İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Uyumsoft Sponsorluğunda Düzenlemiş Olduğu Geleneksel Kahvaltı;
05 Kasım 2023 Pazar
Göztepe Nakkaş Kebap Restaruant' ta Gerçekleşti.
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Uyumsoft Sponsorluğunda Düzenlemiş Olduğu Geleneksel Kahvaltı;
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Uyumsoft Sponsorluğunda Düzenlemiş Olduğu Geleneksel Kahvaltı; 
Göztepe Nakkaş Kebap Restaruant' ta Gerçekleşti.

Sunumları Yapan Azer Kesemen, Uyumsoft Satış Direktörü Esin Çatıkkaş' ı Sunumlarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti. Ardından Meslek Mensuplarını Selamlaması ve Açılış Konuşmalarını Yapması İçin. İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi' yi Kürsüye Davet Etti. 


Daha sonra 

Meslek Mensuplarını Selamlaması ve Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin. İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel' i,

Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin TÜRMOB Geçmiş Dönem Genel Başkanı Nail Sanlı' yı,

Son konuşmacı olarak TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan' ı  davet etti. Daha sonra hep birlikte İktisadi Dayanışma kameralarına aile resmi verdiler.


Mengi sözlerine şöyle başladı; 
 • "İSMMMO Kadıköy İlçe Temsilciliği olarak düzenlemiş olduğumuz kahvaltımıza katılan İSMMMO Başkanımız Sayın Erol Demirel'e, 
 • İSMMMO Kurucu ve Onursal Başkanımız ve TÜRMOB Genel Sekreterimiz Sayın Yahya Arıkan'a,
 • İSMMMO Oda Yönetim Kurulu Üyemiz ve Yayın Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa Gün'e , 
 • İSMMMO Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu Üyemiz Sayın Fatma Ölmez'e, 
 • İSMMMO Mesleki Uygulamaları Denetleme Kurulu Başkanımız Sayın Özbeyi Taşkın'a, 
 • İSMMMO Mesleki Uygulamaları Denetleme Kurulu Üyemiz Sayın Hüseyin Biz'e, 
 • İSMMMO Akademi Başkan Yardımcımız Sayın Ayfer Özbudak'a, 
 • TÜRMOB Etik Kurulu Başkanımız Sayın Cemile Kuzu'ya, 
 • Önceki Dönem TÜRMOB Genel Başkanımız Sayın Nail Sanlı'ya, 
 • Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Genel Merkez  Başkan Yardımcılarımız Sayın Barış Ağırgöl ve 
 • Sayın Selvi Yeşilyurt'a, 
 • MMMBD Kadıköy Şube Başkanımız Sayın Aynur Koçulu' ya, 
 • MMMBD Kadıköy Şube Denetim Kurulu Üyemiz Sayın Sabri Karakaşlıoğlu'na, 
 • Önceki Dönem İSMMMO Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Kazım Mermer ve Tayyar Güler'e, 
 • CHP 1.Bölge Mali Müşavirler Komite Başkanımız Sayın Doğan Yıldırım'a, 
 • Yanımızda olan tüm İSMMMO İlçe Temsilcilerimize ve Temsilci Yardımcılarımıza, Kahvaltımıza Sponsor olan Uyumsoft Bilgi Sistemleri Yöneticilerine, 
 • İktisadi Dayanışma Haber Ajansı Sayın Nusret Sümer'e ve siz değerli meslektaşlarımıza teşekkür eder, Güzel günlerde yeniden bir arada olmak ümidiyle Kadıköy İlçe Temsilciliği adına tekrar teşekkür ederim." Detaylarhttps://iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ de 
diyerek konuşmalarını tamamladıktan sonra; Meslek Mensuplarını Selamlaması ve Açılış Konuşmalarını Yapması İçin. İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel' i kürsüye davet etti.


Demirel; "Meslek mensuplarını selamlayarak sözlerine başladı. iki gün önce deprem bölgesini ziyaret ettik.  Hatay adeta HAYALET KENT e dönüşmüş.  Oda başkanlarımızla sürekli iletişim içindeyiz. Oda ve odalar olarak, TÜRMOB olarak üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz." 

