İstanbul SMMM Odasını Kuranlar Anlamlı Bir Gecede Anlamlı Konuklarla;
12 Mayıs 2022 Perşembe
BRİDGE RESTAURANT ta QNB e Finans Sponsorluğunda ÇDM Birliği Mensupları Bir Araya Geldi.
İstanbul SMMM Odasını Kuranlar Anlamlı Bir Gecede Anlamlı Konuklarla;
İstanbul SMMM Odasını Kuranlar Anlamlı Bir Gecede Anlamlı Konuklarla BRİDGE RESTAURANT ta QNB e Finans Sponsorluğunda ÇDM Birliği Mensupları Bir Araya Geldi.

* ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan İstanbul SMMM Odasının Kuruluşundan Bugüne dek Katkı Sunanlardan, Masis Yontan'ı, Ülkü Sönmez'i ve Mehmet Eren'i, Nail Sanlı' yı ve Mustafa Özyürek'i Sahneye Davet Ederek Kısa Kısa Olsa Düşüncelerini Aldı.
* Daha Sonra ; ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan Yol Arkadaşı ve İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti. Ardından Cemal Yükselen' i Sahneye Davet Etti.
* Kısa Dönem de Olsa, TÜRMOB Geçmiş Dönem Başkanı Cemal Yüksel'in Ardından, ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu' nu Konuşmalarını Yapması İçin Sahneye Davet Etti.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu' nun Konuşmalarının ardından ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Sekreteri ve Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği Başkan Adayı Erol Demirel'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.
* Konuşmacılar Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra, Tomris Coşkun Konuklara Katılımlarından Dolayı Teşekkür Etti. Daha Sonra, QNB e Finans Yetkilerinden Seviay Küçük ve Direktör Burak Acarbay'ı Konuşmalarını Yapması İçin Sahneye Davet Etti.
* ÇDMB Mensupları ve Konuklar, Birlikte Olmanın Hazına Varırlarken, Gecenin Geç Saatlerine Kadar, 14-15 Mayıs Genel Kurulu İçin Adeta Enerji Depolayarak Çılgınlar Gibi Eğlendiler.
DETAYLAR İKTİSADİ TV de
ÇDMB Mensupları ve Konuklar, Birlikte Olmanın Hazına Varırlarken, Gecenin Geç Saatlerine Kadar, 14-15 Mayıs Genel Kurulu İçin Adeta Enerji Depolayarak Çılgınlar Gibi Eğlendiler.

DETAYLAR İKTİSADİ TV de
------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan İstanbul SMMM Odasının Kuruluşundan Bugüne Katkı Sunanlardan, Masis Yontan'ı, Ülkü Sönmez'i ve Mehmet Eren'i, Nail Sanlı' yı ve Mustafa Özyürek'i Sahneye Davet Ederek Kısa Kısa Düşüncelerini Aldı.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2- ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan Yol Arkadaşı ve İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti. Ardından Cemal Yükselen' i Sahneye Davet Etti.
   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3- ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu' nu Konuşmalarını Yapması İçin Sahneye Davet Etti.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
4- ÇDMB Başkanı Yahya Arıkan Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Sekreteri ve Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği Başkan Adayı Erol Demirel'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.
 

------------------------------------------------------------------------------------------------------
5- Arıkan Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra, Tomris Coşkun Konuklara Katılımlarından Dolayı Teşekkür Etti. Daha Sonra, QNB e Finans Yetkilerinden Seviay Küçük ve Direktör Burak Acarbay'ı Konuşmalarını Yapması İçin Sahneye Davet Etti.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------
6- ÇDMB Mensupları ve Konuklar, Birlikte Olmanın Hazına Varırlarken, Gecenin Geç Saatlerine Kadar, 14-15 Mayıs Genel Kurulu İçin Adeta Enerji Depolayarak Çılgınlar Gibi Eğlendiler.
 
37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.