İstanbul SMMM Odası Beylikdüzü İlçe Temsilciliği;
14 Kasım 2022 Pazartesi
Uyumsoft Sponsorluğunda Yakuplu Sosyal Tesislerde Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.
İstanbul SMMM Odası Beylikdüzü İlçe Temsilciliği;

İstanbul SMMM Odası Beylikdüzü İlçe Temsilciliği;

Uyumsoft Sponsorluğunda Yakuplu Sosyal Tesislerde Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.

Kahvaltılı Etkinlik Öncesi Meslek Mensupları Yerlerini Aldıktan Sonra Birbirleriyle Sohbet Etme Olanağını Yakaladılar. 

Sunumları Yapan Türkan Begüm Şen, Açılış Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Beylikdüzü İlçe Temsilcisi İsmail Bozan'ı Kürsüye Davet Etti. Daha sonra Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.

Demirel' in konuşmalarını tamamlamasından sonra  TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti. Arıkan Meslek mensuplarını yol arkadaşlarını ve konukları saygı ile selamladıktan sonra bu alkış yetmez diyerek daha çok alkış istedi. Bizlere o kadar güç veriyorsunuz ki sizden aldığımız güçle verdiğimiz hizmetler anlam kazanıyor. Dedi ve  Odanın nasıl kurulduğu hakkında bilgi verdi. 

Detayları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz.

Daha sonra Türkan Begüm Şen, Konuşmalarını Yapması İçin Esenyurt SGK Müdür Yrd. Yunus Düzenli ' yi Ardından Beylikdüzü Belediye Bşk.Yrd. Emel Turanlı' yı Kürsüye Davet Etti. Konukların konuşmalarını tamamlamasından sonra Mesleğe Katkı Sunan Meslek Mensuplarına Plaketleri Erol Demirel ve Yahya Arıkan Tarafından Verildikten sonra Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi verdikten sonra bir dahaki etkinliklerde buluşmak üzere etkinliğe son verdiler.

Türkan Begüm Şen Konuşmalarını yapması için Beylikdüzü ilçe temsilcisi İsmail Bozan'ı kürsüye Davet Etti. 

Bozan kürsüye gelerek konuşmalarına şöyle başladı;

"Değerli Oda Başkanım Sayın Erol Demirel, 

Odamızın Kurucu Onursal Başkanım,Türmob Genel Sekreterimiz Değerli Başkanım Sayın Yahya Arıkan, 

Odamızın Kıymetli Yönetim Kurulu Üyeleri, Esenyurt Sgk Başkanım Sayın Hasan Türkan, 

Yakuplu Vdk Başkanım Sayın Yakup Ertuğ,

Değerli Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcılarımız Sayın Emel Turan,

Sayın Veysel Erçevik, Sayın Murat Düzgün, Değerli Meslektaş Ve Stajerlerimiz Hepinizi İsmmmo Beylikdüzü İlçe Temsilciliği Adına Saygı Ve Sevgilerimle Selamlıyorum. Hoş Geldiniz.

Kahvaltı Vesilesiyle Sizlerle Birarada Olabilmenin Sevincini Ve Mutluğunu Yaşıyoruz.

Hepinizin Mesleki Gündemimin Yoğun Olduğunu Biliyoruz. Bu Yoğunluğa Rağmen Katılımız Bizleri Onurlandırmıştır.

Bu Akşam Ülke Genelinde Deprem Tatbikatı Yapılacakmış Arkadaşlar. Gelip Bir Görsünler Bizleri, İncelesinler. Mali Müşavirlerin Beyninde An Be An Depremler Tatbik Etmektedir.

Çok Dinamik Bir Mesleği İcra Etmekteyiz. Kanun, Tebliğ Ve Yönetmelikler Çok Hızlı Değişim Göstermektedir. Bizlerin Buna Uyum Sağlaması Bile Başlı Başına Ayakta Alkışlanır Arkadaşlar.

Bundan Dolayı Eğitimlerimize Katılım Sağlamımız Önem Arz Etmektedir.

Değerli Meslektaşlarım,

Bizlerin Yaptığı İşler 3568 Sayılı Kanunumuzun 2. Maddesinde Net Bir Şekilde İfade Edilmiştir.

Gerçek Ve Tüzelkişilere Ait Teşebbüs Ve İşletmelerin;

A) Defterlerini Tutmak, Bilanço, Kar Zarar Tablosu Ve Beyannameleri Düzenlemek, Muhasebe Sistemlerini Kurmak, Geliştirmek, İşletmecilik, Muhasebe, Finans, Mali Mevzuat Ve Bunların Uygulamaları İle İlgili İşlerini Düzenlemek Veya Bu Konularda Müşavirlik Yapmak.

C) Belgelerine Dayanılarak, İnceleme, Tahlil, Denetim Yapmak, Mali Tablo Ve Beyannamelerle İlgili Konularda Yazılı Görüş Vermek, Rapor Ve Benzerlerini Düzenlemek, Tahkim, Bilirkişilik Yapmak.

