KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ten, Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
28 Temmuz 2022 Perşembe
Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya SMMM Odası Başkanlığına yeniden. . . .
KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ten, Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ten, Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya SMMM Odası Başkanlığına yeniden seçilen Abdil Erdal’ı makamında ziyaret ederek yeni dönem için hayırlı olsun temennisinde bulundu. 

Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal, Başkan Yardımcısı Halil Bıçakçı, Başkan Yardımcısı ve Sayman Mehmet Akif Yıldırım, TESMER Sekreteri Hüseyin Sezen ziyarette ev sahipliği yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal; KTO Başkanımız Sayın Selçuk Öztürk Bey ziyaretleriyle bizleri onurlandırdılar. Kendileriyle hem odamızın faaliyetlerini hem de Konya ekonomisi üzerine konuşma fırsatı bulduk. Odalarımız arası iş birlikteliğine önem veriyoruz ve bu yönde birlikte projeler geliştirmek istiyoruz.  Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. 
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
1.Gün: Mardin – Kırklar Kilisesi – Mardin Müzesi – Kasımiye Medresesi – Abbaralar – Deyr-ül Zafaran Manastırı
Bu yazımda TÜRMOB tarafından yeni yayınlanmış bulunan bir Mali Mevzuat Yorum - Uygulama Sirküleri’ne değinmek istiyorum
Gelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 18. maddesi ile Vergi Usul Kanunu’nun 140/2. . . . .
Değeli Okurlar, bir süredir tatilde olmam nedeniyle yazılarıma ara vermiştim. Verginin gündemi tatil yapmadığından bu arada birçok yasal ve . . .
Türkiye'de şirket sahibiyim ve Bağ-Kur primi ödemekteyim. Yaklaşık 6 ay önce temelli olarak Avusturya'ya taşındım ancak ne yapacağımı . . .
Köşemde, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Yasa Teklifi Meclis'e sunulduğunda, “İstanbul Dubai'ye rakip olabilir” başlıklı yazımı okumuştunuz
Cenazesi 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 11.00'de Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde yapılacak törenin ardından
Son 2,5 yıldır hayatımızı alt üst eden COVID-19’da tam her şey yoluna girdi denirken bir anda vaka sayıları artmaya başladı. . . . .
Bu köşeyi izleyenler fark etmiştir, farklı görüşlerin olduğu, farklı yorumların yapıldığı konular ilgimi çekiyor. Vergi mevzuatı zaten bu tür . . . .
6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ile halka açık olmayan sermaye şirketlerine de, halka açık şirketlerde olduğu gibi, yıl dolmadan önce . . . .
TÜRMOB tarafından 22 Haziran 2022 günü Ankara Sheraton Hotel’de Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısında TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu;
Köşemde, Anayasa Mahkemesi'nin iadesi talep edilen vergilere ilişkin açılan vergi davalarında %50 teminat alınmadan yürütmenin . . . . .
Bu konudaki duyarlı davranış için TRT ve program yapımcı ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum…
Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkındaki Kanun’un 58. maddesinin 5. Fıkrasında yer alan ve ödeme emrine karşı dava açıp ta davasında . . .
Gider Vergileri Genel Tebliğ Taslağı (Seri No:92) Hazırlanmıştır.
TÜİK tarafından yayınlanan 2020 yılı istatistiklerine göre taşımacılık hizmeti; ülkemizin hizmet ihracatı içerisinde %64,6 ile ilk sırada yer almaktadır.