İstanbul SMMM Odası Kağıthane Temsilciliğinin Kağıthane Güllüoğlu Tesislerinde Teknik Sponsorluğunda Düzenlemiş Olduğu Geleneksel Kahvaltıya İlgi Bir Hayli Fazla Oldu.
19 Mayıs 2024 Pazar
İstanbul SMMM Odası Kağıthane Temsilciliğinin Kağıthane Güllüoğlu Tesislerinde Teknik Sponsorluğunda Düzenlemiş Olduğu Geleneksel Kahvaltıya İlgi Bir Hayli Fazla Oldu.
Arıkan ; "Vergi Daireleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu bizim paydaşlarımız. Meslek Odaları Devletle Kavga Etmez, Ama  Hak Aramayı da Asla Bırakmaz. Hak Aramak Ayrı Bir Şey Devlete Kafa Tutmak Başka Bir Şey.  Devleti Yönetenler Yanlış İşler Yapıyorlarsa O Yanlışı Anlatmak Bizim Görevimiz "

Demirel ; "20 Yıl önce rafa kaldırılan Enflasyon Muhasebesini, 20 yıl sonra kendimizi Enflasyon Muhasebesinin içinde bulduk. Bu dönem Enflasyon Muhasebesi Nedeniyle Adeta üzerimizden TIR Geçti."

İstanbul SMMM Odası Kağıthane Temsilciliğinin Kağıthane Güllüoğlu Tesislerinde Teknik Sponsorluğunda Düzenlemiş Olduğu Geleneksel Kahvaltıya İlgi Bir Hayli Fazla Oldu.

Kahvaltıya: İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel, İstanbul SMMM Odası Kurucu Başkanı ve TÜRMOB Genel sekreteri Yahya Arıkan'ın Katılımlarıyla 19 Mayıs Spor ve Gençlik Bayramını Bir gün Önce Pasta Keserek Coşku İçinde Kutladılar.


İstanbul TESMER Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Küçükelçi ve Kağıthane İlçe Temsilcisi Filiz Maraz'ın Başkanlığında gerçekleşirken;

Ayrıca;

ALİ RIZA DELİKKAYA (Temsilci Yardımcısı)  
AYNUR AYBERGÜLER (Temsilci Yardımcısı)  
NURAN AYDIN (Temsilci Yardımcısı)
ONUR ŞİMŞEK (Temsilci Yardımcısı)  
PERİHAN GÜR (Temsilci Yardımcısı)  
RIZA GÖKDERE (Temsilci Yardımcısı)  
ZELİHA ÇİL (Temsilci Yardımcısı)  
ZEYNEP ASLAN (Temsilci Yardımcısı)
YUNUS BOLAT (Temsilci Yardımcısı)
NİLÜFER DUMAN (Temsilci Yardımcısı) nın misafirperveliğinde Geleneksel kahvaltıda ev sahipliği yaparak, kahvaltıya katılan meslek mensupları ile bire bir ilgilendiler.

Temsilci Yardımcısı Nuran Aydın Konukları Selamladıktan Sonra Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Kağıthane İlçe Temsilcisi Filiz Maraz'ı Kürsüye Davet Etti. 


Daha sonra İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel, İstanbul SMMM Odası Kurucu Başkanı ve TÜRMOB Genel sekreteri Yahya Arıkan Konuşma yaptılar. 
---------------------------------------------------------------

Demirel ; "20 Yıl önce rafa kaldırılan Enflasyon Muhasebesini, 20 yıl sonra kendimizi Enflasyon Muhasebesinin içinde bulduk. Bu dönem Enflasyon Muhasebesi Nedeniyle Adeta üzerimizden TIR Geçti."


------------------------------------------------------------------------------------

Arıkan ; "Vergi Daireleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu bizim paydaşlarımız. Meslek Odaları Devletle Kavga Etmez, Ama  Hak Aramayı da Asla Bırakmaz. Hak Aramak Ayrı Bir Şey Devlete Kafa Tutmak Başka Bir Şey.  Devleti Yönetenler Yanlış İşler Yapıyorlarsa O Yanlışı Anlatmak Bizim Görevimiz "


----------------------------------------------------------------------------------------


------------------------------------------------------------------------------------------

Halit Yımaz'a Ruhsatı Verildikten Sonra Hep Birlikte 19 Mayıs Pastasını Kesmenin Heyecanın Ardından Sunumlarını Yapması İçin Naz Teknik Satış Müdürü İlker Solmaz' ı Kürsüye Davet Etti.


------------------------------------------------------------------------------------------

RESİMLERİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ


REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Mali Müşavirlik Mesleğinin Yasal Statüye Kavuşmasının 35. Yılı Kutlu Olsun
13 Haziran 1989 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 3568 sayılı Meslek yasamızın 35. Yılındayız.
Meslektaşları ile Nefes Kahvaltı Etkinliğinde bir araya geldi. Kahvaltıya yoğun ilgi dikkat çekti.
İhracatçıların, yurda getirdikleri yurt dışı kaynaklı dövizlerinin en az yüzde 40’ının TCMB’ye satma mecburiyeti yüzde 30’a dü­şürüldü... . . . . .
" Meslek Yasamızın 35. Yılını Kutluyor ve Tüm Meslektaşlarımızı Bekliyoruz."
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Limited şirketlerde ortak sıfatı aslen veya devren olmak üzere iki şekilde kazanılabiliyor. Kanuni intikal yollarına kısaca değinmek gerekirse; . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 4 gün önce İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin kapanış konuşmasında; kuraklık riskinin arttığını, . . . . .
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde Göztepe Nakkaş Kebapta; Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.
İşçi ve işverenlerin çalışma mevzuatından kaynaklanan pek çok hak ve yükümlülükleri bulunmaktadır. . . . . .
Bilindiği üzere; anonim şirketlerin sermayelerine ilişkin hükümler Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 332. maddesinde, limitet şirketlerin . . . . .
Her yıl Eylül veya Ekim yazılarımdan birinde “sermayeyi gözden geçirme gereği” gibi başlıklarla, izleyen yıl vergi planlaması açısından . . . . .
Bu köşede 22 Mayıs günü yayınlanan makalede, gerçek kişi ortaklardan sağlanan faizsiz borçlanmada, ortak tarafından beyan edilmesi . . . . .
Uzlaşma; ikmalen, re’sen ve idarece tarh edilecek/edilen vergiler ve bunlara ilişkin kesilecek/kesilen vergi ziyaı cezaları ile 2024 yılı için . . . .
Gayrimenkul alım/satımının vergilendirilmesi ve yaşanan sorunlar uzun yıllardır tartışılmaktadır. Nihayet, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca . . . .
Evet, bu hafta veya en geç bayram öncesi TBMM’ye sunulması beklenen yeni Torba Yasa Teklifi’nde, hemen her sektörle ilgili yeni . . . .
Geçen yıl, Türkiye’nin turizm geliri bir önceki yıla göre %17 artarak 54.3 milyar dolara çıktı. Turist sayısı ise, bir önceki yıla göre