Konya SMMM Odası Bilgilendirme Seminerlerine Devam Ediyor
22 Kasım 2022 Salı
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Konya SMMM Odası Bilgilendirme Seminerlerine Devam Ediyor
Konya SMMM Odası Bilgilendirme Seminerlerine Devam Ediyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi Mevzuatında Güncel Değişiklikler” konulu bilgilendirme semineriyle devam etti.


Çok sayıda Oda üyesi ve stajyerinin katıldığı bilgilendirme seminerinin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Abdil Erdal;” Geçtiğimiz günlerde İstanbul Taksim’de ve Bugün Gaziantep Karkamış’ta hain terör örgütü tarafından yapılan saldırılar sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Bir tarafta sürekli değişen mevzuatı takip eden, bir tarafta sürekli artan iş yükü karşılığında çalışan bir mesleği icra diyoruz. Bu sebeple mesleki anlamda devamlı bilgimizi güncel tutmamız gerekiyor. Konya Mali Müşavirler Odası olarak bizler de mesleğimizin ve meslektaşımızın gelişimi için birçok eğitim faaliyetimizi sizlerin de desteğiyle hayata geçiriyoruz. Oda hizmet binamızda çeşitli konularda açtığımız ihtisas kurslarımız başta olmak üzere üyelerimize ve stajyerlerimize yönelik eğitim programlarını Oda hizmet binamızda gerçekleştiriyoruz. Sadece eğitim faaliyetleri değil sosyal faaliyetlerle de meslektaşlarımızla bir arada oluyoruz. Sosyal faaliyetlerimize Ruhsat Dağıtım Törenleri ve sadece meslektaşlarımızın katılacağı Halı Saha Futbol turnuvası düzenleyeceğiz.”


Amacımız Sürdürülebilirlik ve Güven Sağlamak

Dünya Muhasebe Formunun bu yıl ki ana temasına da vurgu yapan Başkan Erdal;”18-21 Kasım tarihlerinde Hindistan’ın Mumbai şehrinde gerçekleştirilen Dünya Muhasebe formunun ana teması Sürdürülebilirlik Sağlamak ve Güven oluşturmaktır. Mesleğimizin gereği de hem sürdürülebilir şekilde işlerimizi devam ettirmek hem de yaptığımız işle ilgili güven ortamı sağlamaktır. Konya Mali Müşavirler Odası olarak meslektaşlarımızın mesleki bilgilerini güncel tutmak ve mesleki güvenilirliği sağlamak amacıyla eğitimler düzenliyoruz ve bu doğrultu da çalışmalar yapıyoruz.”
REKLAM ALANI
9- Avrupa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Aslı Gültekin "VERGİ KANUNLARINDA YAPILAN DÜZENLEMELER " Konusunda Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Soru-Cevap Bölümüne Geçildi. (SON)
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Geçen hafta yapılan açıklama ve raporlardan anladığımız kadarıyla, Ek MTV’nin %80’i ödenmemiş. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi
Fazla ve yersiz olarak ödenen vergilerin iadesinde faiz uygulamasıyla ilgili ilk özel düzenleme 1998 yılında 4369 sayılı Kanun’la yapıldı.
Son 1 aydır kamuoyuna yansıyan haberlerde; Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vergi müfettişleri ve vergi dairesi personeli aracılığıyla “tahsilatı hızlandırma çalışmaları” yaptığını duyuyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, adres değişikliği yapan vatandaşların 31 Mart 2024’te . . . . . . .
Merkez Bankası'nın politika faizinde 500 baz puanlık artış kararı sonrasında kredi kartı, KMH ve ticari kredi faiz tavanları da arttı. Referans . . . .
Merkez Bankası (TCMB) bugünkü toplantısında politika faizini 500 baz puan artışla yüzde 30'a yükseltti.
31/12/2022 itibariyle kanuni koşulları oluştuğu halde uygulanmayan (ertelene) enflasyon muhasebesi (düzeltmesi) mevcut mevzuatta göre . . . .
Bizler “Mersin 100. Yıl Kutlama Meclisi” olarak; Atatürk, Cumhuriyet ve Mersin ortak paydasında, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir . . . . .
2023 yılı, vergi düzenlemelerinin Anayasa’ya aykırılığı iddiaları açısından yoğun geçiyor. Deprem nedeniyle ihdas edilen ek vergi ve ek . . . . . . .
İflas Kanunu’na ilişkin üç iptal kararında da hep, iptal kararının yaratacağı kamu yararını ihlal edecek nitelikteki hukuksal boşluğun yasa . . . .
Yüksek kira ve ev fiyatlarına çözüm arayışları devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten kritik bir açıklama geldi. . . . .
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak ortak sınav tarihlerini açıkladı.
Mersin Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN odamızı ziyaret etti. Valimize Akdeniz Kaymakamı Zeyit ŞENER eşlik etti.
İHH İnsani Yardım Vakfı ile BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, 6 Şubat tarihinde meydana . . . . .
Son aylarda vergi kamuoyunun gündemini oluşturan birkaç dava var: Ek vergi, ek MTV ve finansman gider kısıtlaması (FGK). Bu davalar . . . .
22. Anadolu Odaları Eğitim Semineri - (04 - 07 Ekim 2023)
Avukatlık mesleğinin amacı, hukuki ilişkilerin düzenlenmesini, her türlü hukuki sorun ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun . . . . .