Konya SMMM Odasından;
15 Mayıs 2023 Pazartesi
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen Kooperatifçilik Eğitimleri Oda hizmet binasında başladı. . . . . .
Konya SMMM Odasından;
Konya SMMM Odasından;

Konya SMMM Odasında Kooperatifçilik Eğitimi Başladı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen Kooperatifçilik Eğitimleri Oda hizmet binasında başladı. Ticaret Bakanlığından kooperatifçilik eğitimleri düzenlemeye yönelik yetki alan Konya SMMM Odasında birinci grup kooperatifçilik eğitimleri başlarken ikinci grup uzaktan eğitim kayıtları ise oda web sitesinde devam ediyor.

Eğitim açılışında konuşan Oda Başkanı Abdil Erdal; ”Kooperatifçilik Eğitim Yönetmeliği ile kooperatifçilere eğitim alma zorunluluğu getirilmiştir. Bu Yönetmelik, kooperatif ve üst kuruluşlarının yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin alması gereken kooperatifçilik eğitimine ilişkin süreci kapsamaktadır. Konya SMMM Odası olarak Ticaret Bakanlığımız tarafından bu eğitimleri düzenlemeye yönelik yetki aldık. Birinci grup eğitim programımızın planlamasını ve kayıtlarını hızlı şekilde tamamlayarak eğitimimizi başlatıyoruz. İkinci grup eğitim kayıtları oda web sitemizde devam ediyor. Birinci grup eğitimlerimiz yüz yüze devam ederken ikinci grup eğitimlerimiz online şekilde uzaktan eğitim programı olarak gerçekleşecektir.“

YÖNETMELİĞE GÖRE ÜYELERİ EĞİTİM ŞARTINA TABİ KOOPERATİFLER

Esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet, tarım satış, tarım kredi ve pancar ekicileri kooperatifleri,
İnşaat ruhsatı alınmış ve ortak sayısı 50 veya daha fazla olan yapı, turizm geliştirme ve gayrimenkul işletme konularında faaliyet gösteren kooperatifler,

Ortak sayısı 50 veya daha fazla olan taşıma konularında faaliyet gösteren kooperatifler,

Faaliyet konusuna bakılmaksızın 20 milyon Türk lirası ve üstü net satış hasılatı olan kooperatifler,

Faaliyet konusuna bakılmaksızın 1.000 ve daha fazla ortağı bulunan kooperatifler.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?
  • Kooperatif yönetim, denetim ve tasfiye kurulu üyeleri,
  • Kooperatif müdürleri, kooperatif çalışanları, ortakları,
  • Kooperatifçilikle ilgili işlerde çalışan kamu görevlileri,
  • Hukukçular,
  • Muhasebeciler,
  • Kooperatifçiliğe merak duyan 18 yaşından büyük herkes programa katılarak eğitim alabilir.
REKLAM ALANI
1- Erol Demirel, TÜRMOB ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın birlikte düzenlediği Dijital Dönüşüm Sürecinde Mesleğin Sorunlarının ve Geleceğinin Değerlendirilmesi Çalıştayı'nda Mali Müşavirlerin sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.
REKLAM ALANI
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan,Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden . . .
“Vergiler, gerek ekonomi ve ticaret içindeki yeri, gerekse hemen her insanı ilgilendirmesi sebebiyle geniş, önemli ve değişken bir alandır. . . .
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Avrupa Birliği Fonu’ndan sağlanan kaynakla kadın istihdam eden işverenlere İŞKUR tarafından üç ay süreyle aylık 25 bin TL ücret, vergi . . . .
Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar sebebiyle, 2018 yılında getirilen ve sık sık değişikliğe gidilen bir düzenlemeyle, mal ve hizmet . . . . .
Maliye Bakanlığı Hazine Müsteşarlığı’nın da dâhil edilmesi ile birlikte yapılan değişikliklerle önceki teşkilat yapısı ile karşılaştırılamayacak. . . .
Önceki yazımda, önümüzdeki günlerde Meclis’e sunulması beklenen 9. Yargı Paketi ile İdari Yargılama Usulünde gerçekleştirilmesi . . . .
Ekonomiye katkıda bulunmayan muafiyet ve istisnalara son veren, gayrimenkullerin . . . .
Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin olarak tasarruf tedbirleri paketi ile bazı hususlar açıklanmış ve . . . .
Talep Edenler ; Ertuğrul Davutoğlu, Beyazıthan Güngelen, Mehmet Doğan ve Erhan Yaşar
Yerel seçim sonrasında beklenen tasarruf paketi peyder pey yürürlüğe alınıyor. Yine bu aylarda beklediğimiz vergi paketinde artık son . . . . . .
5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun’a göre; “fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duyusal yetilerinde çeşitli düzeyde kayıplarından dolayı topluma . . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığınca yürütülen kayıt dışı ekonomi ile mücadele çalışmaları kapsamında vatandaşlarımızın ihbar ve . . . . .
TÜRMOB “Hizmet Akdi ile Çalışanlar Bülteni” 2. Sayısı Meslekte Etik.
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na göre SSK statüsünde sigortalı çalıştıran işverenlerin, bir ay içinde .. . . . .
Anayasamız­da, vatandaşlar için iki ödev tanımlanmış­tır. İlki askerlik o da sadece erkeklere, diğeri siyasal haklar ve ödevler bölümünde yer. . . .
Yargı sistemine "seri muhakeme" usulünü dahil eden, Cumhuriyet savcılarının takdir yetkilerini arttırarak "ön ödeme, uzlaşma ve kamu . . . .
Trafik kazaları sonrasında doldurulan kaza tutanağı artık e-Devlet üzerinden doldurulabilecek. e-Devlet'te "Kaza Tutanağı Oluşturma" . . . . . .