Konya SMMM Odası Bilgilendirme Seminerlerine Devam Ediyor
22 Kasım 2022 Salı
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Konya SMMM Odası Bilgilendirme Seminerlerine Devam Ediyor
Konya SMMM Odası Bilgilendirme Seminerlerine Devam Ediyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi Mevzuatında Güncel Değişiklikler” konulu bilgilendirme semineriyle devam etti.


Çok sayıda Oda üyesi ve stajyerinin katıldığı bilgilendirme seminerinin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Abdil Erdal;” Geçtiğimiz günlerde İstanbul Taksim’de ve Bugün Gaziantep Karkamış’ta hain terör örgütü tarafından yapılan saldırılar sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Bir tarafta sürekli değişen mevzuatı takip eden, bir tarafta sürekli artan iş yükü karşılığında çalışan bir mesleği icra diyoruz. Bu sebeple mesleki anlamda devamlı bilgimizi güncel tutmamız gerekiyor. Konya Mali Müşavirler Odası olarak bizler de mesleğimizin ve meslektaşımızın gelişimi için birçok eğitim faaliyetimizi sizlerin de desteğiyle hayata geçiriyoruz. Oda hizmet binamızda çeşitli konularda açtığımız ihtisas kurslarımız başta olmak üzere üyelerimize ve stajyerlerimize yönelik eğitim programlarını Oda hizmet binamızda gerçekleştiriyoruz. Sadece eğitim faaliyetleri değil sosyal faaliyetlerle de meslektaşlarımızla bir arada oluyoruz. Sosyal faaliyetlerimize Ruhsat Dağıtım Törenleri ve sadece meslektaşlarımızın katılacağı Halı Saha Futbol turnuvası düzenleyeceğiz.”


Amacımız Sürdürülebilirlik ve Güven Sağlamak

Dünya Muhasebe Formunun bu yıl ki ana temasına da vurgu yapan Başkan Erdal;”18-21 Kasım tarihlerinde Hindistan’ın Mumbai şehrinde gerçekleştirilen Dünya Muhasebe formunun ana teması Sürdürülebilirlik Sağlamak ve Güven oluşturmaktır. Mesleğimizin gereği de hem sürdürülebilir şekilde işlerimizi devam ettirmek hem de yaptığımız işle ilgili güven ortamı sağlamaktır. Konya Mali Müşavirler Odası olarak meslektaşlarımızın mesleki bilgilerini güncel tutmak ve mesleki güvenilirliği sağlamak amacıyla eğitimler düzenliyoruz ve bu doğrultu da çalışmalar yapıyoruz.”
REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN, Sosyal Güvenlik Kurumu “2022 Yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Faaliyetleri” . . .
Okurlara yararlı olabileceği inancı ile her ay, bir önceki ayın önemli ve pek çok mükellefi ilgilendirebilecek özelgelerinin özetlerini yayınlama . . .
04.01.1961 tarih ve 213 sayılı VUK’un 359’uncu maddesinde vergisel işlemler yönünden kaçakçılık suçları hüküm altına alınmıştır. Buna göre . .
Vergi hatalarının düzeltilmesiyle ilgili Ağustos ve Eylül aylarında altı makale yazdım. Birinci makalede genel olarak mevzuatı özetleyip bir . . .
2022 yılı sona yaklaşırken işletmelerimiz ve kurumlarımızın alacaklarının tahsil edilebilme risk derecesini değerlendirmeleri, gerçek
Bazı yasal düzenlemelerin uygulamasına baktıkça, insanlarımız bunlardan yararlansın diye mi yoksa yararlanmasın diye mi çıkarıldığını . . .
9 Kasım 2022 tarih ve 32008 sayılı Resmi Gazete’de “7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
TÜRMOB bilindiği gibi ülkedeki mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin üye oldukları bir birliğin adı
Ücretli çalışanlar için vergi diliminde tarife tartışmalarına son vermek için, ücretlilere farklı, diğer 6 gelir unsurlarına ise ayrı beyanname . . .
2022 yılı için % 122,93 (yüz yirmi iki virgül doksan üç) olarak tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere Türmob seçimleri 7 yönetim çağdaş, 2 yönetim meslekte birlik üyesi ile sonuçlanmıştı.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun... İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. Ekim ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca “Bu kanuna göre vergisi ödenmeden veya eksik ödenerek yurda sokulan . . . .