Kadın Muhasebeciler Derneği ilk çalıştay ve tatil programını Keşan - Mecidiye de Gerçekleştirdi.
05 Eylül 2021 Pazar
Çalıştayda; Muhasebe mesleğinde karşılaşılan sorunlar, ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.
Kadın Muhasebeciler Derneği ilk çalıştay ve tatil programını Keşan - Mecidiye de Gerçekleştirdi.
Kadın Muhasebeciler Derneği ilk çalıştay ve tatil programını Keşan - Mecidiye de Gerçekleştirdi.

Çalıştayda; Muhasebe mesleğinde karşılaşılan sorunlar, ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Kadın Muhasebeciler Derneği, bugüne kadar geçen altı yıllık süre içerisinde faaliyetlerini sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur. Bu anlamda gerek pandemi döneminde, gerekse tatil dönemlerinde çalışmalarını her daim devam ettirmiştir. Yapmış olduğu çalışmalarda, kadim zamandan gelen ve kadın olmaktan kaynaklanan yeteneklerin önemi büyüktür. Dayanışma ve paylaşımlarda, gerçekleştirilen tüm etkinliklerde gruplar üstü ve partiler üstü bir politika izlenmiştir.

Keşan’da yaptığı çalıştay da kadın sorunlarında ve meslek sorunlarında çözüm için neler yapılabilir üzerine fikir alış verisi yapılmış, konu üzerinde kafa yorulmuştur. Dünyanın yarısı kadınlar olmadan sorunların çözülemeyeceğinin altı çizilmiştir. Sorunların ancak ve ancak, ataerkil bakış açısından vazgeçilerek, erkek kadın hep birlikte aşılacağı vurgulanmıştır. Gittikçe içinde çıkılmaz hale gelen angaryaların ve kadın muhasebeci olarak yaşanan sıkıntıların çözümü için rapor hazırlanıp İSMMMO ve TÜRMOB’a verilmesine karar verilmiştir. 

Çalştay'ın ll. Bölümünde; Nurten Demirel (SMMM) "Tövbemi Bozdum ANNE" adlı kitabı hakkında, Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülzar Özev ; "TANRIÇALAR" Mitolojide Kadınlar adlı Kitabı hakkında tanıtım yaptılar. 

Mitolojide Kadınlar hakkında detaylı bilgi verirken, kadın meslek mensupları ile karşılıklı fikir alış verişinde bulunduktan sonra; Dernek başkanı sayın ÖZEV; Muhasebe mesleğine Katkılarından Dolayı Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer'i  Plaketle Ödüllendirerek teşekkürlerini sunarken, tüm katılımcı arkadaşlarına teşekkür ederek, çalıştay'ı sonlandırdılar.


Resimlerin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. >>>>> https://www.facebook.com/%C4%B0ktisadi-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Haber-Ajans%C4%B1-136019793252536

7- Divan Başkanı Orhan Üstekidağ Genel Bir Bilgilendirme Yaptıktan Sonra Genel Kurulu Selamlayarak Kapattı.
Aynı Zamanda İktisadi Dayanışma Yazı Ailemiz Yazarlarından Olan Değerli Arkadaşım Emir Es'in Vefatını Üzülerek Öğrenmiş Bulunuyoruz.
İngiliz haber ajansı Reuters, Rusya'nın Suriye'de muhaliflerin elindeki son bölge olan kuzeybatı bölgelerine hava saldırılarını artırdığını,. . .
Merkez Bankası'nın faiz indirim kararıyla yükselişe geçen dolar/TL, yeni haftaya 8,89'luk yeni zirveyle başladı. Karar sonrası yabancı çıkışı . . .
İnternette “Emeklilik statüsünün belirlenmesinde son 7 yılın önemi? ve “Emeklilikte son yedi yıl hesabı nasıl yapılır? başlıklı yazılarınızı . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından 2 Eylül 2021 gün ve Sıra No: 531 ile “Akaryakıt ve LPG piyasasının yanı sıra . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Oğlum 1.5 yıl işsizdi. GSS borcu birikti. Şimdi işe girdi borcu yapılandıracağız. İnternet üzerinden SGK'ya başvurduğumuzda, 2.307 TL . . . .
Köşemde, 11 Ocak 2021 tarihinde “Akarkayıt dağıtım şirketi mi, sahte fatura üretim merkezi mi?” ve 18 Ocak 2021 tarihinde de “Akaryakıta . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
İşçi-İşveren anlaşmazlıklarında ihbar tazminatı da önemli bir anlaşmazlık konusudur. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. maddesi, . . .
Değerli Yüksek Ticaretli ve Marmara’lı okuldaşlarım. Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel . . .
09.06.2021 tarihi itibarıyla ilk derece (Vergi Mahkemeleri) yargı mercileri nezdinde dava açılmış ya da dava açma süresi henüz geçmemiş . . .
Akaryakıt ve LPG piyasasında rekabet eşitliği sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi amacıyla 7318 Sayılı . .
Geçtiğimiz Ağustos ayında bir bölgemizde sel felaketleri yaşarken bir bölgemizde çok sayıda yangınla karşılaştık. Felaketlerde elbette . . . .
Hazine, haksız vergi alır mı? Alır. Bu sonuç çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. Örneğin mükellef ihtirazi kayıtla beyanname verip, . . .
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Yapılandırma Müracaat Süreleri İçin Son Tarih 30 Eylül 2021
Doğum tarihim 14 Aralık 1970. İlk kez 1 Aralık 1992'de sigortalı olarak işe başladım. Şu an çalışıyorum, 9450 prim günüm var.. . . .