Gazeteci Nuray Babacan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemde görevlendireceği bakanlara ilişkin yeni kulis bilgilerini aktardı.
24 Mart 2023 tarihli yazımızda açıklandığı üzere; küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin tanımına, niteliklerine ve sınıflandırılmasına ilişkin . . . .
Günümüz vergi sisteminin ilk temelleri 1940’lı yılların başlarında atılmaya başlanmıştır. Zira o tarihlerde uygulanmakta olan kazanç vergisi,
Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşma günü 01 HAZİRAN . . .
7440 Sayılı Kanun'un 9'uncu maddesinin 16'ncı fıkrası ile Cumhurbaşkanı'na kanunda öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini bir . . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Banka ve diğer finansman kurumlarından temin edilerek grup şirketlerine aynen aktarılan kredilerin finansman hizmeti olmadığı,. . . .
Küreselleşen ekonomi son yıllarda ülkeleri ve şirketleri politik ve ekonomik dalgalanmalara karşı daha hassas bir duruma getirdi.
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan, Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden çalan, . . . .
7440 sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 31 Mayıs olarak belirlenmiş başvuru, bildirim veya beyan süreleri 31 Mayıs’ta doluyordu.