Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev ; "MMMBD Genel Kurullarının Ardından"
01 Ekim 2021 Cuma
Muhasebeciler topluluğu 2021 yılı Eylül ayını genel kurullarla geçirdi.
Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev  ; "MMMBD Genel Kurullarının Ardından"
Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev  ; 

"MMMBD Genel Kurullarının Ardından"
 
Muhasebeciler topluluğu 2021 yılı Eylül ayını genel kurullarla geçirdi. Ülke çapında yapılan yirmi yedi genel kurulun, on beş tanesi İstanbul’da yapıldı. Ben ve arkadaşlarım Kadın Muhasebeciler Derneği Olarak bazı ilçelerin genel kurullarında bulunduk.  Beyoğlu, Şişli, Bakırköy, Küçükçekmece, Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinin Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Dernekleri Genel Kurullarında söz aldık ve konuştuk. Katıldığımız ilçelerde dernek görevlileri bize çok nazik, kibar ve misafirperver davrandılar. Buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Genel Kurullarda oda yöneticileri ve temsilcileri de bulunuyordu. Onlar da meslekle ilgili gerçekleştirdikleri ve gerçekleştiremediklerini konuları anlattılar. Yalnız dikkatimi çeken husus farklı bir sesin, farklı bir rengin pek olmamasıydı. Ama arkadaşlar toplantı için çok emek harcamışlardı. Bu durum kusursuz gerçekleştirdikleri organizasyonlardan belliydi. Hepsinin ellerine sağlık diyor.  Yeni yönetimlere seçilen meslektaşlarıma üstün başarılar temenni ediyorum. Demokrasi ve insan hakları mücadelesinde çok önemli yer tutan derneklerin, çoğalmasını ve duyarlılıklarının artmasını canı gönülden diliyorum. 


Verecekleri mesleki mücadele ve çalışmalarında Kadın Muhasebeciler olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirtir, Mesleğimiz ve mesleki mücadellerinde başarılar dilerim.
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .
Konya S.M. Mali Müşavirler Odasında 24. Olağan Genel Kurulu ve Oda kurullarının seçimi 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.
Şirketlerde sermaye artırımları bedelli ya da bedelsiz olarak yapılabilmektedir. Şirketlerin yeni hisse ihraç etmesi ve bu hisselerin nakit . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında . . . .