İstanbul SMMM Odası Seçim Yarışında " UMUT Hareketi " Biz de Varız Dedi.
26 Aralık 2021 Pazar
Mali Müşavirler Umut Hareketi kurucular kurulu toplantısı 25 Aralık 2021 Cumartesi günü Workinton Levent 199’da gerçekleştirildi. . . . . .
İstanbul SMMM Odası Seçim Yarışında " UMUT Hareketi " Biz de  Varız Dedi.
İstanbul SMMM Odası Seçim Yarışında
"UMUT HAREKETİ"
Biz de Varız Dedi 

Mali Müşavirler Umut Hareketi kurucular kurulu toplantısı 25 Aralık 2021 Cumartesi günü Workinton Levent 199’da gerçekleştirildi. Cumhuriyetin 100. yılında yapılacak seçimlere hazırlanan grup, çoğunluğu gençlerden oluşan 100 kurucu üyesiyle coşkulu bir açılış yaptı.  
 
Toplantı gündemi Özgü Ütücü Yurtseven’in açılış konuşması ile başladı. 
 
Divan heyeti seçildikten sonra meclis üyelerinin isim listeleri okundu.
 
Divan heyetine Tahir Cihan Çelik, Özgü Ütücü Yurtseven ve Aslı Oğuz seçildi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan kuruluna verilen önergeyle yönetim kurulu üyeleri belirlendi.

 

Mali Müşavirler Umut Hareketi’nin yönetim kurulu üyeleri ve görev dağılımı şu şekilde oluşturulmuştur:
 
Başkan                           : Ertuğrul Erdem
Genel Sekreter              : Burhan Eray
Sayman                         : Engin Şaşmaz
Başkan Yardımcıları     : Tahir Cihan Çelik, Mete Akyol, Özgü Yurtsever Ütücü, Celal Özgüroğlu, Fuat Kara, İbrahim Akbayrak, Rıza Şen, Bahri Olgun, Ergin Yılmaz, Fazlı Avcı, Adnan Şengüler, Ümmühan Danacı, Aslı Oğuz, Gonca Kavrut, Yıldız Özkan

 

Grup Başkanı seçilen Ertuğrul Erdem, Mali Müşavirler Umut Hareketinin ortaya çıkma nedenlerini ve grubun kuruluş amacını anlattığı konuşmasında meslek mensuplarının artık yalnız olmadığının altını çizdi. Genel Sekreter Burhan Eray ise, genç meslek mensuplarına kılavuz olacak somut ve yapıcı destek projeleri hazırladıklarını ve yeni yılda grubun tüm projelerini sosyal medyada duyuracaklarını belirtti. Başkan yardımcıları YMM İbrahim Akbayrak’ın mesleki sorunların çözümüne ilişkin konuşmasının ardından Dr. SMMM Mete Akyol’ da mesleğin geleceğine yönelik eğitimlerin önemine işaret etti. Konuşmalardan sonra çalışma kurullarının seçimiyle ilgili talepler toplandı.

 

Ertuğrul Erdem dilek ve temennilerini belirterek tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.


HAKKINDA

Mali Müşavirler Umut hareketi, geleceğe yönelik kaygıların arttığı bu zor günlerde meslektaşlara umut olmak amacıyla kurulmuştur. Herkese ve her şeye rağmen; etkin, aktif, samimi meslek ve meslektaş odaklı örgütlenmeyi öne çıkartmak için yola çıkmıştır. Umut Hareketi, muhasebe mesleğinin sadece defter tutma, vergi beyannameleri ve bildirimlerinden ibaret olmadığına inanan bir gruptur. Dijital dönüşümde yaşanan hızın, meslekte de ciddi değişimlere yol açacağının bilincindedir. 

Meslek mensuplarının yeniliklere ayak uydurabilmesi, teknolojiyi takip etmesi ve onun sunduğu imkanları kullanarak optimum fayda sağlayabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle hem bu mesleği yıllardır icra eden meslek mensuplarına hem de mesleğe yeni adım atan genç mali müşavirlere ihtiyaç duydukları desteği sağlamayı misyon edinmiştir. Büyük zorluklarla meslek hayatlarına başlayan genç mali müşavirler birçok konuda desteğe ihtiyaç duymaktadır. Ofis açma, muhasebe programı, pratiğe yönelik eğitimler ile mesleki bilgilerin paylaşılması gibi önemli sorunlarla karşı karşıya kalan meslektaşlarımız artık yalnız değildir.


NOT : Toplantının TV  görüntülerini izlemek için aşağıdaki linki tıklayınız  >>>>>   https://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Varlık Barışı, yurt dışındaki varlıkların bankalara bildirim yapılarak Türkiye'ye getirilmesi, yurt içi kayıt dışı varlıkların ise vergi dairelerine
Geçtiğimiz günlerde Gazetemizde yayınlanan ve benim de yazılarını zevkle takip ettiğim Sayın Abdullah Tolu’nun, “Dernek Aidatını Gider . . .
Vergi Usul Kanunu’nun mükerrer 257’nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na mükelleflere . . .
1.Gün: Mardin – Kırklar Kilisesi – Mardin Müzesi – Kasımiye Medresesi – Abbaralar – Deyr-ül Zafaran Manastırı
Birkaç haftadır yazdığım makalelerde, vergi uygulamalarında yaygın olarak gündeme gelen tartışmalı temel konuları, yargı kararları üzerinden . . .
Gelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık
Bu yazımda TÜRMOB tarafından yeni yayınlanmış bulunan bir Mali Mevzuat Yorum - Uygulama Sirküleri’ne değinmek istiyorum
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 18. maddesi ile Vergi Usul Kanunu’nun 140/2. . . . .
Değeli Okurlar, bir süredir tatilde olmam nedeniyle yazılarıma ara vermiştim. Verginin gündemi tatil yapmadığından bu arada birçok yasal ve . . .
Türkiye'de şirket sahibiyim ve Bağ-Kur primi ödemekteyim. Yaklaşık 6 ay önce temelli olarak Avusturya'ya taşındım ancak ne yapacağımı . . .
Köşemde, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Yasa Teklifi Meclis'e sunulduğunda, “İstanbul Dubai'ye rakip olabilir” başlıklı yazımı okumuştunuz
Cenazesi 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 11.00'de Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde yapılacak törenin ardından
Son 2,5 yıldır hayatımızı alt üst eden COVID-19’da tam her şey yoluna girdi denirken bir anda vaka sayıları artmaya başladı. . . . .
Bu köşeyi izleyenler fark etmiştir, farklı görüşlerin olduğu, farklı yorumların yapıldığı konular ilgimi çekiyor. Vergi mevzuatı zaten bu tür . . . .
6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ile halka açık olmayan sermaye şirketlerine de, halka açık şirketlerde olduğu gibi, yıl dolmadan önce . . . .
TÜRMOB tarafından 22 Haziran 2022 günü Ankara Sheraton Hotel’de Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısında TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu;
Köşemde, Anayasa Mahkemesi'nin iadesi talep edilen vergilere ilişkin açılan vergi davalarında %50 teminat alınmadan yürütmenin . . . . .