Konya SMMM Odası Mesleki İhtisas Eğitimlerine Devam Ediyor
13 Eylül 2022 Salı
Konya SMMM Odası’nın mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında Oda üyelerine yönelik düzenlediği ihtisas eğitimleri devam ediyor.
Konya SMMM Odası Mesleki İhtisas Eğitimlerine Devam Ediyor
Konya SMMM Odası Mesleki İhtisas Eğitimlerine Devam Ediyor

Konya SMMM Odası’nın mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında Oda üyelerine yönelik düzenlediği ihtisas eğitimleri devam ediyor.

Eğitim seminerleri ve mesleki ihtisas kurslarına da önem veren ve bu yönde Oda üyelerine ve stajyerlerine eğitimler düzenleyen Konya SMMM Odasında Yatırım Teşvik Mevzuatı ve İndirimli Kurumlar Vergisi Uygulaması eğitimi düzenleniyor. Oda hizmet binasında düzenlenen kursun eğitmenliği YMM Bilal Özyurt tarafından yapılıyor.

Mesleki eğitim ve gelişime önem verdiklerini bu doğrultu da faaliyetlere aralıksız devam ettiklerini belirten Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal;” Meslektaşlarımız ve stajyerlerimiz için mesleki güncel konularda eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Yalnızca eğitim seminerleri değil ihtisas kurslarını da hızlı şekilde organize edip Oda hizmet binamızda bu eğitimleri düzenliyoruz.

Düzenlediğimiz ihtisas kurslarımıza sadece Konya'dan değil Türkiye genelinden meslektaşlarımız katılım sağlamaktadır. Bugün başlattığımız Yatırım Teşvik Mevzuatı ve İndirimli Kurumlar Vergisi Uygulaması eğitimimize meslektaşlarımız tarafından yoğun bir ilgi oldu ve 4 grupta düzenledik. Bugün 1.grup eğitimleri başladı. Ayrıca diğer konularda eğitim kurslarımız da devam ediyor. İnşaat Sektöründe Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bağımsız Denetçilik Sınavına hazırlık, Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına hazırlık, Staja Giriş Sınavına hazırlık ve SMMM Sınavlarına hazırlık kurslarımızı düzenledik ve bu kurslarımızla ilgili detaylı bilgi ve kayıt formu Oda web sitemizde mevcut.

Eğitimlerimize ilgi göstererek Odamıza destek veren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde belirtti.


1- TÜRMOB Genel Kurulu Yaklaşırken, "Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Kişi mi Mesleğe İtibar Kazandırır, Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor, " Konulu Söyleşimizde . . . .
REKLAM ALANI
2021 yılında vergi uygulamasındaki tartışmalı konuların başında finansman gider kısıtlaması gelmiştir. 2012 yılında Kurumlar Vergisi . . . .
DKV, yani değerli konut vergisi. Önemli bir vergi mi, istemde kalmalı mı yoksa kaldırılmalı mı? Bu gün bu konu üzerinde durmak istiyorum.
Yıllardır çözülemeyen “devreden KDV sorunu”nda geçmişte neler yaşandı, önce ona bakalım. Konu en ciddi şekilde 2018’de gündeme alındı,
213 sayılı Vergi Usul Kanununun 376 ncı maddesi cezalarda indirim uygulaması ile mükellefler veya vergi sorumluları adına kesilen cezalar . . .
Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olanlar EYT kapsamında sayılıyor. Zira 9 Eylül 1999 öncesinde yaş şartı aranmaksızın prim . . .
Önceki yazımda Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun istinaf ve temyize ilişkin maddelerindeki bazı ifadelerin . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2022- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Beyoğlu Mısır Apt Kat:2 Yüksek Ticaret Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokalinde 01 Ekim 2022 Cumartesi günü Sabri Tümer' i Anma Günü Yapılacaktır.
Vergi Usul Kanunu’nun 359’uncu maddesinde “Kaçakcılık Suçları ve Cezaları” yer almaktadır. Şöyle ki;
Pandeminin tahribatını azaltmak ve seçim öncesi toplumun ekonomik yönden sıkıntılı kesimlerini kısmen rahatlatacak önlemleri içeren Torba . . .
Karşılaşmalar 22 Ekim Cumartesi Günü Başlıyor.
21. Anadolu Odaları Eğitim Semineri Programı
Danıştay, inşaat sektörü açısından son derece önemli ve yıllarca tartışması devam eden ihtilaflı bir konuyu daha çözüme kavuşturdu, . . .
Ekim 1996 işe girişim, Mart 1971 doğumum. SSK'lıyım. Hükümetin çıkaracağı EYT yasası formülleri arasında 9.000 prim günü de bulunuyor.
Vadesinde ödenmeyen vergi ve sigorta borçları; son 6 yılda darbe girişimi, aşırı kur yükselişleri, yükselen kredi faizleri, pandemi, . . . .
Son zamanlarda vergi daireleri tarafından miras yoluyla intikal eden gayrimenkul ile gayrimenkul üzerinde yer alan . . . .
Vergi hatalarının düzeltilmesi konusuna devam. Bugün, 24 Mart 2021 tarihli DÜNYA’da yayınlanan makalemin bir kısmını, biraz değiştirerek . . .