Buradan Hareketle Şunu Dememiz Yanlış Olmayacaktır. Bizler Kahin Değiliz Ancak Bir İşletmenin Geleceğine Yön Vermede Uzmanız Arkadaşlar.

Bu Özellikleri Taşıyan Bizlerin Mutlaka Yerel ve Genel Yönetimlerde Görev Alması Gerektiğine İnanıyorum. 

Örneğin;  Beylikdüzü Belediyemizde En Az Bir Meclis Üyemizin Olması, Yerel Yönetimimizin Çalışmasını Kolaylaştıracağı Gibi, Başarılara da İmza Atılacağı Tartışmasızdır. Bu Arada Yanlış Anlaşılmasın Ben Hiç Bir Yere Aday Değilim Arkadaşlar.

Bilindiği Üzere 15 Mayıs 2022 de İsmmmo Oda Seçimlerimizi Gerçekleştirdik. Sandığa Genel Katılım Oranı %33dü. Ancak Beylikdüzü Olarak 7 Otobüs Kaldırdık. Bu Oran Beylikdüzü müz İçin  %75-80 lerdedir. Farkımız, Çalışma Tarzımız, Beylikdüzü Baş Tacımız.

Yaptığımız Her Çalışmada, İsmmmo Beylikdüzü nde Görev Alan Arkadaşlarımızın  Emekleri Bulunmaktadır. Özellikle Bizlerden Desteğini Esirgemeyen,İstanbul Tesmer Saymanımız Sayın Engin Mutlu Ya Ve Türmob Tesmer Saymanımız Sayın Orhan Sarıgene’ ye Huzurlarınızda Teşekkürler Ediyorum.

Sizlere 2022-2025 Döneminde Görev Alan Temsilci Yardımcılarımızı Tanıtmak İstiyorum. Şunu Özellikle Belirtmek İstiyorum. Bende Onların Yardımcılarıyım.

1-ALEMŞAH İLDAN

2-BİLGE TÜRKÖZ

 3-DİLEK ÖZDEMİR

4-TÜRKAN BEGÜM ŞEN

5-BİROL ŞENOL

6-ÖMER CANCA

7-ERDAL GÜRGÜR

8-SALİH EKİNCİ

9-ALİ KAAN GÖKDENİZ

10-BÜLENT AKBAL

Sponsorumuz Uyumsoft Yetkilisi Sayın Esin Hanıma, İktisadi Dayanışma Haber Ajansı Yetkilisi Nusret Beye Teşekkürler Ediyorum.

Sözlerimi Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sözleri İle Sonlandırıyorum. Özgürlük Olmayan Bir Ülkede, Ölüm ve Çöküş Var Demektir. Her İlerlemenin ve Kurtuluşun Anası Özgürlüktür." diyerek tamamladı.

Etliğin tamamını https://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ den izleyebilirsiniz.

FOTOĞRAFLARA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

https://www.facebook.com/%C4%B0ktisadi-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Haber-Ajans%C4%B1-136019793252536/photos/2086461218208374

REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN, Sosyal Güvenlik Kurumu “2022 Yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Faaliyetleri” . . .
Okurlara yararlı olabileceği inancı ile her ay, bir önceki ayın önemli ve pek çok mükellefi ilgilendirebilecek özelgelerinin özetlerini yayınlama . . .
04.01.1961 tarih ve 213 sayılı VUK’un 359’uncu maddesinde vergisel işlemler yönünden kaçakçılık suçları hüküm altına alınmıştır. Buna göre . .
Vergi hatalarının düzeltilmesiyle ilgili Ağustos ve Eylül aylarında altı makale yazdım. Birinci makalede genel olarak mevzuatı özetleyip bir . . .
2022 yılı sona yaklaşırken işletmelerimiz ve kurumlarımızın alacaklarının tahsil edilebilme risk derecesini değerlendirmeleri, gerçek
Bazı yasal düzenlemelerin uygulamasına baktıkça, insanlarımız bunlardan yararlansın diye mi yoksa yararlanmasın diye mi çıkarıldığını . . .
9 Kasım 2022 tarih ve 32008 sayılı Resmi Gazete’de “7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
TÜRMOB bilindiği gibi ülkedeki mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin üye oldukları bir birliğin adı
Ücretli çalışanlar için vergi diliminde tarife tartışmalarına son vermek için, ücretlilere farklı, diğer 6 gelir unsurlarına ise ayrı beyanname . . .
2022 yılı için % 122,93 (yüz yirmi iki virgül doksan üç) olarak tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere Türmob seçimleri 7 yönetim çağdaş, 2 yönetim meslekte birlik üyesi ile sonuçlanmıştı.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun... İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. Ekim ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca “Bu kanuna göre vergisi ödenmeden veya eksik ödenerek yurda sokulan . . . .