Kadın Muhasebeciler Derneği Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor.
29 Şubat 2020 Cumartesi
Her ayın sonunda, rutin olarak yaptığı etkinliği bu sefer Fatih'in Balat semtinde gerçekleştirdi.Programın açılışından Başkan Gülüzar Özev konukları selamlamak . . . .
Kadın Muhasebeciler Derneği Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor.
Kadın Muhasebeciler Derneği Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor.

Her ayın sonunda, rutin olarak yaptığı etkinliği bu sefer Fatih'in Balat semtinde gerçekleştirdi.

Programın açılışından Başkan Gülüzar Özev konukları selamlamak amacıyla sözlerine şöyle başladı;"Sevgili kadınlar, derneğimizin toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Biliyorsunuz yarın Mart ayına giriyoruz. Yani, Dünya Emekçi Kadınlar Gününün bir ay boyunca kutlanacağı bir aya başlıyoruz. Bu ayda, toplantılar, etkinlikler, eylemler olacak. Bizler, dernek olarak bu çalışmaların içinde olacağız, katılımda bulunacağız."


Sizlere yakın zamanda yaşadığım bir olayı anlatayım. 

Anadolu'da bir söz vardır: "kadını dövmüşler vay arkam demiş." Yani destek, dayanak aramış kadın. 

Eskilerde bu destek kişi; baba, amca, abi, dayı gibi yakın akrabalarmış. Kadın cinayetlerine baktığımızda, bu desteklerin, kösteğe daha kötüsü cellada dönüştüğünü görüyoruz. İşte tam da bu noktada sivil toplum kuruluşlarının, kısaca STK'ların önemi ortaya çıkıyor.

Geçenlerde beni bir meslektaşım aradı. Dedi ki; bir tanıdık arkadaşım var , kocasından boşanmak istiyor, ama parası olmadığı için avukat tutamıyor. Ücretsiz avukat bulabilir miyiz. Ben de avukat Devrim arkadaşımı aradım. Baronun bu konuda yardımcı olacağını  söyledi. Eşinden boşanmak isteyen hanım arkadaşa telefonla döndüm, durumu izah ettim. O hanım arkadaş da ancak dernek vasıtasıyla yardım ediyorlarmış deyince, gerektiği yönde yardımcı oldum.

Diğer bu olay mahallemde oldu. Dernek üyemiz bir arkadaşımıza, apartman kapıcısı sözlü tacizde bulunmuştu. Gerek, Kadın Muhasebeciler Derneği olarak gerekse, Atakent Kadın Meclisi olarak, diğer kadın örgütleri olarak destek verdik. Savcılık sürecinde yardımcı olduk. Tacizde bulunan şahsı o bölgeden uzaklaştırdık.


Bu anlattığım, iki olay da sivil toplum kuruluşunun önemini anlatan olaylardır. Değerli arkadaşlar bizler eğer bu oluşumlara destek verirsek, dar duruma düştüğümüzde yalnız kalmayız. Arkamızda dağ gibi kurumları buluruz."

Programda, Yazar Feyza Hepçilingirler ve Avukat Devrim Avcı konuşmacı olarak yer aldılar. 

Modaretörlüğünü Mali Müşavir Elif Ünal’ın yaptığı söyleşide ilk olarak Feyza Hepçilingirler söz aldı.

Yazar, bugüne kadar yayınlanmış olan 55 adet kitabını yazarken, yaşadığı zorluklardan söz etti. Türkiye koşullarında yazar ve aydınların yaşadığı, yasaklama ve engellerden kendisinin de payını aldığını anlattı. Dernek üyelerinin çoğunun okuyarak geldiği “Eski Bir Balerin” ve  “Sabah Yolcuları”kitabını kısaca tanıttı. Sait Faik gibi bir çok edebiyat ödülüne sahip olan Yazar Feyza Hepçilingirler, katılımcılara eşsiz bir vakit geçirtti.


Evlenme ve boşanmalarda kadınlarını hukuki hakları konusuna ise Devrim Avcı değindi. Kadınların aile içi gördüğü şiddette neler yapması gerektiğini, kanuni haklarını anlattı. Nafaka davasının ne gibi hukuki kazanımlar sağladığı, mal ortaklığı, evlilik sözleşmesi gibi hususlara değindi. İstanbul sözleşmesini anlattı.Toplantı sonrası ;iktisadi Dayanışma kameralarına topluca Resim veren kadın Muhasebeciler derneği mensupları....

Modarötör Elif Ünal, bir sonraki toplantının; 28 Mart 2020 Cumartesi günü yine sabah saatlerinde, kahvaltı eşliğinde olacağını duyurdu. Konuşmacının Türkiye’nin yetiştirdiği çok değerli bir yazar olan, Zeynep Oral'ın katılacağı duyurusu yapıldı. Toplantı bitiminde rehber eşliğinde Balat gezisi yapıldı.


TOPLANTI RESİMLERİNE ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .
Konya S.M. Mali Müşavirler Odasında 24. Olağan Genel Kurulu ve Oda kurullarının seçimi 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.
Şirketlerde sermaye artırımları bedelli ya da bedelsiz olarak yapılabilmektedir. Şirketlerin yeni hisse ihraç etmesi ve bu hisselerin nakit . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında . . . .