İSTİVAK Sekreteri Süleyman Karadağ ve Seçim Beyanı
24 Eylül 2021 Cuma
Değerli Yüksek Ticaretli ve Marmara’lı okuldaşlarım. Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel . . .
İSTİVAK Sekreteri Süleyman Karadağ ve Seçim Beyanı
İSTİVAK Sekreteri Süleyman Karadağ ve Seçim Beyanı 

DEĞERLİ YÜKSEK TİCARETLİ ve Marmara’lı okuldaşlarım. 

Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel Kurulu 25 EYLÜL Cumartesi Günü İst. YMM Odasında yapılacak.

Ben Süleyman Karadağ ve arkadaşlarım, 14 ay önce 30 kişilik bir danışma kurulu oluşturarak hazırlıklarımıza başladık.

Bu süreçte, mevcut durum analizi ve çözüm yolları üzerinde çalıştık.

* Bu çalışmalarımızı gerçek verilere dayandırmak için üyelerimiz arasında bir anket düzenledik. Yaklaşık 1700 kişiye ulaştığımız anketimizde çok ilginç sonuçlara ulaştık. Bu doğrultuda çalışma programımızı oluşturduk.

14 ay önce çıktığımız bu yolda, ilk günkü gibi, dürüst, etik ve camiamıza yakışan bir duruş sergilemeye çalışıyoruz.

Danışma Kurulunda tüm karar ve stratejiler oy birliği ile belirlenmektedir. Demokratik katılımcılık ilkemizdir.

Geleceği planlamak, geçmişten ders çıkartmak ve hedef belirlemekle olabilir. 

Üyelerimize yönelik faaliyetlerimizde her zaman onların görüşlerine yer vereceğiz.

Ötekileştirmenin hiçbir kuruma hiçbir zaman yarar getirmediğini biliyoruz. Bu nedenle, ayrıştırıcı, ötekileştirici olmayacağız. Birleştirici ve kucaklayıcı olacağız. Buna mecburuz.

Artık bu olumsuz ortamdan hep birlikte kurtulmak istiyoruz. 

Cinsiyet eşitliğine ve genç nüfusa çok önem veriyoruz. Listemizde 4 kadın ve 3 genç arkadaşımız var. Rakiplerimize de tavsiye ederiz.

İlk günden beri hiç kimse için olumsuz cümle kurmadık, kurmayacağız. Karşımızdakini kötülemek bize yakışmaz. Buna karşı olduğum için aday oldum.

Geçmişe değil geleceğe bakıyoruz.

Mezunlarımız, öğrenciler, üniversite, lokal, tüm bileşenler konusunda yenilikçi bir bakış açısı ile çözümler üreteceğiz.

Mezunlarımız için Yaşam Evi, Yardımlaşma Sandığı, potansiyel iş imkânları yaratmaya yönelik çalışmalarımız var. En büyük iki hayalimiz: Yaşam Evi ve Kız Yurdu. Biliyorsunuz, hayaller olmadan hedefler, hedefler olmadan başarı olmaz.

Bütün bu çalışmaları yaparken mezunlarımızın rengârenk bir yelpaze gibi çok çeşitli mesleklere mensup uzmanlar olduğunu unutmayacağız. Tüm hedeflerimize herkesi kucaklayarak ulaşacağız. Bizi temsil eden BEYAZ LİSTE’yi seçerseniz Laiklik, demokratlık, cumhuriyetçilik ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda, hep birlikte çok güzel günler göreceğiz.

Bir eleştirim olacak. Derneğimizin kurumsal sosyal mecrasından seçim propagandası yapmayı etik bulmuyoruz. Bu mecradan yayın yapmamıza izin yok. Bu, haksız rekabettir. Davet edilsek bile etik olmadığı için kullanmazdık. 

Genel kurulumuzun camiamıza yakışır biçimde, bir şölen havasında geçmesini dilerim.

Saygılarımla

5- Divan Başkanı Numan Sağ Genel Kurulu Yönetti. Genel Kurulun Tamamını ve Konuşmacıların Taamamını Bu Bölümde İzleyebilirsiniz..
Köşemde, 10.07. 2020 tarihinde “Gri liste tehlikesi” başlıklı yazımı okumuştunuz. Bu uyarımın üzerinden 1.5 yıl geçmeden Türkiye Mali . . . .
Zaman zaman kamu kurumlarının özellikle belediyelerin kendilerine yakın gördükleri bazı dernek ve vakıflara nakit para aktarımında . . . .
7326 sayılı Kanun ile Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31’inci maddesine yeni bir düzenleme eklenmiştir.Buna göre, tam mükellefiyete tabi ve . .
El birliği mülkiyet halinde, mülkiyet hakkına sahip ortakların her birinin doğrudan doğruya mülkiyeti kullanma hakları yoktur. . . . .
Tak tak tak! Kapı şiddetle çalınıyor. Hayırdır, sabah sabah kim o derken bir bakıyorum . . . .
Girişim sermayesi yatırım fonları, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (Kanun) 54’üncü . . .
Bilindiği üzere bağımsız denetim; finansal tablo ve diğer finansal bilgilerin, finansal raporlama
YILDIZ Holding, 2018’in ilk aylarında bankalarla 6.5 milyar dolarlık kredi yeniden . . . .
Çağımızın meşhurları olan internet ünlüleri, bir başka deyişle fenomenleri internetten elde ettikleri şöhretlerini gelire dönüştürebiliyorlar.
Başlık bana ait ama kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun tam da bunu söylüyor. Kanun özetle, borçlarını . . . .
Uzun zamandır yeni kuruluş faaliyet izinleri durdurulan döviz büfelerinin kuruluş ve faaliyet . . .
Farkında mısınız bilmiyorum ama, son zamanlarda devamlı eleştiren ve/veya eleştirecek . . .
Pandemi süreci hem dünyada hem de Türkiye'de e-ticaretin müthiş şahlanışına neden oldu. . ..
3600 ek gösterge seçim sürecinin yaklaşması ile birlikte yeniden hükümet tarafından gündeme getirilmeye başladı. . . . .
Kendi isteğiyle işten ayrılan kişi tazminat talebinde bulunmamışsa, daha sonra talep edebilir mi? Aradan 10 sene geçmiş durumda.
Güncel Değişikliklerden sıcağı sıcağına haberdar olmak için ; Telefon numaranız veya E-mailiniz adresinizde herhangi bir değişiklik var ise;
Yeni vergi düzenlemesine göre; yıllık cirosu 240 bin liranın altında olan 835 bin esnaf vergiden muaf tutulacak.