"İstanbul Yüksek Ticaretliler ve M.Ü. İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şube Yönetiminden"
12 Ekim 2021 Salı
İlk İcraat Öğrenciler İçin Geldi.
"İstanbul Yüksek Ticaretliler ve M.Ü. İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şube Yönetiminden"

"İstanbul Yüksek Ticaretliler ve M.Ü. İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şube Yönetiminden"

İlk İcraat Öğrenciler İçin Geldi.


Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Mezunları Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu, seçildikten sonra ilk toplantısını 30 Eylül Çarşamba akşamı Beyoğlu'ndaki Dernek Lokalinde yaptı.

İlk toplantıda yapılan görev dağılımından sonra acil olarak, öğrencilerin yüksek kiralar nedeniyle ev kirala yamadıkları, sokakta kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldıkları sorunu ele aldı. 

Yönetim Kurulu'nun görev dağılımından sonra aldığı ilk kararda, kendi öğrencilikleri döneminde de büyük zorluklar altında eğitimini almak zorunda kalan mezunlarının dahil edileceği bir yardım kampanyası yapılması kararlaştırıldı. 

Aşağıda görülen duyuru hazırlanarak mezunlarına gönderilmeye başlandı. Kampanyanın sonuçlarını öğrencilere aktarmak için İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı Yönetim Kurulu'ndan destek alınacağını vurgulayan Karadağ,

Tüm mezunların kendi okudukları dönemde çektikleri zorlukları hatırlamalarını ve bu kampanyaya destek vermeye çağırdıklarını ifade eden Başkan Y. Süleyman Karadağ, tüm mezunlarına güvendiklerini ve katkılarını beklediklerini belirtti.
5- Divan Başkanı Numan Sağ Genel Kurulu Yönetti. Genel Kurulun Tamamını ve Konuşmacıların Taamamını Bu Bölümde İzleyebilirsiniz..
Köşemde, 10.07. 2020 tarihinde “Gri liste tehlikesi” başlıklı yazımı okumuştunuz. Bu uyarımın üzerinden 1.5 yıl geçmeden Türkiye Mali . . . .
Zaman zaman kamu kurumlarının özellikle belediyelerin kendilerine yakın gördükleri bazı dernek ve vakıflara nakit para aktarımında . . . .
7326 sayılı Kanun ile Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31’inci maddesine yeni bir düzenleme eklenmiştir.Buna göre, tam mükellefiyete tabi ve . .
El birliği mülkiyet halinde, mülkiyet hakkına sahip ortakların her birinin doğrudan doğruya mülkiyeti kullanma hakları yoktur. . . . .
Tak tak tak! Kapı şiddetle çalınıyor. Hayırdır, sabah sabah kim o derken bir bakıyorum . . . .
Girişim sermayesi yatırım fonları, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (Kanun) 54’üncü . . .
Bilindiği üzere bağımsız denetim; finansal tablo ve diğer finansal bilgilerin, finansal raporlama
YILDIZ Holding, 2018’in ilk aylarında bankalarla 6.5 milyar dolarlık kredi yeniden . . . .
Çağımızın meşhurları olan internet ünlüleri, bir başka deyişle fenomenleri internetten elde ettikleri şöhretlerini gelire dönüştürebiliyorlar.
Başlık bana ait ama kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun tam da bunu söylüyor. Kanun özetle, borçlarını . . . .
Uzun zamandır yeni kuruluş faaliyet izinleri durdurulan döviz büfelerinin kuruluş ve faaliyet . . .
Farkında mısınız bilmiyorum ama, son zamanlarda devamlı eleştiren ve/veya eleştirecek . . .
Pandemi süreci hem dünyada hem de Türkiye'de e-ticaretin müthiş şahlanışına neden oldu. . ..
3600 ek gösterge seçim sürecinin yaklaşması ile birlikte yeniden hükümet tarafından gündeme getirilmeye başladı. . . . .
Kendi isteğiyle işten ayrılan kişi tazminat talebinde bulunmamışsa, daha sonra talep edebilir mi? Aradan 10 sene geçmiş durumda.
Güncel Değişikliklerden sıcağı sıcağına haberdar olmak için ; Telefon numaranız veya E-mailiniz adresinizde herhangi bir değişiklik var ise;
Yeni vergi düzenlemesine göre; yıllık cirosu 240 bin liranın altında olan 835 bin esnaf vergiden muaf tutulacak.