Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal' dan; "Aidat Borçlarına Yapılandırma Hatırlatması"
22 Ocak 2021 Cuma
Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal, yapılandırma kanunu kapsamında oda aidat . . .
Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal
Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal' dan;

Aidat Borçlarına Yapılandırma Hatırlatması

Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal, yapılandırma kanunu kapsamında oda aidat borçlarının gecikme zamsız 6 ay taksitle ödenebileceğini belirtti. Oda üyelerine çağrıda bulunan Erdal, "Yasadan faydalanmak isteyen meslektaşlarım 28 Şubat 2021 tarihine kadar odamızın internet şubesinden veya Odamıza şahsen başvurarak aidat borçlarını yapılandırabilirler" dedi.

Yapılandırmaya ilişkin açıklama yapan Başkan Abdil Erdal, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 17/11/2020 tarih ve 31307 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun çerçevesinde, odamıza borcu olan üyelerimiz, borçlarını gecikme zamsız peşin olarak veya 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Yasadan faydalanmak isteyen meslektaşlarım 28 Şubat 2021 tarihine kadar odamızın internet şubesinden veya Odamıza şahsen başvurarak yapılandırma işlemlerini yapabilirler" ifadelerini kullandı.

"Yapılandırma Başvuruları İnternet Üzerinden Yapılabilir"

Yapılandırma ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Başkan Erdal, kanunun 31 Ağustos 2020 öncesi dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsadığını dile getirdi. 

Başkan Erdal "Pandemi sürecinde Odamızın internet şubesini yeniledik. Bu kapsamda üyelerimiz Odamızla ilgili birçok işlemi internet şubemizden gerçekleştirebiliyor. Aidat yapılandırma işlemi de internet şubemiz üzerinden çok kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Aidat borcu olan meslektaşlarım Odamızın internet şubesini kullanarak borçlarını kolaylıkla yapılandırabilir. Kanun kapsamında taksitlendirilen aidatların 1. taksitleri 28 Şubat 2021 tarihine kadar ödenebilecektir. Yapılandırılan aidatların taksit ödemeleri aylık olarak yapılacak olup, ödeme süresinde kısmen veya tamamen 2 taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma iptal edilecektir. Üyelerimizin taksitlendirme imkânından faydalanabilmeleri için 28 Şubat 2021 tarihine kadar Odamızın internet şubesinden veya Odamıza şahsen başvurmaları gerekmektedir. Peşin ödeme yapmak isteyen üyelerimiz de 28 Şubat 2021 tarihine kadar internet şubemiz üzerinden borçlarını yapılandırarak gecikme zamsız olarak borçlarının tamamını ödeyebilirler. 
Açış Konuşması; Ali Haydar Tunç (İSMMMO Başkan Yardımcısı), Moderatör ; Halim Bursalı (İSMMMO Y.K.Ü), Konuşmacılar ; Yalçın Sütütemiz-(İstanbul TESMER Eğitmeni) ve Mücahit Yılmaz - (İstanbul TESMER Eğitmeni "Yapılandırmada Dikkat Edilecek Hususlar ve İstihdam Teşvikleri"
Bir işverenden, is yeriinde yürüttüğü mal veya hizmet üretimine ilişkin yardımcı işlerinde veya asıl işin bir bölümünde . . .
Bilindiği üzere, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında riskli yapılara . . . .
İmar Barışı kapsamında 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 16. maddesiyle getirilen düzenlemeye göre Yapı Kayıt Belgesi başvuruları . . . .
Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı. 56 saat sürecek kısıtlama öncesi İçişleri Bakanlığı,
Uzun bir süredir ekonomik kalkınma ve bölgesel istihdama destek sağlanması amacıyla sosyo-gelişmişlik endeksi düşük illerde
Merkez Bankası (TCMB), Aralık ayında 200 baz puanlık artışla yüzde 17 düzeyine yükselttiği politika faizini değiştirmedi.
"Vergi Borcu Yapılandırma Ödemesi İçin Son Gün 1 Mart 2021"
Gelir Vergisi Kanunu, her bir gelir unsuru için hangi harcamaların gider kabul edileceğini ayrı ayrı ve sayma yöntemi ile belirlemiştir.
Çünkü Gelir Vergisi Kanunu’nda yapılan bazı değişiklikler sonrası, daha önce ücret geliri nedeniyle beyanname vermek zorunda olmayan . . .
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, DÜNYA için kaleme aldığı yazısında, "Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören,
İdareye sunulması gereken ilk ülke bazlı raporların Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi Transfer Sistemi (BTRANS) aracılığıyla gönderilmesine . .
29 Eylül 1981 doğumlu, 15 Eylül 1997 SSK girişliyim. 2008 Ağustos'tan bu yana emeklilik işlemlerinin vakıf üzerinden
Yazımın başlığını okudu-ğunuzda “yok artık, mümkün değil“ diye düşüneceksiniz. Yazımın tamamını okuduğunuzda ise;
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Vergi Usul Kanunu Sıra No 385 sayılı Genel Tebliğ ile Otomatik Satış Makineleri ile Yapılan Satışlarda Belge Düzenine yönelik
Ülkemizde maalesef yasal mevzuatta çok sık değişiklik yapılıyor, yeni düzenlemeler ardı ardına yürürlüğe giriyor. Ancak, . . .