İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilciliği; Mikrogrup Sponsorluğunda;
07 Haziran 2024 Cuma
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde Göztepe Nakkaş Kebapta; Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilciliği; Mikrogrup Sponsorluğunda;
TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan; 

 "Önümüzdeki 3-5 Yıl İçinde Defter Tutmada Kalkacak. "

İstanbul SMMM Odası Demirel; Kadıköy İlçemizdesin ama, aynı anda, Bitlis' tesiniz, Aynı Anda Trabzon' dasınız, Aynı Anda Antalya' dasınız. Yani Türkiye' nin Her Yerindesiniz. 

"Biz Büyük Bir Aileyiz. Temsilcilerimiz ve Yardımcıları Sizlerle - Odamız Arasında En İyi İletişim Kuran Arkadaşlarımız, Hiç Bir Karşılık Beklemeden Mesleki Mücadelemize Devam Ediyorlar. Kendilerine Teşekkür Ederim."


İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilciliği; Mikrogrup Sponsorluğunda;  

Kadıköylü Meslek Mensuplarına  Göztepe Nakkaş Kebapta;

İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde  Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.

 * İstanbul SMMM Odası Kurucusu ve Onursal Başkanı, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya
 * İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'in
 * İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin'in
 * İstanbul SMMMM Odası Yönetim Kurlu Üyesi Mustafa Gün'ün,İstanbul SMMM Odası Mesleki Uygulama Denetleme Kurulu Başkanı Özbeyi Taşkın' ın,
*  TÜRMOB Etik Kurulu Başkanı Cemile Kuzu'nun, 
*  İstanbul SMMM Odası Mesleki Gelişmeler İzleme Kurulu Sekreteri Sema Eren' in, 
*  İstanbul SMMM Odası Yayın Kurulu Üyesi Gülser Ertekin'in, 
* İstanbul SMMM Odası Ataşehir İlçe Temsilcisi Hüseyin Günveren'in, 
* MMMBD Kadıköy Şube Başkanı Aynur Koçulu'nun, 
* MMMBD Şişli Şube Başkanı Alim Kesik, ve Melek Tikveşli' nin, 
* İstanbul SMMM Odası Ümraniye Temsilcisi Naki Eser'in, 
* Önceki Dönem TÜRMOB Haksız Rekabet Kurulu Üyesi Hasan Ildır'ın ve
* İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde  Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.

Sunumları Yapan Umut  Arslan;

Konukları selamladıktan sonra, konuşmalarını yapması için İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mentap Mengi' yi kürsüye davet etti.


Mengi sözlerine şöyle başladı;

Sayın Oda Başkanım

Sayın İsmmmo Kurucu ve Onursal Başkanım/ Türmob Genel Sekreterim

Sayın Yönetim Kurulu Üyelerim

Sayın Kurul Üyelerim

Çok Kıymetli meslektaşlarım ve stajyerlerimiz 

Sizleri Kadıköy İlçe Temsilciliğimiz adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Hoş geldiniz.Değerli Meslektaşlarım; Yorucu bir beş ayı geride bıraktık. Bu 5 ayda cemreler düştü, ağaçlar çiçek açtı, kış geçti, bahar bitti biz yaza yetiştik. Çünkü ofislerimize bir girdik, gece gündüz çıkamaz olduk, hatta sabahlara kadar çalıştık. Çoğu zaman çalışmayan sistemlerle, gelir idaresinin üzerimizde yarattığı yıkıcı etkilerle mücadele ettik. Hayatımıza giren dijital süreçle birlikte, elektronik ortamda muhasebe yaptığımız günden beri işimiz hiç bitmedi. Haklı isyanımızı duyurmak istedik, duysunlar istedik, sessiz çığlığımıza ses olsunlar istedik.

İşte bu sebeple Tüm Türkiye’de Odalarımızın önderliğinde eş zamanlı basın açıklaması için biraraya gelip taleplerimizi ilettik. Bu taleplerimizin geçici değil, kalıcı çözümlere ulaşması için çaba sarfeden Oda Başkanlarımıza ve odalarımızın Yönetim Kurullarına buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

---------------------------------------------------------------------------

İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi'nin Konuşması


---------------------------------------------------------------------------

Meslektaşlarım, Biz meslek mensupları kamu yararına çalışan, gelir idaresi ile mükellef arasında bir köprü görevi gören ekonominin en önemli yapı taşlarından biriyiz. Bu görevlerimizin karşılığında
değer görmek istiyoruz. Yaptığımız işin karşılığını almak, itibarımızı güçlendirmek, daha vizyonlu adımlar atarak mesleğimizi icra etmek istiyoruz.

Kıymetli Meslektaşlarım, Bizler kalabalık bir orkestrayız.

Bizi doğru bir şekilde yönlendirmeye çabalayan, meslek hayatımızda yaşadığımız sorunlar karşısında çözüm bulmaya çalışan Oda Başkanımız orkestra şefimiz var. Ama bu orkestra da bir tane eksik enstrüman varsa sizce şarkımızı söyleyebilir miyiz? Sen, ben, o eksik ise sizce BİZ olabilir miyiz? İşte bu sebeple her
zamankinden daha güçlü, daha bir arada olursak, birbirimize sahip çıkıp kenetlenirsek bu mesleği daha ileriye taşıyabileceğimizi düşünüyorum.

