Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev ; "MMMBD Genel Kurullarının Ardından"
01 Ekim 2021 Cuma
Muhasebeciler topluluğu 2021 yılı Eylül ayını genel kurullarla geçirdi.
Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev  ; "MMMBD Genel Kurullarının Ardından"
Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev  ; 

"MMMBD Genel Kurullarının Ardından"
 
Muhasebeciler topluluğu 2021 yılı Eylül ayını genel kurullarla geçirdi. Ülke çapında yapılan yirmi yedi genel kurulun, on beş tanesi İstanbul’da yapıldı. Ben ve arkadaşlarım Kadın Muhasebeciler Derneği Olarak bazı ilçelerin genel kurullarında bulunduk.  Beyoğlu, Şişli, Bakırköy, Küçükçekmece, Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinin Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Dernekleri Genel Kurullarında söz aldık ve konuştuk. Katıldığımız ilçelerde dernek görevlileri bize çok nazik, kibar ve misafirperver davrandılar. Buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Genel Kurullarda oda yöneticileri ve temsilcileri de bulunuyordu. Onlar da meslekle ilgili gerçekleştirdikleri ve gerçekleştiremediklerini konuları anlattılar. Yalnız dikkatimi çeken husus farklı bir sesin, farklı bir rengin pek olmamasıydı. Ama arkadaşlar toplantı için çok emek harcamışlardı. Bu durum kusursuz gerçekleştirdikleri organizasyonlardan belliydi. Hepsinin ellerine sağlık diyor.  Yeni yönetimlere seçilen meslektaşlarıma üstün başarılar temenni ediyorum. Demokrasi ve insan hakları mücadelesinde çok önemli yer tutan derneklerin, çoğalmasını ve duyarlılıklarının artmasını canı gönülden diliyorum. 


Verecekleri mesleki mücadele ve çalışmalarında Kadın Muhasebeciler olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirtir, Mesleğimiz ve mesleki mücadellerinde başarılar dilerim.
5- Divan Başkanı Numan Sağ Genel Kurulu Yönetti. Genel Kurulun Tamamını ve Konuşmacıların Taamamını Bu Bölümde İzleyebilirsiniz..
Köşemde, 10.07. 2020 tarihinde “Gri liste tehlikesi” başlıklı yazımı okumuştunuz. Bu uyarımın üzerinden 1.5 yıl geçmeden Türkiye Mali . . . .
Zaman zaman kamu kurumlarının özellikle belediyelerin kendilerine yakın gördükleri bazı dernek ve vakıflara nakit para aktarımında . . . .
7326 sayılı Kanun ile Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31’inci maddesine yeni bir düzenleme eklenmiştir.Buna göre, tam mükellefiyete tabi ve . .
El birliği mülkiyet halinde, mülkiyet hakkına sahip ortakların her birinin doğrudan doğruya mülkiyeti kullanma hakları yoktur. . . . .
Tak tak tak! Kapı şiddetle çalınıyor. Hayırdır, sabah sabah kim o derken bir bakıyorum . . . .
Girişim sermayesi yatırım fonları, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (Kanun) 54’üncü . . .
Bilindiği üzere bağımsız denetim; finansal tablo ve diğer finansal bilgilerin, finansal raporlama
YILDIZ Holding, 2018’in ilk aylarında bankalarla 6.5 milyar dolarlık kredi yeniden . . . .
Çağımızın meşhurları olan internet ünlüleri, bir başka deyişle fenomenleri internetten elde ettikleri şöhretlerini gelire dönüştürebiliyorlar.
Başlık bana ait ama kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun tam da bunu söylüyor. Kanun özetle, borçlarını . . . .
Uzun zamandır yeni kuruluş faaliyet izinleri durdurulan döviz büfelerinin kuruluş ve faaliyet . . .
Farkında mısınız bilmiyorum ama, son zamanlarda devamlı eleştiren ve/veya eleştirecek . . .
Pandemi süreci hem dünyada hem de Türkiye'de e-ticaretin müthiş şahlanışına neden oldu. . ..
3600 ek gösterge seçim sürecinin yaklaşması ile birlikte yeniden hükümet tarafından gündeme getirilmeye başladı. . . . .
Kendi isteğiyle işten ayrılan kişi tazminat talebinde bulunmamışsa, daha sonra talep edebilir mi? Aradan 10 sene geçmiş durumda.
Güncel Değişikliklerden sıcağı sıcağına haberdar olmak için ; Telefon numaranız veya E-mailiniz adresinizde herhangi bir değişiklik var ise;
Yeni vergi düzenlemesine göre; yıllık cirosu 240 bin liranın altında olan 835 bin esnaf vergiden muaf tutulacak.