İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası binası ‘zorla’ boşaltılıyor:
15 Eylül 2022 Perşembe
İstanbul Barosu yanında bulunan İstiklal Caddesi’ndeki Yeminli Mali Müşavirler Odası tüm çabalara rağmen boşaltılıyor. Adıyaman, “Bizi . . . .
İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası binası  ‘zorla’ boşaltılıyor:

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası binası ‘zorla’ boşaltılıyor: 

İstanbul 2 No’lu baroya verilecek

İstanbul Barosu yanında bulunan İstiklal Caddesi’ndeki Yeminli Mali Müşavirler Odası tüm çabalara rağmen boşaltılıyor. Adıyaman, “Bizi sokağa atıyorlar, yerimizi yeni kurulan baroya verecekler” dedi.

Ferhat Yaşar

fyasar@gazeteduvar.com.tr

DUVAR - İstiklal Caddesi’ndeki Yeminli Mali Müşavirler Odası tüm çabalara rağmen boşaltılıyor. Yeminli Mali Müşavirler Odası kamu niteliğini taşıyan bir kuruluş. Oda üyelerinin yaklaşık yüzde 70’i devletin denetim elemanlığından geliyor. Oda 20 yıldır aynı binayı kullanıyor. Bina daha sonra vakıflar genel müdürlüğüne devredildi. Başkan Yardımcısı Vahap Adıyaman, "Metruk halde aldığımız binayı 2 milyon dolar harcadık. Tadilat bahanesiyle bize 2021 sonunda boşaltın denildi.

'2 NO'LU BAROYA VERECEKLERİNİ ÖĞRENDİK'

Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Vahap Adıyaman, yaşananlara tepki gösterdi. “Üç gün önce kurulan ve sayısı iki bini bulamayan 2 No’lu Baro için bizi sokağa atıyorlar” diyen Adıyaman, şunları söyledi: “Burasını hazineden 2000’li yıllarda 10 yıllığına kiralandı. 10 yılın sonunda biz de vakıflara geçen önemli binalardan olduk. 2021 sonunda gerekçesiyle ihtarname gönderdi. Ancak biz konferans salonu dahil her yeri yaptırdık. Asansör dahil. Çalışan işleyen pırıl pırıl bir bina. Görüşenler sürerken burayı boşaltıp 2 No’lu baroya vereceklerini öğrendik. Mesele bu. Vakıflar ve Maliye Bakanı ile görüşmeler yaptık. Kültür Bakanı ile yaptık. Bakan bize, “Kamu kurumusunuz. Ama siz çıkacaksınız çare yok. Çünkü yukardan geldi. Sizi sokağa atmayacağız” ifadelerini kullandı.

Adıyaman açıklamasının devamında "Ama cuma günü tahliye yazısı gönderdiler. Şu anda tahliye ediyorlar. İkinci katta vergi konseyi var. Maliye bakanlığına bağlı. Orayı da boşaltacaklar. 2 No’lu İstanbul Barosu üçüncü katı boşaltmayın çünkü o konferans salonunu kullanacağız’ dedi bize.  Devlete katkı sunan bir kurumu sokağa atıyorsunuz. Ne için, 3 gün önce kurulan ve sayısı 2 bini bulmayan baro için. Niye burası? İstanbul Barosu burada ondan” değerlendirmesinde bulundu. (13.09.2022-Gazeteduvar)

1- TÜRMOB Genel Kurulu Yaklaşırken, "Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Kişi mi Mesleğe İtibar Kazandırır, Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor, " Konulu Söyleşimizde . . . .
REKLAM ALANI
2021 yılında vergi uygulamasındaki tartışmalı konuların başında finansman gider kısıtlaması gelmiştir. 2012 yılında Kurumlar Vergisi . . . .
DKV, yani değerli konut vergisi. Önemli bir vergi mi, istemde kalmalı mı yoksa kaldırılmalı mı? Bu gün bu konu üzerinde durmak istiyorum.
Yıllardır çözülemeyen “devreden KDV sorunu”nda geçmişte neler yaşandı, önce ona bakalım. Konu en ciddi şekilde 2018’de gündeme alındı,
213 sayılı Vergi Usul Kanununun 376 ncı maddesi cezalarda indirim uygulaması ile mükellefler veya vergi sorumluları adına kesilen cezalar . . .
Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olanlar EYT kapsamında sayılıyor. Zira 9 Eylül 1999 öncesinde yaş şartı aranmaksızın prim . . .
Önceki yazımda Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun istinaf ve temyize ilişkin maddelerindeki bazı ifadelerin . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2022- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Beyoğlu Mısır Apt Kat:2 Yüksek Ticaret Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokalinde 01 Ekim 2022 Cumartesi günü Sabri Tümer' i Anma Günü Yapılacaktır.
Vergi Usul Kanunu’nun 359’uncu maddesinde “Kaçakcılık Suçları ve Cezaları” yer almaktadır. Şöyle ki;
Pandeminin tahribatını azaltmak ve seçim öncesi toplumun ekonomik yönden sıkıntılı kesimlerini kısmen rahatlatacak önlemleri içeren Torba . . .
Karşılaşmalar 22 Ekim Cumartesi Günü Başlıyor.
21. Anadolu Odaları Eğitim Semineri Programı
Danıştay, inşaat sektörü açısından son derece önemli ve yıllarca tartışması devam eden ihtilaflı bir konuyu daha çözüme kavuşturdu, . . .
Ekim 1996 işe girişim, Mart 1971 doğumum. SSK'lıyım. Hükümetin çıkaracağı EYT yasası formülleri arasında 9.000 prim günü de bulunuyor.
Vadesinde ödenmeyen vergi ve sigorta borçları; son 6 yılda darbe girişimi, aşırı kur yükselişleri, yükselen kredi faizleri, pandemi, . . . .
Son zamanlarda vergi daireleri tarafından miras yoluyla intikal eden gayrimenkul ile gayrimenkul üzerinde yer alan . . . .
Vergi hatalarının düzeltilmesi konusuna devam. Bugün, 24 Mart 2021 tarihli DÜNYA’da yayınlanan makalemin bir kısmını, biraz değiştirerek . . .