İsrail - Filistin arasındaki savaş halen devam etmekte . Çocuklar ve siviller göz göre göre katledilmekteler.  Biz savaşın değil barışın muhasebesini yapmak istiyoruz. Barfış ve kardeşlik halkın merkez olduğu bir cumhuriyet istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk' ünde düşündüğü buydu. Detaylar https://iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ de 

Cumhuriyetimizin 100. yılında temsilcimiz çok güzel bir konuşma yaptı. Nasıl bir cumhuriyet istiyoruz

İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel' in ardından Sunumları Yapan Azer Kesemen, Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin TÜRMOB Geçmiş Dönem Genel Başkanı Nail Sanlı' yı Kürsüye Davet Etti.


Son konuşmacı olarak Kesemen, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan' ı Kürsüye Davet Etti.   


Arıkan; Meslek mensuplarını saygı ve sevgiyle selamladıktan sonra; Böyle büyük bir camiaya güçlü bir alkış istiyorum. O kadar güzel konuşmalar oldu ki. Bizim kadar değişim ve dönüşüm yaşayan bir meslek örgütü yok. Beş yıl sonra defter tutma olacak mı, olmayacak mı? Beş-on yıl sonra defter tutma kalkacak arkadaşlar" 


RESİMLERİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

 
REKLAM ALANI
Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı gelen görüşler dikkate alınarak yeniden hazırlanmıştır
Adalet Bakanı Yılmaz Yılmaz Tunç, yeni yargı paketiyle detayları paylaştı. Çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Tunç, "1 ay ceza alan . . . .
Bir yılın bitimi yeni bir yılın habercisidir, her yılın son ayında kişileri bir yandan hüzün, diğer yandan mutluluk ve telaş sarar. Ticari işletmeler/şirketlerde ise hummalı bir çalışma başlar. Yazımız konusu ise, şirketlerin yıl bitmeden dikkat etmeleri gereken hususları hatırlatmaktır.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Kahramanmaraş’ta Meydana Gelen Depremlerden Etkilenen Bazı Yerler İçin Mücbir Sebep Halinin
24.11.2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7846 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile ithalatta gözetim uygulaması, korunma önlemleri ve . . . .
24 Kasım 2023 tarihinde TBMM gündemine giren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
Kayıt dışı istihdam, çalışanların SGK’ya ya hiç bildirilmemesi ya da bildirilmekle birlikte gerçek . . . .
Yıl sonunun yaklaşmasıyla birlikte, bir mali yılı daha kapama telaşı yaşanıyor. Bir yılın planları ve gerçekleşenleri arasındaki denge artık fiilen . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
24.11.2023 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan 2/1812 Esas sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . . . . .
Gündemde yine pek çok vergi kanununda değişiklikler öngören ekonomik içerikli yeni bir torba kanun var. Aslında bu torba kanun teklifi . . . .
Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyenin hesaplara yatışı için tarih verildi Çalışan emekliye 5000 TL düzenlemesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti.
Seksen maddeden oluşan Torba Yasa Teklifi, çalışan emeklilere de 5.000 TL ikramiye ödenmesine ilişkin düzenleme eklenerek, Plan ve . . . . .
TÜİK'e göre kasımda aylık enflasyon yüzde 3,28, yıllık enflasyon yüzde 61,98 oldu. ENAG enflasyonu ise aylık yüzde 5,58, yıllık enflasyonu yüzde 129,27 oldu.
Halk arasında “naylon fatura” olarak bilinen sahte fatura, gerçek bir alım/ satım işlemi olmadan düzenlenen belgedir. Hazine ve Maliye . . . .
Türk Ticaret Kanunu’nda anonim şirketler için asgari esas sermaye miktarı 50.000 TL (kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş bulunan halka . . . .
Aslen Gümüşhane Şiranlı olup, 14.02.1970 İstanbul Kartal doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini Kartal’da, üniversite eğitimini Karadeniz . . . .