Sözlerime son vermeden önce; Kadın meslektaşlarıma değinmek isterim.

Bu yoğun süreçte ; hem bir anne, hem bir eş, hem bir evlat olan, tüm sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmeye çalışıp, aynı zamanda mesleğini ifa eden sevgili kadınlar …. Bu meslekte mücadeleci duruşunuz çok kıymetli… Sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Bir kadın meslektaşınız olarak, bizimle gurur duyuyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerimle sözlerime son verirken;

Mesleğimizde; Fevkalade zaferlerimiz olmayabilir…

Fakat içinden sağ çıkmayı başardığımız yenilgilerle herkesi şaşırtabiliriz. İyiliklerimizin kekelerimizden fazla olması temennisiyle şimdiden Kurban Bayramınızı kutluyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum diyerek sözlerini noktaladı.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demirel; Kadıköy İlçemizdesin ama, aynı anda, Bitlis' tesiniz, Aynı Anda Trabzon' dasınız, Aynı Anda Antalya' dasınız. Yani Türkiye' nin Her Yerindesiniz. 

"Biz Büyük Bir Aileyiz. Temsilcilerimiz ve Yardımcıları Sizlerle - Odamız Arasında En İyi İletişim Kuran Arkadaşlarımız, Hiç Bir Karşılık Beklemeden Mesleki Mücadelemize Devam Ediyorlar. Kendilerine Teşekkür Ederim."

--------------------------------------------------------------------------
Erol Demirel Konuşmalarını Tamamladıktan Sonda; Temsilci Yardımcısı Umut Arslan Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Kurucusu ve Onursal Başkanı, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan' ı Kürsüye Davet Etti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------
TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan; " TÜRMOB'un Tek Konusu Nedir Biliyor musunuz Arkadaşlar? "
"Önümüzdeki 3-5 yıl Sonra Defter Tutma Kalkacak." dedi.---------------------------------------------------------------------------

Mikrogrup Yöneticisi Serpil Çiçek, Mikrogrup Adına 

" Üstadım " Paketini Mehtap Mengi' ye Takdim Ettikten Sonra Mikrogrup Eğitim Uzmanı Erkan Başarır ve Satış Yöneticisi Kerem Çert Sunumlarını Yaptılar.

---------------------------------------------------------------------------

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Mali Müşavirlik Mesleğinin Yasal Statüye Kavuşmasının 35. Yılı Kutlu Olsun
13 Haziran 1989 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 3568 sayılı Meslek yasamızın 35. Yılındayız.
Meslektaşları ile Nefes Kahvaltı Etkinliğinde bir araya geldi. Kahvaltıya yoğun ilgi dikkat çekti.
İhracatçıların, yurda getirdikleri yurt dışı kaynaklı dövizlerinin en az yüzde 40’ının TCMB’ye satma mecburiyeti yüzde 30’a dü­şürüldü... . . . . .
" Meslek Yasamızın 35. Yılını Kutluyor ve Tüm Meslektaşlarımızı Bekliyoruz."
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Limited şirketlerde ortak sıfatı aslen veya devren olmak üzere iki şekilde kazanılabiliyor. Kanuni intikal yollarına kısaca değinmek gerekirse; . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 4 gün önce İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin kapanış konuşmasında; kuraklık riskinin arttığını, . . . . .
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde Göztepe Nakkaş Kebapta; Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.
İşçi ve işverenlerin çalışma mevzuatından kaynaklanan pek çok hak ve yükümlülükleri bulunmaktadır. . . . . .
Bilindiği üzere; anonim şirketlerin sermayelerine ilişkin hükümler Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 332. maddesinde, limitet şirketlerin . . . . .
Her yıl Eylül veya Ekim yazılarımdan birinde “sermayeyi gözden geçirme gereği” gibi başlıklarla, izleyen yıl vergi planlaması açısından . . . . .
Bu köşede 22 Mayıs günü yayınlanan makalede, gerçek kişi ortaklardan sağlanan faizsiz borçlanmada, ortak tarafından beyan edilmesi . . . . .
Uzlaşma; ikmalen, re’sen ve idarece tarh edilecek/edilen vergiler ve bunlara ilişkin kesilecek/kesilen vergi ziyaı cezaları ile 2024 yılı için . . . .
Gayrimenkul alım/satımının vergilendirilmesi ve yaşanan sorunlar uzun yıllardır tartışılmaktadır. Nihayet, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca . . . .
Evet, bu hafta veya en geç bayram öncesi TBMM’ye sunulması beklenen yeni Torba Yasa Teklifi’nde, hemen her sektörle ilgili yeni . . . .
Geçen yıl, Türkiye’nin turizm geliri bir önceki yıla göre %17 artarak 54.3 milyar dolara çıktı. Turist sayısı ise, bir önceki yıla göre